Range Rover ım Var Emniyet Kemeri Takmama Gerek Yok.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk önce bu konuya nereden geldiğimi anlatayım. Youtube da koltuk ağırlık sensörlerine ve emniyet kemeri ikaz sistemlerine bakarken sağ tarafda bu videoyu gördüm merak ettim açtım.

İşin üzücü tarafı servise gidip emniyet kemeri ikazını kapattırdığını söylüyor. Diyelim bu işlem yapıldı, çoğu üst sınıf araçta emniyet kemeri kullanmadan hava yastığının açılmayacağınıda bilmiyor, hadi sadece kemer tokası takıldı diyelim tek başına hava yastığı açılmasıda çok tehlikeli boyun ve kaburga kırılmalarına neden oluyor. Mesela Richard böyle ölmüş

Kemer takmayı ihmal etmeyin!

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
1. Videodaki kız tamamen zengin bebesi. Erkeğin krosu olur ya buda kız versiyon.. İzlemeye dinlemeye değmez vakit kaybı.

2. Videoda adamın kemeri takılı olsa airbagın açıldığı bölgeye çarpacak ve zarar görmeyecekti :( Mesela bu gibi durumlar için yolcu tarafına bebek koltuğunu ters bir şekilde koymanız için ikaz etiketleri var. Ön yolcu kapısını açtığınız yerin torpito tarafında yolcu airbagini kapatma butonu var kaza anında airbag patlamıyor ve bebeğe zarar vermiyor..

Aklıma takılan tek birşey var bazı araçların emniyet kemeri takılı olmayınca airbagleri patlamıyor ?

Buradan Renaulta Bir konuda teşekkür etmek istiyorum.

Emniyet ikaz sesini o kadar gıcık yaptığınız için teşekkür ediyorum. Artık arabaya binince kemer takmasam sanki arabanın kapısını kapatmamışım da hareket etmişim gibi geliyor. Kendimi bi güvensiz hissediyorum. Broadway e bile binsem kemer takıyorum alışkanlık yaptı :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. Videodaki kız tamamen zengin bebesi. Erkeğin krosu olur ya buda kız versiyon.. İzlemeye dinlemeye değmez vakit kaybı.

2. Videoda adamın kemeri takılı olsa airbagın açıldığı bölgeye çarpacak ve zarar görmeyecekti :( Mesela bu gibi durumlar için yolcu tarafına bebek koltuğunu ters bir şekilde koymanız için ikaz etiketleri var. Ön yolcu kapısını açtığınız yerin torpito tarafında yolcu airbagini kapatma butonu var kaza anında airbag patlamıyor ve bebeğe zarar vermiyor..

Aklıma takılan tek birşey var bazı araçların emniyet kemeri takılı olmayınca airbagleri patlamıyor ?

Buradan Renaulta Bir konuda teşekkür etmek istiyorum.

Emniyet ikaz sesini o kadar gıcık yaptığınız için teşekkür ediyorum. Artık arabaya binince kemer takmasam sanki arabanın kapısını kapatmamışım da hareket etmişim gibi geliyor. Kendimi bi güvensiz hissediyorum. Broadway e bile binsem kemer takıyorum alışkanlık yaptı :)

Usenmedim bir gun denedim yaklasik 2 dakika otuyor. On saniye sonra falan baya siddetli otuyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Usenmedim bir gun denedim yaklasik 2 dakika otuyor. On saniye sonra falan baya siddetli otuyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başka modellerde o kadar rahatsız etmiyor fakat bizim renolardakinin maşallahı var zorla taktırtıyor :)

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Audi,Bmw lerde rica eder gibi ikaz ediyor. Renaultta tak ulenn şu kemeri edası var hehe