ECO Menü çalışır hale getirilmesi çözülmüş

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malûm medinavda eco menüsü olmayanlar micom test menüden eco menüyü aktif ediyordu ancak bu menüye değerler birtürlü gelmiyordu.bu konu com tartışıldı ama çözüme ulaşmamıştı.
Yabancı bir forum sitesinde aynı sorunu birisi OBD 2 portuna takılan elektronik kart yaparak çözmüş.arduno modülü kullanmış board bile basmış adam .elektronik bilgisi lazım.bunu biri başarıp seri üretim yaparsa satın alan çok olur.
Kimbilir belki de Ulaş Atar çözer bunu.bu da linki;
www.drive2.com/l/488130937003966491/

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acep bu belli yıllar arasındamı çalışmıyor? benim 2013 ve 2014 model cliolarımdan 2016 modeli epey farklı, arka fon değişik,renkler dğeişik ama en önemlisi sizin şu an aktif değil dediğiniz ve hakkikatden 2013 ve 2014de olmayan bu eco değerleri vs olsun 2016 aktif

yani bendeki clio 2016da şu anda yol ortalaması,kullanım şekline göre yeşil (iyi) yada kırmızı (agresif) gibi farklılıklar var.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acep bu belli yıllar arasındamı çalışmıyor? benim 2013 ve 2014 model cliolarımdan 2016 modeli epey farklı, arka fon değişik,renkler dğeişik ama en önemlisi sizin şu an aktif değil dediğiniz ve hakkikatden 2013 ve 2014de olmayan bu eco değerleri vs olsun 2016 aktif

yani bendeki clio 2016da şu anda yol ortalaması,kullanım şekline göre yeşil (iyi) yada kırmızı (agresif) gibi farklılıklar var.

Acikcasi eco nun sehir icinde hic gaydasini gormedigim gibi aracida hissedilir olcude hantallastiriyor. Sehir disi daha kullanisli.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acikcasi eco nun sehir icinde hic gaydasini gormedigim gibi aracida hissedilir olcude hantallastiriyor. Sehir disi daha kullanisli.

Aynen ben de katiliyorum.fakat benim burda tarif ettiğim teyp ekranındaki sürüş özelliklerini gösteren eco2 menüsü.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanırsam kendimi güzelce ifade edemedim,bende eco tuşunu kullanmıyorum ve açıkcası eco2 menü özelliklerinden bahsetiğinizi zaten anladım yanıtımda ona zaten.

2013-2014 cliolarım oldu onlarda dediğiniz gibi yoktu ama 2016 olan aracımda bahsetiğiniz özellikleri gösteren eco 2 menüsü fabrikadan açık geldi bana zaten, şu an yan odamdaki meslekdaşıma sordum onunkindede açık.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanırsam kendimi güzelce ifade edemedim,bende eco tuşunu kullanmıyorum ve açıkcası eco2 menü özelliklerinden bahsetiğinizi zaten anladım yanıtımda ona zaten.

2013-2014 cliolarım oldu onlarda dediğiniz gibi yoktu ama 2016 olan aracımda bahsetiğiniz özellikleri gösteren eco 2 menüsü fabrikadan açık geldi bana zaten, şu an yan odamdaki meslekdaşıma sordum onunkindede açık.

Yazilimla buyuk ihtimal acilir. Ama tanidik servis olmasi lazim yoksa yanasmiyor servisler.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Menü açılıyor ama ekrana değerler gelmiyor.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) arkadaşlar ya ben türkçe konuşmuyorum yada ısrarla siz anlamıyorsunuz.

2016 clio, phase 2den evvel son teslimlerden temmuz çıkışlı.

evet eco 2 var

evet değerler var

evet şu şu litre yaktın

şu şekilde kullandın vs gibi bilgiler,renkler,vites atlar vs var

yazılım vs de attırmadım serviste direk bu şekilde teslim,hemen yan odamdaki müdür arkadaşdaki araçta böyle yani paylaşılanla bizdekiler arasında var olup bizde olmayan bir notka göremiyorum

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazı modellerde yok sorun o zaten.