Renault Clio 4 0.9 Tce - 4. Yıl Bakım Fiyatları

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, 2014 0.9 tce motorlu bir clio aracım var. Aracım 50.000'de bundan önceki sahibi ilk 3 bakımını garanti kapsamında yetkili serviste yaptırmış.

Aracım trafiğe 2014 Şubat ayında çıkmış ve 4. bakım zamanı gelmiştir. Yetkili Renault servislerinde 1250 ve 1050 olmak üzere 2 fiyat aldım. Teklif detayları aşağıdaki fotoğrafta mevcuttur.

LbZ0Mb.png
[/URL][/IMG]

Bunun yanı sıra bir de özel servisten fiyat almak istedim. Özel servisteki usta Alternatör kayış setinin değişmesine gerek olmadığını bujilerinse 120.000'de bir değiştiğini söyledi ve bana aşağıdaki değişimler için 350-400 arası bir fiyat çıkardı. Sizce makul mu? Aracını yakın zamanda servise sokmuş olan arkadaşlar varsa verdikleri fiyatlarla ilgili bizlere bilgi verebilir mi?

Hava Filtresi
Polen Filtresi
Yağ Filtresi
Motor Yağı(Elf Marka)
Ön Balatalar

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
serviste fiyat biraz daha düşerse servise devam edin derim.

clio55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özel servis mantıklı görünüyor. isteniyorsa alternatör seti ve buji de özel serviste değiştirilebilir maks 600 olur herhalde.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özel servisteki usta doğruyu söylemiş. Alternatör kayışları gözle görülüp kontrol ediliyor, gerek yoksa değiştirilmiyor. Bujiler içinde durum aynı, benimkileri 54000 de usta değiştirmedi. Daha yepyenidir gerek yok dedi. Çalışmasına ve kalkışına gidişinede bakarak söyledi tabi bunu.. Yağ ve filtreler için fiyat 250 yi bulmaz diye tahmin ediyorum.. Balatalarla birlikte sanırım fiyat normal..

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boşu boşuna o kadar para bayılmayın. Alın Motul 5-40 yağınızı, orijinal filtrelerinizi, gidin ustanıza yaptırın. Alternatör kayışı için servis yıldan dolayı değiştiriyor ama 50.000 çok erken.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada özel servisteki usta "karter tapa contası" ile ilgili bir şey söylemedi. Bu parçanın işlevini bilmiyorum ama değiştirtmek gerekir mi acaba?

boun6734

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her bakımda değişmesi gerekir.
pr24 paket bakım miktarının detayını sormanızda fayda var, önceki bakımlardaki faturadan yağ filtre için miktarı karşılaştırabilirsiniz.
dizel aracımda 1.50 idi, aksesuar kayışı için de 0,50 idi. Sizde 3,60 yazılmış.