Renault talisman orjinal işikli kapi eşiği

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba arkadaşlar.

Daha önce başka bir konuda;
http://www.renaultfanclub.com/renau...an-megane-4-orjinal-krom-yan-ayna-kapagi.html
Talisman ve Megane4 e uyumlu Krom Kaplama Yan Ayna Kapağırenonı yurtdışı bir siteden satın aldıktan sonra kayıt ettiğim bir videoyu paylaşmıştım.
Bu konuda da Talisman orjinal ledli krom kapı eşiği kaplaması ile ilgili bir video paylaşacağım.

Geçtiğimiz sene Eylül ayında aracım için aksesuar çeşitlerini araştırırken yurt dışı ve özellikle de Renault Fransa sitesindeki aksesuar çeşitliliği dikkatimi çekti.Benim ilgimi çeken aksesuarlardan ışıklı kapı eşiği ve krom ayna kapağının parça numaralarını buldum ve servise sordum.Işıklı kapı eşiği için Eylül 2017 de 1400 TL fiyat verdiler.Krom ayna kapağı için o zaman Türkiye'de satılmıyor dediler.

Işıklı eşik için Ebay, servis fiyatlarına göre nispeten daha uygundu.Ama daha uygun bir internet alışveriş sitesi buldum ve her iki ürünü satın aldım.Henüz her iki aksesuarı da monte etmedim.

Kapı eşiğinin montaj demirleri 3M çift taraflı bant ile yapıştırıldığından,en iyi uygulama sıcaklığı olan 18-23 C sıcaklıkların gelmesini bekleyeceğim.İlkbahar da eşikleri monte edeceğim.

Merak ettiklerinizi bu konu üzerinden sorabilirsiniz.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güle güle kullanın, yakışır. bende bakmıştım kendimce seramik kaplama ve spoiler yaptırdım özellikle spoiler çok yakışıyor birde paspas hediye almıştım . araçlar pahalanınca iyice kıymete bindi hele böyle donanıma sahip araca sahip olduğumuz için şansılıyız E segmenti genişliğinde , ayarında bir araç bu sene büyük ihtimalle mercedes E serisine bizim 1.6 160 bg ilk motoru koyucak hatta beygirini kısabilir fiyatıda minimum 400 bin gibi olur standart boş paketi , bundaki gibi full dolu alayım dersen 600 bin tl yi bulur . araçlarımızın değerini bilemim daha gecen yıl bu aylarda e serisi 2.0 motor 292 bin tl idi amg paketi oda standart boşu 600 bin tl ye çıkar

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Teşekkür ederim.Gerçekten ötv ve döviz kuru yükselişi sonrası fiyatlar çok arttı.Araçlarımızın kıymetini bilmek lazım.Ben de seramik kaplamayı kendim yapmıştım.Orjinal spoiler gerçekten çok güzel duruyor.Orjinal aynı ton boyalı servis dışı bulabilirsem ben de alacağım.Paspas ı istedim ancak orjinal 3d paspas ı vermeile.Ben de n11 den satın almıştım.İndirim kuponu ile o zaman 160 TL ye gelmişti yanlış hatırlamıyorsam.Başka ufak tefek değişiklikler de yapmak niyetindeyim.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Güle, güle kullan, kazasız, belasız ve arızasız sürüşler dilerim. :eyv

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim.Gerçekten ötv ve döviz kuru yükselişi sonrası fiyatlar çok arttı.Araçlarımızın kıymetini bilmek lazım.Ben de seramik kaplamayı kendim yapmıştım.Orjinal spoiler gerçekten çok güzel duruyor.Orjinal aynı ton boyalı servis dışı bulabilirsem ben de alacağım.Paspas ı istedim ancak orjinal 3d paspas ı vermeile.Ben de n11 den satın almıştım.İndirim kuponu ile o zaman 160 TL ye gelmişti yanlış hatırlamıyorsam.Başka ufak tefek değişiklikler de yapmak niyetindeyim.

ben spoileri servisde 600 tl ye yaptırdım renk tutması önemli . Dışarıda arabanın rengine hazır olmazda ama boyatabilirsiniz . Benimki yıldız siyahı rengin içinde pul gibi parlayan materyelde var zor olduğu için servisde yaptırmıştım . Uzun süre kullanmadan sonra koltuk hafızası ayarlandığı gibi gelmiyor tekrar koltuk ayarlarına girerek koltuk hafızasına basmak gerkiyor bu tuhaf geldi . Hala anlamış değilim sağ koltuğa neden hafıza ayarı koymamışkar oysaki alt yapısı var sadece yazılımsal yok sürücü koltuğa 6 ayar var aynı olayı sağ koltuğa yapabilirlerdi . Diğer eksik otomatik bagağ acma varken bagaj kapama yok .

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben spoileri servisde 600 tl ye yaptırdım renk tutması önemli . Dışarıda arabanın rengine hazır olmazda ama boyatabilirsiniz . Benimki yıldız siyahı rengin içinde pul gibi parlayan materyelde var zor olduğu için servisde yaptırmıştım . Uzun süre kullanmadan sonra koltuk hafızası ayarlandığı gibi gelmiyor tekrar koltuk ayarlarına girerek koltuk hafızasına basmak gerkiyor bu tuhaf geldi . Hala anlamış değilim sağ koltuğa neden hafıza ayarı koymamışkar oysaki alt yapısı var sadece yazılımsal yok sürücü koltuğa 6 ayar var aynı olayı sağ koltuğa yapabilirlerdi . Diğer eksik otomatik bagağ acma varken bagaj kapama yok .

Spoiler servisten alinmali kesinlikle. Ben disardan aldim fiberglas ve takarken bagaj kapagi oval oldugundan urune tam ovallik verememisler ve zorla oturttuk. Serviste olmadigini sanarak almistim ben ama varmis. Disardan 190 liraya aldim serviste 230 liraydi. Bilsem servisten alirdim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Spoiler servisten alinmali kesinlikle. Ben disardan aldim fiberglas ve takarken bagaj kapagi oval oldugundan urune tam ovallik verememisler ve zorla oturttuk. Serviste olmadigini sanarak almistim ben ama varmis. Disardan 190 liraya aldim serviste 230 liraydi. Bilsem servisten alirdim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kesinlikle ,aynısı deselerde aynısı değil bende 300 tl oynamasına rağmen servisde orjinal temiz olarak yaptırdım dünyanın parasını verip araba alıyoruz 200-300 tl den kaçmamalıyız hem renk hem spoilerde sıkıntı olmaması icin birde uygulamasıda önemli zarar vermemek için .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Kesinlikle ,aynısı deselerde aynısı değil bende 300 tl oynamasına rağmen servisde orjinal temiz olarak yaptırdım dünyanın parasını verip araba alıyoruz 200-300 tl den kaçmamalıyız hem renk hem spoilerde sıkıntı olmaması icin birde uygulamasıda önemli zarar vermemek için .
Şu anda 700 TL civarında olması lazım serviste.Ben de muhtemelen servisten alacağım.Ama sanırım yazı bekleyeceğim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Aslında yazılımsal bir sıkıntı olabilir mi acaba?Çünkü ben e sağ koltuğa kumanda edildiğinde de kaydet yazısı çıkıyor.Kayıt ettikten sonra ayarları elle bozup kullanıcı ayarları ile geri çağırma yaptınız mı hiç?Ben yapmadım.Bir denemek lazım.
Sağ koltukta kapıyı açınca karşılamayı kast ediyorsanız onun için yazılım ile birşeyler yapmak gerek,ir diye düşünüyorum.Kamera açma gibi o özellikte açılabilir bence.
Bagaj kapamayı ben yapacağım.Yapınca paylaşırım.