Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sürtme Sesi

Teşekkür / Beğen

Sürtme Sesi

Merhaba arkadaşlar.

Araç 1.5 EDC Captur, şöyle bir sorunum var; mesela 2.viteste giderken, bir rampaya çıktığımda araç vitesi 1’e düşürürken sanki manuel araçlardaki gibi debriyaja tam basmadan vites değiştirince sürtme sesi gelir ya aynı öyle bir ses geliyor. Sebebi sizce ne olabilir önemli bir şey midir?

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Capturp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Araç 1.5 EDC Captur, şöyle bir sorunum var; mesela 2.viteste giderken, bir rampaya çıktığımda araç vitesi 1’e düşürürken sanki manuel araçlardaki gibi debriyaja tam basmadan vites değiştirince sürtme sesi gelir ya aynı öyle bir ses geliyor. Sebebi sizce ne olabilir önemli bir şey midir?
    Edc sanzimanda zaman zaman vites kuculturken ses gelebiliyor ama yeni nesil araclarda oldugunu bilmiyordum. Servise gostermenizde fayda var sorun varsa buyumeden cozulur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür / Beğen
    Alıntı er.tansel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edc sanzimanda zaman zaman vites kuculturken ses gelebiliyor ama yeni nesil araclarda oldugunu bilmiyordum. Servise gostermenizde fayda var sorun varsa buyumeden cozulur.

Farlar için gidecektim bari gitmişken bu durumu da anlatayım bakalım ne diyecekler. Sanırım kronik sorun, çünkü 2015 model araçlarda ve yeni nesil bazı edclerde mesela kadjarda bile benim sorunun aynısını yaşayanlar var. Şanzıman değişecek falan diyorlar da emin olamadım.

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Capturp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farlar için gidecektim bari gitmişken bu durumu da anlatayım bakalım ne diyecekler. Sanırım kronik sorun, çünkü 2015 model araçlarda ve yeni nesil bazı edclerde mesela kadjarda bile benim sorunun aynısını yaşayanlar var. Şanzıman değişecek falan diyorlar da emin olamadım.
    Bu titreme olayi oldukca fazla ne gibi bi cozum bulurlar bilemiyorum. Servis ya sanzimani degistiriyor ya baskiyi degistiriyor. Hepsi de oldukca maliyetli parcalar. Garantisi olana sorun yok ama garantisi btenler icin sorun. İnsallah kisa zamanda duzeltilir.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı er.tansel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu titreme olayi oldukca fazla ne gibi bi cozum bulurlar bilemiyorum. Servis ya sanzimani degistiriyor ya baskiyi degistiriyor. Hepsi de oldukca maliyetli parcalar. Garantisi olana sorun yok ama garantisi btenler icin sorun. İnsallah kisa zamanda duzeltilir.

Ya garantiyi uzatıcaz ya da garanti dolmadan satıcaz aracı mecburen. Değişen parçalar da revizyona uğramamışsa o da aynı arızayı yapar ilerde. Ah Reno ah

yyildirayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Garantisi devam eden araçlarda hiç acaba demeden doğru servise gitmek lazım.
    Garanti bunun için var zaten.

Teşekkür / Beğen
    aynı problemden dolayı baskı balatayı değişti servis garanti kapsamında ...

şanzuman ile ilgili bi kaç parça daha değişmişlerdi parçaların iyileştirilmiş olduğunu söylediler 5000 km oldu sorunumuz yok şuan

Teşekkür / Beğen
    Alıntı ati_63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı problemden dolayı baskı balatayı değişti servis garanti kapsamında ...

şanzuman ile ilgili bi kaç parça daha değişmişlerdi parçaların iyileştirilmiş olduğunu söylediler 5000 km oldu sorunumuz yok şuan
    Baskı balatayı değiştirdiklerinde aracınızın km’si kaçtı? Bu sürtme sesi şanzımanla ilgili bir problemmiş gibi geliyor bana. Dediğiniz gibi parça değişimi olabilir.

Teşekkür / Beğen
    11bin km de değişim yaptılar parça kaynaklı olduğunu söylediler... bence servise götürün kısa bir sürüşte anlıyorlar zaten problemi

Teşekkür / Beğen

Alıntı ati_63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11bin km de değişim yaptılar parça kaynaklı olduğunu söylediler... bence servise götürün kısa bir sürüşte anlıyorlar zaten problemi
    Aracın Rampada vitesi 2den 1e alması yeterli zaten ses için. Farlar için gittiğimde bu sorunu da anlatacağım bakalım. İnşallah parça değiştikten sonra yine aynı sesleri çıkarmaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)