Clio 4 gizli özellikleri açtim

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
28515973_2051401105145949_750000757255572091_o.jpg

Evet arkadaşlar Çin sen sipariş ettiğim 7 $ lik cihazım bugün geldi ve kendi aracımda cihaz ve indirdiğim ddt4all programıyla aracın beynine bağlanıp bazı gizli özellikleri aktif ettim.Fotoğraftansa göreceğiniz üzere bunlar;
1. Aracım icon olduğundan saat radyo ekranında göründüğü için yol bilgisayarında derecenin solunda ayrıca görünmüyordu halbuki koylarda görünüyordu.saate bakmak için teybe bakmak gıcık ve dikkat bozucu olduğundan ben de saati derecenin yanında görülecek şekilde aktif ettim.

2. Gostergenin alt tarafındaki yeşil sarı ve turuncu renk yanan sürüş stili göstergesini aktif ettim.

3.Hepimizin sorunu orjinal park sensörünün sesinin kisik olması sorununu kısmen çözdüm.once programdan ses değerlerini yuksek yazdım fakat kaydedilemedi.ben de ton frekansını 800 hz den 1000 e cevirdik daha çok ve tiz ses çıkıyor artık.

Daha birçok ayar var ama vaktim olmadi yeni şeyler keşfettikçe paylaşırım.bunlarin çoğunu servis dahi bilmiyor.arac beyniyle ilgili olduğu için yapıp yapmamak herkesin kendi sorumluluğundadır.maliyet sadece 7 dolar.bu cihazla ayrıca ariza ışığı okuyup söndürebiliyorsunuz.

Aracınız da oluşabilecek arızalardan Renault Fan Club Forumu sorumlu değildir...!

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 3 joy da hız sabitleme ve lastik basınç sensörünü aktif etmek istiyorum araçta bu özellikler var ama yazılım olarak kapalı acaba sizdeki cihaz işime yarar mı?

harputlu27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Evet arkadaşlar Çin sen sipariş ettiğim 7 $ lik cihazım bugün geldi ve kendi aracımda cihaz ve indirdiğim ddt4all programıyla aracın beynine bağlanıp bazı gizli özellikleri aktif ettim.Fotoğraftansa göreceğiniz üzere bunlar;
1. Aracım icon olduğundan saat radyo ekranında göründüğü için yol bilgisayarında derecenin solunda ayrıca görünmüyordu halbuki koylarda görünüyordu.saate bakmak için teybe bakmak gıcık ve dikkat bozucu olduğundan ben de saati derecenin yanında görülecek şekilde aktif ettim.

2. Gostergenin alt tarafındaki yeşil sarı ve turuncu renk yanan sürüş stili göstergesini aktif ettim.

3.Hepimizin sorunu orjinal park sensörünün sesinin kisik olması sorununu kısmen çözdüm.once programdan ses değerlerini yuksek yazdım fakat kaydedilemedi.ben de ton frekansını 800 hz den 1000 e cevirdik daha çok ve tiz ses çıkıyor artık.

Daha birçok ayar var ama vaktim olmadi yeni şeyler keşfettikçe paylaşırım.bunlarin çoğunu servis dahi bilmiyor.arac beyniyle ilgili olduğu için yapıp yapmamak herkesin kendi sorumluluğundadır.maliyet sadece 7 dolar.bu cihazla ayrıca ariza ışığı okuyup söndürebiliyorsunuz.
Cihazın adını yazarsanız bizde araştırsak. Birde kullanılışı ve yapılışı hakkında bilgi verirseniz seviniriz.

SM-N750 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 3 joy da hız sabitleme ve lastik basınç sensörünü aktif etmek istiyorum araçta bu özellikler var ama yazılım olarak kapalı acaba sizdeki cihaz işime yarar mı?

Denemek lazım hiç araştırmadım bende clio 4 olduğu için hep onu araştırdım.lastik basınç sensoru yazılımla açılsada her tekerde ayrı sensor oluyor.google de ddt4all megane 3 yazıp yabancı sitelerden ve youtubedan bi bakın isterseniz.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cihazın adını yazarsanız bizde araştırsak. Birde kullanılışı ve yapılışı hakkında bilgi verirseniz seviniriz.

SM-N750 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vgate ELM327 USB V1.5 Tarama arabirimi PIC18F25K80 Çip Otomatik Kod Okuyucu OBD2 OBDII Araç Teşhis aracı ELM 327 arayüz J1850
http://s.aliexpress.com/fYNNNf6f?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Aldığım cihaz bu, alıcıyla hicbir ilgim yok.Basitce cihazı aracın obd2 portuna bağlayıp usb ucunu laptop takip programı calistiriyorsunuz.programla aracın ecu ları taranıp ayarlara müdahele ediliyor.arayuz ingilizce ve bir çok kısaltma var örneğin parking sensor yazmıyor da upa yazıyor.upa nin açılımı ultrasonic parking asistance.

Biraz cesaret ve bilgisayar bilgisi yeterli.donanim olarak laptop ve cihaz lazım.Ayrica ilk olarak cihazın diğerini kurmak gerekiyor o da zaten yanında coyle geliyor.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Programın arayuzu videosunu çekmiş eleman örnek olsun,tek tek ayarlara girip gösteriyor.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun. İnşallah ilerde arıza ışığı yakmaz. Bendede delphinin arıza tespit cihazı var. Bende kurcaladım bayağı özellik buldum mesela kapı kilidini önce şoför kapısını açıp sonra diğer kapılarını açsın gibi bayağı şeyler buldum. Ama 3 gün geçmedi egzoz emisyonu kontrol ettirin diye arıza verdi sildikçe geri geldi arıza.servisten bi abimiz yardımcı oldu aracın yazılımı güncellendi. Düzeldi. Servisteki abi diyorki. Biz bile ellemiyoruz arıza kaydını silmek için sadece hangi arızayı veriyorsa onu siliyoruz dedi. Oyüzden artık ellemeye korkuyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Evet arkadaÅŸlar Çin sen sipariÅŸ ettiÄŸim 7 $ lik cihazım bugün geldi ve kendi aracımda cihaz ve indirdiÄŸim ddt4all programıyla aracın beynine baÄŸlanıp bazı gizli özellikleri aktif ettim.FotoÄŸraftansa göreceÄŸiniz üzere bunlar;
1. Aracım icon olduÄŸundan saat radyo ekranında göründüÄŸü için yol bilgisayarında derecenin solunda ayrıca görünmüyordu halbuki koylarda görünüyordu.saate bakmak için teybe bakmak gıcık ve dikkat bozucu olduÄŸundan ben de saati derecenin yanında görülecek ÅŸekilde aktif ettim.

2. Gostergenin alt tarafındaki yeÅŸil sarı ve turuncu renk yanan sürüÅŸ stili göstergesini aktif ettim.

3.Hepimizin sorunu orjinal park sensörünün sesinin kisik olması sorununu kısmen çözdüm.once programdan ses deÄŸerlerini yuksek yazdım fakat kaydedilemedi.ben de ton frekansını 800 hz den 1000 e cevirdik daha çok ve tiz ses çıkıyor artık.

Daha birçok ayar var ama vaktim olmadi yeni ÅŸeyler keÅŸfettikçe paylaşırım.bunlarin çoÄŸunu servis dahi bilmiyor.arac beyniyle ilgili olduÄŸu için yapıp yapmamak herkesin kendi sorumluluÄŸundadır.maliyet sadece 7 dolar.bu cihazla ayrıca ariza ışığı okuyup söndürebiliyorsunuz.

Elinize sağlık.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha yapilabileceklerden bazıları araçta yoksa;
1. Otoban sinyali(tek tıkla 3 sinyal) açma
2. Otomatik arka silecek kapama açma
3.yakıt ibresi kalibrasyonu
4.Follow me far ayarı
5.Otomatik kapı kilit ayarı
6.Otomatik cam kaldırma ayarı
7.gösterge ışıkları sürekli yanma ayarı

Vb.gibi birçok ayar henüz denemedim bunları bazıları da araçta var zaten.