Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uzun farlarımı (h1) led yaptırmayı düşünüyorum

Güven GÖK
    Zozing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

hımm Uzun farlarımı (h1) led yaptırmayı düşünüyorum

Mrb arkşlar,cümleten hayırlı günler,başlıktan da anlaşılacağı gibi uzun farlarımı led e çevirmeyi düşünüyorum,zira kısalarımız da mercek yok,mercekli sisteme geçmek de bir hayli külfetli olacağı için sadece uzunları değiştireceğim.kısalara led takıp da milletin günahını almanın da bi anlamı yok ayrıca tüvtürk led lambaları muayeneden geçer not vermesi de insanı teşvik ediyor

Aklıma takılan bir kaç durum var,aramızda bu şekilde işlem yapanlar var ise deneyimlerini,yardımlarınızı bekliyorum...

1 led ler fanlı oluyormuş ve arkası geniş olduğundan yuvaya tam olarak sığıyor mu?

2 yağmurlu havalarda helojeni arattığı doğrumu yoksa bu bir hurafe mi?

3 aracımıza bir zararı olur mu? hata kodu yada beyine vs.

4 farım da buharlanma vs problemi yaşarmıyım

ve son olarak hangi markayı öneriyorsunuz?
    Kendine yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına asla yapma !
    1.5 90 bg icon

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Zozing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb arkşlar,cümleten hayırlı günler,başlıktan da anlaşılacağı gibi uzun farlarımı led e çevirmeyi düşünüyorum,zira kısalarımız da mercek yok,mercekli sisteme geçmek de bir hayli külfetli olacağı için sadece uzunları değiştireceğim.kısalara led takıp da milletin günahını almanın da bi anlamı yok ayrıca tüvtürk led lambaları muayeneden geçer not vermesi de insanı teşvik ediyor

Aklıma takılan bir kaç durum var,aramızda bu şekilde işlem yapanlar var ise deneyimlerini,yardımlarınızı bekliyorum...

1 led ler fanlı oluyormuş ve arkası geniş olduğundan yuvaya tam olarak sığıyor mu?

Merhabalar,

Oncelikle belirttiginiz gibi mercek yoksa farda kesinlikle kullanmayin.
    Sirayla gidecek olursam;
    1) Bendeki ledler fanli degil arkasinda aluminyum kablolar vardi hem kisaya hem uzunlara rahatca sigdi onca kablo demetine ragmen.

2) yagmurlu havada bugun piyasadaki en iyi led ampulu de alsaniz verim alamazsiniz. Ben kisalardan sirf bu sebeple cikartip uzunlara taktim.

3) herhangi bir hata veya uyumsuzluk durumu olmaz.

4) buharlanma ben yasamadim kapaklar duzgun kapanirsa muhtemelen sizde yasamazsiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Teşekkür Zozing Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni Zozing liked this post
    wollky_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Dostum merhaba, kısaca cevap vereyim;

1- Fanlı modellerden inwels denedim, yuvaya oturuyor. Kapak kapanıyor. Şimşek etkisi güzel. Fakat çok dağılıyor. Uzak mesafeye aydınlatma yapmıyor. Sadece sellektöre yarar.

2- Yağmurlu havalarda sarı halojenin aydınlattığı gibi hiçbir beyaz ışık aydınlatmıyor. Siyah asfaltta da öyle. Sarı ışık yağmur damlalarının içinden geçip yola vurabiliyor fakat beyaz ışığı damlalar tutuyor ve aydınlatma çok daha az oluyor. Bu tamamen sarı rengin beyaza göre sudaki geçirgenliğiyle ilgili. Işık-marka model farketmez.

3- Ben bir yıla yakın kullanıyorum araca herhangi bir zararı olmadı. Daha önceden denenmiş, bir çok araçta uygulanmış bilinen modelleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Son olarakta önereceğim kendi kullandığım ürün. R3 9600 lümen led far. Bir çok uzman arkadaşta piyasada daha iyisinin olmadığını söylüyor.
    Fikir olması için ürünü ve aracıma montaj-performans videosunuda paylaşayım belki faydası olur..

https://youtu.be/5eTTsX0kwMs
    Volkan GÜNEY
    Clio 4 0.9 TCE

5. Teşekkür Zozing Mesaja Teşekkür Etti.
    maninwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Led ampullerin aracimin beynine zarar verdi bununla ilgili konu açmıştım okuyabilirsin.ha sizin başınıza gelmeyebilir risk almak yada almamak sizin sorumluluğunuz.

7. Teşekkür Zozing Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Zozing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

uzunlarda led kullanmayın selektör de gecikmeli yanar canınızı skar.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Beğenmeme wollky_52 disliked this post
    wollky_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı maxilyanus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzunlarda led kullanmayın selektör de gecikmeli yanar canınızı skar.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Led ampuller marka model farketmeksizin tepkime ve en parlak haliyle yanma süresi en kısa ampullerdir. Xenonla karıştırmış olabilir misiniz acaba?
    Volkan GÜNEY
    Clio 4 0.9 TCE

11. Teşekkür Zozing Mesaja Teşekkür Etti.
    Cenk GİRAY
    cnksrp41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Ben hem uzunlara hem kısalara inwells taktım çok memnunum. Far ayarını 0 da değilde 2 de kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    Normal ampüllet 55w ledler 36w olması lazım buda şu demek oluyor daha az güçle daha çok ışık. Dolayısıyla far kolundan tutun tüm sisteme kadar daha uzun ömür demek.
    Clio 1.2 16v icon beyaz güvercin

13. Teşekkür Zozing Mesaja Teşekkür Etti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)