Lastik yanaktan parça koptu

mgunbatan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen bunu kafayamı taktın ? :) :) çokmu takıntılısın ?? ben bu lastikle dünya turuna çıkarım kendi kendine uğraş çıkarma:)))

Dünya turuna çıkacaksanız yorum yazmasanız da olurdu. Sonuçta canımız malımızdan değerli değil. Başınıza gelmez umarım ama şakaya gelecek bir durum değil yanak yırtılması.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dünya turuna çıkacaksanız yorum yazmasanız da olurdu. Sonuçta canımız malımızdan değerli değil. Başınıza gelmez umarım ama şakaya gelecek bir durum değil yanak yırtılması.

Lastikcinin yanında böyle konuşma sana 4 lastik değiştirtir az bi canım tatlı dediğin an nanayı yiyosun sanayide :D

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kord bezi görünüyordu ince de olsa ayrıca ön lastik de aynı şekilde yırtılmış. Kaldırıma çıkarken oldu ama ayrıca çivi de vardı tabanda. O yüzden 2 adet michelin primacy 3 ile değiştirdim. Yenileri öne taktık ama eskiler de eski sayılmaz 10.000 kmde. İlk sorduğum 2 michelin bayi yarın gelir diyince kozyatağı cfs eski speedynin yerine gittim. Orada farklı marka sorun yaratmaz michelin 2018 üretimliler nisanda gelecek ayrıca balatalar da aşınmış diyince güvenemedim. Kozyatağı samur michelinden 2 tane aynısından buldum toplam 1250 lira tuttu. Arayan olursa örnek olur. Çıkanları yedek olarak alayım diye de düşündüm ama beklemesi zarar veriyor diye duydum. Bilgisizliktn ve düşüncesizlikten verdim gitti eskileri ama en azından için rahat ettim risk ile sürmek çok kötü bir durum. Herkese yorumları için teşekkür ederim.

bende olsam değiştirirdim. yüzeyel traşlamayı aşıp dokuda bütünlük bozulması var. en zayıf noktası orası olacaktı. michelin yanak vukuatlarını düşünürsek kararın uygun. hayırlı olsun artık kafa kuş:)

çıkanı satacaklarını bildiğimden lastiği kestirirdim, kendi içime sinmiyorsa başkalarıda kullanmasın

mgunbatan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastikcinin yanında böyle konuşma sana 4 lastik değiştirtir az bi canım tatlı dediğin an nanayı yiyosun sanayide :D
Ahbabınız ile konuşuyor gibi yazdığınız için bence başlıklarda birbirimizi yok sayalım. Ama bilgi paylaşmak isterseniz zevkle okurum.

mgunbatan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende olsam değiştirirdim. yüzeyel traşlamayı aşıp dokuda bütünlük bozulması var. en zayıf noktası orası olacaktı. michelin yanak vukuatlarını düşünürsek kararın uygun. hayırlı olsun artık kafa kuş:)

çıkanı satacaklarını bildiğimden lastiği kestirirdim, kendi içime sinmiyorsa başkalarıda kullanmasın

Umarım kimsenin canına malına zarar gelecek bir şeyi satmazlar. Sonuçta bu clio 4 ailesinin bilgisini paylaşması ve yönlendirmesi sayesinde birşeyler öğreniyorum. Benim de elimden çıkardığım lastiğin fotoğrafı var çıkma alan olursa ya da fiyat merak eden olursa belki yararım olmuştur. Teşekkür ederim yorumunuz için.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ahbabınız ile konuşuyor gibi yazdığınız için bence başlıklarda birbirimizi yok sayalım. Ama bilgi paylaşmak isterseniz zevkle okurum.

Yok sayalım :D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen bunu kafayamı taktın ? :) :) çokmu takıntılısın ?? ben bu lastikle dünya turuna çıkarım kendi kendine uğraş çıkarma:)))

benim lastiklerin havası indiydi...
ne bilim ben...o halde sanayiye kadar jantın üstünden gittiydim :D
o zamanlar ama çok çok acemiydim...arabanın a sını bilmiyodum...
neyse işte, yanaklar ezilmiş tabi..
lastikçi ne yaptın dedi, lastiklere böyle gelinir mi...ne bilim abi dedim :D

neyse...içeriye bişi sürdü...tamam bişey olmaz dedi..

3-4 senedir bişi yok...uzun yolda yaptım..

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim lastiklerin havası indiydi...
ne bilim ben...o halde sanayiye kadar jantın üstünden gittiydim :D
o zamanlar ama çok çok acemiydim...arabanın a sını bilmiyodum...
neyse işte, yanaklar ezilmiş tabi..
lastikçi ne yaptın dedi, lastiklere böyle gelinir mi...ne bilim abi dedim :D

neyse...içeriye bişi sürdü...tamam bişey olmaz dedi..

3-4 senedir bişi yok...uzun yolda yaptım..

İyi bari abi hemen gel sana 4 lastik takalım yoksa bu lastiklerle takla atarsın sen canını yoldamı buldun diye muameleye girmemiş yine insaflıymış :D :D :D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi bari abi hemen gel sana 4 lastik takalım yoksa bu lastiklerle takla atarsın sen canını yoldamı buldun diye muameleye girmemiş yine insaflıymış :D :D :D

evet...cuma günü namazdan sonra gidecem sanayiye artık...
isteyerek veya istemeyerek bi şekilde secdeye gidiyolar o zaman...
hehe

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Umarım kimsenin canına malına zarar gelecek bir şeyi satmazlar. Sonuçta bu clio 4 ailesinin bilgisini paylaşması ve yönlendirmesi sayesinde birşeyler öğreniyorum. Benim de elimden çıkardığım lastiğin fotoğrafı var çıkma alan olursa ya da fiyat merak eden olursa belki yararım olmuştur. Teşekkür ederim yorumunuz için.

tekrardan hayırlı olsun. forumun faydasını bende çokca gördüm. sadece teknik konularda değil; trafik kuralları,yeni yasaları öğrenme, sigorta işleyisi, yeni modellerdeki değişiklikler.... vb

her konunun bugün olmasa bile yarın birisine yol gösterici olduğuna inanıyorum