Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Fluence'i almalıyım?

quartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Hangi Fluence'i almalıyım?

Merhaba arkadaşlar, 2014 Renault Clio 0.9 motor araç sahibiyim ancak biraz küçük geldiği için Fluence'lere bakmaya başladım.
    Eşimin de rahat kullanabilmesi için otomatik bir araca geçmeyi planlıyorum ve yakıt dolayısıyla dizel almak istiyorum.

Aracımın piyasası yaklaşık 49-50 bin tl civarlarında. Üzerine belki birkaç bin koyarak alacağım aracı.

Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz donanım ya da seçenekler nelerdir? Fluence dışında modeller de olabilir, şimdiden teşekkürler.

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı quartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 2014 Renault Clio 0.9 motor araç sahibiyim ancak biraz küçük geldiği için Fluence'lere bakmaya başladım.
    Eşimin de rahat kullanabilmesi için otomatik bir araca geçmeyi planlıyorum ve yakıt dolayısıyla dizel almak istiyorum.

Aracımın piyasası yaklaşık 49-50 bin tl civarlarında. Üzerine belki birkaç bin koyarak alacağım aracı.

Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz donanım ya da seçenekler nelerdir? Fluence dışında modeller de olabilir, şimdiden teşekkürler.
    Ben iki senedir kullaniyorum 2014 joy donanim en bosu dizel otomatik. Gerek genislik gerek yakit gerek performans beni tatmin ediyor. Performansli hic kullanmadim zaten oyle de bi beklentim olmadi ama 200 u rahat goruyor. Diger yandan bagaj ve ic hacim bes kisiyi rahat ettirir. Aracin kronik sorunu sanziman otomatikte mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Garantisi biten araclarda sanziman ile ilgili sorunlar siklikla cikabiliyor. Ama alacaginiz arac temiz kullanilmissa hor kullanilmamissa sanziman baski balata 140~180.000 civari degisiyor kullanima gore. Zaten clio kullaniyorsunuz bir cok seyi ayni. Diger yandan size tavsiyem mutlaka ve mutlaka icon donanimi alin kesinlikle bos donanim almayin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Beğeni quartal liked this post
    sharkemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı er.tansel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iki senedir kullaniyorum 2014 joy donanim en bosu dizel otomatik. Gerek genislik gerek yakit gerek performans beni tatmin ediyor. Performansli hic kullanmadim zaten oyle de bi beklentim olmadi ama 200 u rahat goruyor. Diger yandan bagaj ve ic hacim bes kisiyi rahat ettirir. Aracin kronik sorunu sanziman otomatikte mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Garantisi biten araclarda sanziman ile ilgili sorunlar siklikla cikabiliyor. Ama alacaginiz arac temiz kullanilmissa hor kullanilmamissa sanziman baski balata 140~180.000 civari degisiyor kullanima gore. Zaten clio kullaniyorsunuz bir cok seyi ayni. Diger yandan size tavsiyem mutlaka ve mutlaka icon donanimi alin kesinlikle bos donanim almayin.

illa icon a gerek yok touch plus larda gayet yeterli bence

5. Beğeni quartal liked this post
    Teşekkür / Beğen
    Ben de "touch plus" donanıma bakıyorum zaten, bütçem ona yetecek gibi.

Bahsettiğiniz şanzıman baskı balata işlemi ne kadara mal oluyor? Daha önce hep düşük km araçlar kullandığım için bu işlemi hiç yaptırmadım?

Son olarak şehir içi yakıt ortalamalarınız nedir bu araçlarla? Forumdaki yakıt tüketimi başlığını da inceledim ama sizin deneyimlerinizi merak ettim.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı quartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de "touch plus" donanıma bakıyorum zaten, bütçem ona yetecek gibi.

Bahsettiğiniz şanzıman baskı balata işlemi ne kadara mal oluyor? Daha önce hep düşük km araçlar kullandığım için bu işlemi hiç yaptırmadım?

Son olarak şehir içi yakıt ortalamalarınız nedir bu araçlarla? Forumdaki yakıt tüketimi başlığını da inceledim ama sizin deneyimlerinizi merak ettim.
    Baski balata yetkili serviste 4.000-5500 liraya mal oluyor. Yakit tuketimi soyle anlatayim; ben sabah ise giderken aksam eve donerken kullaniyorum ve her iki durumda da trafige girmiyorum desem yalan olmaz nerdeyse durmuyorum bile. Hal boyle olunca 5.5 civari yakiyor arac. Ama maks 6.5 gordum bu araci kullandigim surece. Hatta istanbul bursa arasini 3.9 ile gittim. Forumda resmi vardi yine. Clionun degerlerini bilemiyorum ama emin olun bu arabaya bu cusseye gore oldukca makul degerler. Sakin kullanimda 5.0 lari bile gordum sehir ici. Tam depo ile isik yanana kadar ben sehir ici 1.000 km altina dusmedim ama dedigim gibi hic trafige de girmedim.

8. Beğeni quartal liked this post
    HPI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Baski balata yetkili serviste 4.000-5500 liraya mal oluyor. Yakit tuketimi soyle anlatayim; ben sabah ise giderken aksam eve donerken kullaniyorum ve her iki durumda da trafige girmiyorum desem yalan olmaz nerdeyse durmuyorum bile. Hal boyle olunca 5.5 civari yakiyor arac. Ama maks 6.5 gordum bu araci kullandigim surece. Hatta istanbul bursa arasini 3.9 ile gittim. Forumda resmi vardi yine. Clionun degerlerini bilemiyorum ama emin olun bu arabaya bu cusseye gore oldukca makul degerler. Sakin kullanimda 5.0 lari bile gordum sehir ici. Tam depo ile isik yanana kadar ben sehir ici 1.000 km altina dusmedim ama dedigim gibi hic trafige de girmedim.

Hay maaşallah usta. Bende 2013 icon edc var şehir içi 9.5 civarı geziniyorum ama araba 3. vitesi görmüyor.

alsh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Tansel hocam manuel miydi sizinki?
    Renault Fluence 2015

Teşekkür / Beğen
    Alıntı alsh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tansel hocam manuel miydi sizinki?
    Otomatik. Ben aldigimda 37.000 idi suan 110.000 de.

12. Beğeni quartal liked this post
    Teşekkür / Beğen

Dediğiniz gibi bu cüssede bir araç için yakıt tüketimi çok iyi bence de. Clio ile 7.0 ortalamalayla şehir içi şehir dışı 4.0-5.0 arası oluyor. Zaten bu değerlere yakın olsun yeter diyordum.
    Umarım sıkıntısız düşük km bir araç bulabilirim.

Siz bu aracın ağır bakımını bile yaptırmışsınız. Bakım fiyatlarıyla ilgili ne diyorsunuz? Rutin bakım ve ağır bakıma ne kadar ödediniz ya da ödüyorsunuz?

sharkemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Otomatik. Ben aldigimda 37.000 idi suan 110.000 de.

fluence yada megane 3 ile istanbul da 5 i bırak 5.5 litreyi gör ben sana arabamı hediye edicem imkansız hocam ha yasadigin il veya ilce de hic trafik yok gibidir fazlada yormadan kullanıyorsan belki 5 i görürsün ama ben uzun yolda bile 5.4 lt den aşağı düşemedim üstelik megane 3 fluence den az daha hafif olmasına rağmen

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)