1.5 dci megane 4 lerdeki otomatik vites sorunları

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renault servislerimi iyi :)

samimi olmak gerekirse aralarında bazısı iyi niyetli eyvallah ve kimseye geçirmek vs niyettinde değil doğuş gibi ama kimse kusura bakmasın servislerin eğitim seviyesi çokkkkkkkkkkkkkk düşük.

ustaymış,uzmanmış hakk getire adamlar en basit en temel sorunları çözemiyor, bazende işin hilesine gitmiyor değil neler yakaladım 6 senelik renault tecrübemle (toplamda 300küsür bn km)

takılmadığı halde faturalanan nede olsa görmesi zor polen filtreleirmi yakalamadım, arızalı parçayı X müşterinin iyi parçasıuyla değişildiğinimi görmedim, anlatim hoş olmaz daha neler neler

yanlış anlamayın ama asla renault servisi iyidir demem,herkesin fikri kendine ama benim şahsi görüşüm olabildiğine diplerde 2 servis varsa biri fiat diğeri mais direk yerler altında

Son düzenleme:

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renault servislerimi iyi :)

samimi olmak gerekirse aralarında bazısı iyi niyetli eyvallah ve kimseye geçirmek vs niyettinde değil doğuş gibi ama kimse kusura bakmasın servislerin eğitim seviyesi çokkkkkkkkkkkkkk düşük.

ustaymış,uzmanmış hakk getire adamlar en basit en temel sorunları çözemiyor, bazende işin hilesine gitmiyor değil neler yakaladım 6 senelik renault tecrübemle (toplamda 300küsür bn km)

takılmadığı halde faturalanan nede olsa görmesi zor polen filtreleirmi yakalamadım, arızalı parçayı X müşterinin iyi parçasıuyla değişildiğinimi görmedim, anlatim hoş olmaz daha neler neler

yanlış anlamayın ama asla renault servisi iyidir demem,herkesin fikri kendine ama benim şahsi görüşüm olabildiğine diplerde 2 servis varsa biri fiat diğeri mais direk yerler altında

Arızalı parçayı başka müşterinin arabasına takmak mı. Böyle olsa o servisi kapatılır. Büyük yetkili servislerde Hiç duymadım.şuan çok ciddi bir konuya el attınız. Böyle bir durum varsa hemen merkeze duyuruda bulunmak gerekir ; kazaya bile sebep olur;dedikleriniz çok iddialı.

Son düzenleme:

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lutfen kimse reno servislerini iyi demesin. Sadece yagi filtreleri balatafelan degisikinden anlayan arabalar teknoloji olarak ilerleyen ancak ustalatimiz yerinde sayan bir durum soz konusu. Musteriye ilgi alaka super. Ama bu forumda yuzlerce garanti kapsaminda olup arizalari tespit edilemeyen yada cozum bulamayan yada sosyal medya kullanmadan sorununu kimseye anlatamayan bir suru insan var. Bir cok konuda edc ile ilgili. Gecen gun ben arabami servise götürdüm mesela 2. Viteste kalkiyor ve titriyor diye. Noldu biliyomusinuz. Usta arabayi cakistirdi durdugubyerden manuel e alıp vitesleribikeri geri yaptırdı. Titreme yok dedi bende birak abi naoiyosun dedim ve ordan ayrıldım. Ne deyim baska. Ne yazayım

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arızalı parçayı başka müşterinin arabasına takmak mı. Böyle olsa o servisi kapatılır. Büyük yetkili servislerde Hiç duymadım.şuan çok ciddi bir konuya el attınız. Böyle bir durum varsa hemen merkeze duyuruda bulunmak gerekir ; kazaya bile sebep olur;dedikleriniz çok iddialı.

evet doğru duydunuz , adam X şahsi araç sahibinin piano black parçasını çizmişti müşteri şikayet edip kafa şişirince bakımda içeride olan Z şirket aracından gayet rahat bir tavırla söküp taktı/takas yaptı.

inanması sizden ama kimseye yalan borcumda yok valla :)

hocam plakam 27 C 9691 bir isterseniz son 4 ayda aracım kaç kez servise girmiş bakın derim adamlar gayet standart ilkel/basic işlemlerde bile çok çok yetersiz.

1) 40bin bakımı ,benden not hocam arka kampana takılı kalıyor özellikle yıkama sonrası,cevap 60binden evvel açamayız ücretli olur, iyi tamam ödeyeyim yok efendim bu şirket aracı sahibinin izni yokmuş (gün bitimine yakın,direk baştan savma)

2) 40bin bakımı aynı bakımda hocam egsoz emisyon uyarısı var göz atabilirmisiniz, cevap baktık bir sorun yok

3) 41bin aynı egsoz uyarısı birdaha yanar, bir daha aynı cevap

4) inanmayacaksınzı ama arayın sorguyalayın dediğim gibi kimseye yalan borcum yok ya 41500 yada 42000binde bir daha yanar bu sever hocam bulduk turbo vanası bozuk

5) 43bin arka kampana o derece sıkışırki araç hareket edemez, saat sabah 6 adana -antep yapacam ama araba kilit

bomba burda geliyor, renaultun web sitesinde yazılı olan yol yardım hatalı, hemde bu yaşanandan sonra başka insanların yorumundan anladığım aylardır hatalı, evet yanlış duymadınız numara boş arıyorsunuz öyle uyarı flnda yok hani numara değiştir vs diye tam 2bucuk saat boşuna yırtındım

akabinde servis açıldı aradım doğru numarayı verdiler ve yol yardım geldi ama sorunu çözemedi, servise çekici ile gidildi sözüm ona sorunu temizleyerek çözdüler

6) evet inanması zor bir iddia daha,dediğim gibi arayın :)

44,000 aynı fren bir daha takılı kalır, bu sefer araç alternatif olan 2inci serviste , 6 saat sonra aranırım eee abi el frenin altına yakın koku/sprey var bu bariz şekilde el frenin inmesine mani olduğu için oluyor :) artık ben tam cinnet

oysa kendi elemanı henüz 2 hafta evvel yol yardımda gelmiş 3 frenin boşaldığını,el frenin tamamen inmesine rağmen sol arkanın tamamen kilit olduğunu görür.
peki kardeşim aracımı alim der ayrılırım ve frenden inanılmaz bir metal sesi gelir özetle var olan /kalan freninde canını almışlar video yapar müdüre yollar maise şikayet bırakacağımı söylerim müdür 1001 rica minnet lütfen geri getir modunda şu an itibaren (servisler isotlar adana,son anılar yusuf baysal, müdür mahmut bey benim ismimde timur araştırın .. :) )

özetle kardeşim emin ol renault servisleri iyi fln değil.. bundan hemen önceside start stop aracımda takılı olan akü sürekli boşalıyordu garantiden değişmemek için 1001 takla cebimden kendim varta agm aldım sorun tamamen ortadan kalktı,güya sorun yoktu...

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim klimada ses var. 3 servise gittim. gerçekten ses var ama nedenini anlayamadık dediler. genel müdürlüğe yazıyoruz bahanesindeler 2 yıldır. sorunu görüp yapamıyorlar. daha ne diyeyim

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok çok geçmiş olsun. O zaman başka markayı tercih etmelisiniz. Mercedes BMW gibi.benim arkadaşta yeni Honda civic vardı; arabanın balık sırtı antenini takamadılar. Rezil oldu. Anten kablosu kırıldı. İçine kaçtı. Tavanı söktüler. Yani Türkiye’nin; geneli böyle ; usta dediğin zaten ne kadar eğitimli. Arkadaşta Mercedes A180 vardı. Jantı sürttü ; yetkili serviste; komple 4 jantın değişmesi gerekir dendi. 6.000 lira para istediler. Diğer servisleri anlatmaya gerek Yok zaten. Türkiye de durum bu ; hangi marka olursa olsun; çalışanların yeterli eğitimi bilgisi kendini geliştirmesi Yok. Sadece vitrin tarafı gösterişli ilgili , alakalı.

Son düzenleme: