Yol bilgisayarındaki yakıt tüketim verisi hatası

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar, fluence 1.5 dci 110 hp manuel (dinamik) araç sahibiyim. ancak aracın yakıt tüketim verisi hatalı gibi, şöyleki , yakıt verisi olarak ekranda 1-tüketim 2-ortalama 3-anlık tüketim değerleri mevcut.
Tüketim adı altında gösterilen değer bazen 16 lt , bazen 3,5 lt , bazen 9 lt , kafasına göre yani, bu rakamları aynı yolculukta veriyor.
Ortalama adına altında gösterilen değerde kafasına göre , bazen 16 lt , bazen 3,5 lt , bazen 9 lt
anlık tüketim zaten göstermiyor, kısa mesafe yolculuk yaptığım için sanırım.
ben bu rakamların hatalı olduğunu düşünüyorum. yazılımsal bir durummudur? çözümü varmı bunun. serviste falan cihaza bağlayıp yazılım falan mı atıyorlar veya sıfırlama vs.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Anlık tüketim 30km hız altında çalışmıyor . Diğer dedikleriniz de bir anormallik var ekran da yada yazılımda sorun var galiba

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anlık tüketim 30km hız altında çalışmıyor . Diğer dedikleriniz de bir anormallik var ekran da yada yazılımda sorun var galiba
evet, anlık tüketimin göstermediğini duymuştum. ama diğer veriler hatalı

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
evet, anlık tüketimin göstermediğini duymuştum. ama diğer veriler hatalı
Akü eksi kutup başını söküp yarım saat kadar bekletin ardından kutup başını yerine takın . Anlık çıkan arızaları siler belki bunada faydası olur.