2011 dizep fluence

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Kesin olarak aku demek yanlis olur ama akuden olma olasiligi yuksek. Ben bugune kadar beyaz duman ile karailasmadim fakat ozellikle kisin soguk zamanlarda sabah araci calistirirken zorlaniyor. Mars ve calisma ani ornegin bir saniyede olmasi gerekirken 4 saniye suruyor. Servis akuyu olctu ve normal dedi ama ben hala kendi aracim akuden supheleniyorum. Fakat isin tuhaf yani sicak havalarda bu durum olmuyor. Yine bir kereye mahsus olmak uzere kisin tek seferde mars almadi aracim ikinci marsta caliati.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

Benim arac -5 lerde 3uncu marsta calisti ve kisin hergun zorlanarak mars aldi ayretten 2. marştan asagida calismadi kisin. Tabi o zamanlar 2 tane isitma bujisi calismiyordu. Suan oyle degil tek marş ama calismama suresi uzadiginda nazlanma var lakin calismama suresini kisalttigimda rahat calisiyor ve beyaz dumansiz. Misal 18 saat calismama suresi sonunda beyaz duman ve zorlanarak calisma lakin 9 saat calismama suresi sonunda rahat mars ve beyaz dumansiz calisma sergiliyor. Ben bi akünun ustune yuruyecem olmazsa nigne hocamin dedigi gibi enjeksiyon beynine guncelleme atacagim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Benim arac -5 lerde 3uncu marsta calisti ve kisin hergun zorlanarak mars aldi ayretten 2. marştan asagida calismadi kisin. Tabi o zamanlar 2 tane isitma bujisi calismiyordu. Suan oyle degil tek marş ama calismama suresi uzadiginda nazlanma var lakin calismama suresini kisalttigimda rahat calisiyor ve beyaz dumansiz. Misal 18 saat calismama suresi sonunda beyaz duman ve zorlanarak calisma lakin 9 saat calismama suresi sonunda rahat mars ve beyaz dumansiz calisma sergiliyor. Ben bi akünun ustune yuruyecem olmazsa nigne hocamin dedigi gibi enjeksiyon beynine guncelleme atacagim.
Acaba mazot depoya geri kaçıyor olabilir mi mazot hava yapıyor ve motora geç ulaşıyor olabilir [emoji848]
Bunu mazot filtresi yanındaki elcigi pompaliyarak test edebilirsiniz

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Acaba mazot depoya geri kaçıyor olabilir mi mazot hava yapıyor ve motora geç ulaşıyor olabilir [emoji848]
Bunu mazot filtresi yanındaki elcigi pompaliyarak test edebilirsiniz

Onuda yaptim :) coskun34 hocam degisiklik goremedim. Olmadi mazot filtresinide degistirmeyi dusunuyorum.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya

nigne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende hep kisa mesafe kullaniyorum fakat duman ve nazlanma olmuyordu sadece soguklarda vurarak ve sarsilarak calisirdi zaten aküden olsa araç uyari veriyo akü sarkediyo araci stop etmeyin yazısı cikiyor.kisa mesafe kullaninca devamli akü kendini şarj edemiyo ve uyari veriyor aku zayif oldugunda.
Peki hocam sizde de soyle bir durum varmiydi?

Ben isim geregi hergun 7 de binerim arabaya 5 km lik yoldan sonra stop ve saat 13 gibi tekrar bir 5km yoldan sonra stop taki sabah 7 ye kadar. Sabah 7 de calistirdigimda nazli bir calistirma ayretten beyaz duman var. Ama dun aksam 30 dakikalik bir suruyuse ciktim saat 21 gibi sonra stop ettim. Sabah 7 de yine calistirdigimda ne beyaz duman nede oyle cok bi zorlukla calisma sergiledi arac. Acep diyorum akü den olur mu bu

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
bende hep kisa mesafe kullaniyorum fakat duman ve nazlanma olmuyordu sadece soguklarda vurarak ve sarsilarak calisirdi zaten aküden olsa araç uyari veriyo akü sarkediyo araci stop etmeyin yazısı cikiyor.kisa mesafe kullaninca devamli akü kendini şarj edemiyo ve uyari veriyor aku zayif oldugunda.

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tek marşta çalismadiginda zaten, akü şarj oluyor yazisi cikiyordu.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tek marşta çalismadiginda zaten, akü şarj oluyor yazisi cikiyordu.

Aku uyariaini bende hic vermedi. Bir kere oldu ama o zaman da bir saate yakin araba acik kalmisti. Ozellikle sabahlari aku ile ilgili uyari almadim.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com