Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio 4 ağir bakim

onurkrsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Clio 4 ağir bakim

Merhabalar,
    2012 Clio 4 1.2 75bg benzinli aracım 41000 km de bakım için yaptığım araştırmada gittiğim tüm özel ve yetkili servislerde yaşından sebep ağır bakıma girmesi gerektiği söylendi ve filtreler, kayış seti, soğutma sıvısı, yağı değişecek yetkili servis yaş indirimiyle birlikte 1500 TL fiyat verdi ancak oradan sonra gittiğim özel servis bu fiyatın içerisine su pompası devirdaim dahil değildir diye uyardı onu ekstradan çıkartırlar karşınıza dediler ve özel servis su pompası devirdaim dahil 2000 Tl gibi bir fiyat verdi. Bunun üzerine yetkili servise tekrar sordum fiyat haricinde su pompası devirdaim değişir mi diye evet olabilir o durumda da indirimli fiyat olarak 1950 Tl fiyat verdiler. Ağır bakım hiç yaptırmadım ve çok bilgim yok sizlerden konu ile ilgili bilgi ve fikir alabilirsem çok sevinirim.
    NOT: Aracın önceki periyodik bakımları özel serviste yapılmış. ilk bakımı yetkilide yapılmış sadece.

Extreme__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı onurkrsln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    2012 Clio 4 1.2 75bg benzinli aracım 41000 km de bakım için yaptığım araştırmada gittiğim tüm özel ve yetkili servislerde yaşından sebep ağır bakıma girmesi gerektiği söylendi ve filtreler, kayış seti, soğutma sıvısı, yağı değişecek yetkili servis yaş indirimiyle birlikte 1500 TL fiyat verdi ancak oradan sonra gittiğim özel servis bu fiyatın içerisine su pompası devirdaim dahil değildir diye uyardı onu ekstradan çıkartırlar karşınıza dediler ve özel servis su pompası devirdaim dahil 2000 Tl gibi bir fiyat verdi. Bunun üzerine yetkili servise tekrar sordum fiyat haricinde su pompası devirdaim değişir mi diye evet olabilir o durumda da indirimli fiyat olarak 1950 Tl fiyat verdiler. Ağır bakım hiç yaptırmadım ve çok bilgim yok sizlerden konu ile ilgili bilgi ve fikir alabilirsem çok sevinirim.
    NOT: Aracın önceki periyodik bakımları özel serviste yapılmış. ilk bakımı yetkilide yapılmış sadece.
    örnekle açıklayayım;

trigeri şimdi değiştirdiniz devirdaimi değiştirmediniz ve atıyorum 20tl işçilik ödediniz. bir süre sonra devirdaim arızası verdiğinde yine triger kayışı vs sökülüp devirdaim takılacak ve yine aynı işçiliği ödeyeceksiniz.
    devirdaimi trigerle birlikte değiştirirseniz 2. defa işçilik maliyetinden tasarruf etmiş oluyorsunuz.

bunların dışında, diğer bakımlarını sanayide ustanıza yaptırın sorun olmaz ancak triger konusunda 200-300tl fazla verip yetkili servise yaptırın. triger hata kabul etmez, servise yaptırmanız durumunda 2 yıl parça ve işçilik servisin garantisinde olur. 2 yıl içinde triger kaynaklı arıza çıkarsa servis garantiden her masrafınızı karşılar.
    tüm bu güvenceye sanayide ustada sahip değilsiniz. ustanın her hatasının maliyeti size çıkartılır ve hata yaptıklarında da kabul etmezler çoğunlukla.

periyodik bakım, disk balata vs.. için servise gitneyin. ama triger için gidin derim.
    İnsanın egosundan uzaklaşması, benlik değerini arttıran unsurların bilincinde olması ona değer katar. Zamanın oldukça hızlı akıp gittiği, insanların zor kazanıldığı, paranın zor kazanıldığı, güzel anıların zor kazanıldığı şu dünyada özür dileyin, affedici olun, teşekkür edin, tebrik edin ve ödüllendirin.

3. Teşekkür onurkrsln Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni maninwar liked this post
    salvador03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Dostum bunları sanayide güvendiğin bir ustaya yaptır 1.000 lira tutar kalan 1.000 liraylada yengeyi al 1 hafta tatil yap özel servis dedinmi kazığın babasının yapıldığı yerdir

5. Beğeni KafkasKartalı34 liked this post

Teşekkür / Beğen
    Alıntı salvador03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum bunları sanayide güvendiğin bir ustaya yaptır 1.000 lira tutar kalan 1.000 liraylada yengeyi al 1 hafta tatil yap özel servis dedinmi kazığın babasının yapıldığı yerdir
    Hahahahha (:

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    2016 nın 10. ayında listedeki parçaları 1200 TL ye aldım 500 lirada işçilik verdim . Özel servisde . Ön amortisör lere kadar değiştik

8. Teşekkür Zozing Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni Zozing liked this post
    Güven GÖK
    Zozing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Buda benden yıl 2016.ustamı 5 yıldır tanırım fiyat biraz tuzlu olabilir ama işçiliğine diyecek yok yer ankara şaşmaz

araç clio 4 2012 1.5 90 bg dizel kullandığı her parça orjinal renault

Kendine yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına asla yapma !
    1.5 90 bg icon

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    İyi ustayı iyi malzeme ile buluşturun fiyat da uygunsa ohhhh miss . Ustam parçayı bana aldırır ( aldığım parçayı kontrol eder gerektiği yerde müdahale ediyor bu olmaz şundan al gibi) işçiliğine ve tecrübe sine güveniyorum Renault dan aldığı sertifika lar duvarda asılı fakat ben işe bakarım sertifika olmasada olur.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Zozing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buda benden yıl 2016.ustamı 5 yıldır tanırım fiyat biraz tuzlu olabilir ama işçiliğine diyecek yok yer ankara şaşmaz

araç clio 4 2012 1.5 90 bg dizel kullandığı her parça orjinal renault

Polen filtresinde kazıklamış bitek ama o da nazarlık olsun polen filtresi her yerde 20 lira

12. Teşekkür Zozing Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni Zozing liked this post

Teşekkür / Beğen
    2013 model 49 bindeki aracım için iki farklı yetkili servisten 1900 ve 2100 tl olmak üzere fiyat aldım ilk fiyatın içerisinde ön balata setide var , devirdaim pompası yok . sizce uygunmu arkadaşlar

Teşekkür / Beğen

Alıntı brktryk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 model 49 bindeki aracım için iki farklı yetkili servisten 1900 ve 2100 tl olmak üzere fiyat aldım ilk fiyatın içerisinde ön balata setide var , devirdaim pompası yok . sizce uygunmu arkadaşlar

Kardeşim biz haftalardır ne anlatıyoruz sanayide iyi bir ustaya yaptır 1.000 liraya yaptırırsın kalan 1.000 tl cebinde kalır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)