Araç modeli yağ seçicide görünmüyor.

muhalok

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracıma yağı kendim almaya karar verdim fakat ne mobiloilde ne shellde aracın modelini bulamıyorum.
Araç Renault Clio III 1.5 dci authentique, 2008 model, ruhsatta yazan 65 kw.

Shell ve Mobil1 marka hangi yağı almalıyım? Bu iki sitede listeden hangi model aracı seçmeliyim?

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracıma yağı kendim almaya karar verdim fakat ne mobiloilde ne shellde aracın modelini bulamıyorum.

Shell ve Mobil1 marka hangi yağı almalıyım? Bu iki sitede listeden hangi model aracı seçmeliyim?
Aracınız tahminim 65hp tavsiye edilen yağ mobil de 5w40 resmini paylaşdim3393924881fe72f8da070b2675fb7a26.jpg

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam aracınız euro 4 motor, Renault bu motorlarda kesinlikle 05 40 kullanılmasını istiyor, soğuk bir bölgede yaşıyorsanız 0 40 da olur. Motor yağı olarak, gerçekten çok kaliteli bir yağ kullanmak istiyorsanız, ne Shell, ne Mobil, kullanacağınız yağ MOTUL veya lique Moly olsun, diğer yağlardan biraz daha pahalı olmakla beraber, verdiğiniz herkuruşa değer. Aracınız filtre ile birlikte 4.6 Litre yağ alır.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam benimde tavsiyem motuldan yana
bir de yağ alırken clio araçlar için B2 B3 B4 dizel, hafif ticari araçlar için ACEA sınıfını dikkate alın

son yağ değimini kendim yaptım orjinal filtrelerle değişim yaptım motul 8100 xcees kullandım daha sessiz çalıştıgını soyleyebilirim