Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lastik hakkında yorumlarınız

Cenk GİRAY
    cnksrp41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Lastik hakkında yorumlarınız

Merhaba arkadaşlar, abilerim, kardeşlerim
    Clio4 icon aracıma yaz lastiği alma kararı verdim.195 55 16 ebat ara ölçü olduğu için biraz pahalı.
    Michelin üretimi riken markasını duydum ve bayağı metini duydum. Adeti 180 liraya indirimli olarak 4adet riken aldım. Çalıştığım fabrikada birkaç kişi de almış ve çok memnunmuş. Aramızda bu lastik hakkında bilgisi olan veya kullanan varsa yorumlarınızı bekliyorum.
    Clio 1.2 16v icon beyaz güvercin

Mr.Clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    bir düzeltme yapayım yanlış anlaşılmasın, Riken lastik Michelin tarafından üretilmiyor, Michelin zaten var olan Riken firmasını satın aldı bu 2 cümle arasında ciddi bir fark var.

açıkcası ben Riken kullanmadım ama genel anlamda economy lastiklerinin çok güzel yorumlar aldığı platformlarda bile aşırı derecede kötü yorumlar almış be hocam?

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Riken/

Türkiyedede bu model için bulabildiğim tek yorum (zaten diğer spor desenli modeli ise o son derece kötü yorumlar almış hep)

https://www.hepsiburada.com/riken-20...m-HB000005ZEDC

açıkcası ben zamanla şunu öğrendim lastikte bir ürün fazlasıyla ucuz ise belli bir nokta performansı yoksun oluyor bu ya yol tutuş,ya konfor yada ömür olabiliyor hatta bazen birçoğu beraberinde bile..

Cenk GİRAY
    Teşekkür / Beğen
    Benim aldığım model de bundan. Yorum ve açıklama için teşekkür ederim. Bide şöyle bi konu var michelin alıyım desen tanesi 500 tl azda bi fark yok michelin 60bin gidicekse örneğin buda 35 40 bin gitsin

Mr.Clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı cnksrp41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aldığım model de bundan. Yorum ve açıklama için teşekkür ederim. Bide şöyle bi konu var michelin alıyım desen tanesi 500 tl azda bi fark yok michelin 60bin gidicekse örneğin buda 35 40 bin gitsin

rica ederim, olayın birde şöyle bir boyutu var, X araçta X marka lastik kötü performans gösterirken Z marka araçta çok farklı ve olumlu performans gösterebiliyor.

Mesela yol tutuşu,konforu,ömrü 10 numara olup sesli olan X marka lastik lastik sesi alan Z marka araçın kullanıcısı tarafından yerden yere vurulurken Y marka 10 numara yalıtımı olan aracın sahibi tarafından ulan manyakmısın ömrü desen kral,tutuşu desen kral,konforu desen kral şeklinde yorum alabiliyor

siz memnunsanız önemli olanı o bence, hatta bir derece ileri götüreyim olayı aynı araç aynı model arabada 1.2 motoruyla 1.5dci motoru bile fark ettirebilir güç frafiği, ağırlık dağılımı,total ağırlık vs sebebiyle (olur demiyorum olabilir)

Carisma70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    benim kışlıklar Riken memnunum ama kışlık lastik markanın kalitesini anlamak da yetersizdir. yazlık lastikte kalite belli olur.
    markanın menşei Japonya. bu iyi bişey ancak kormoran, riken vs. bir sürü mişlen çatısı altında sırbistan fabrikasında aynı desenlerle çıkıyor. performans kullanmayıp sakin kullanımda beklentinizi fiyat olarak karşılar. ben de çok araştırdım ama net bir sonuç bulamadım. Her markanın ürün modeli farklı olduğu gibi her modelinde ebat farklılaştıkça test sonuçları da değişiyor. yukarıda bahsedildiği gibi siz memnun kaldıysanız o fiyata tercih edilir.
    Konu Carisma70 tarafından (23.Mayıs.2018 Saat 10:16 ) değiştirilmiştir.

Cenk GİRAY
    Teşekkür / Beğen
    Cevaplar için teşekkür ederim.bakalım lastikler gelsin deneyip görücez. Yanlız fabrikadan bir arkadaşın yol tutuşunun çok iyi olduğunu söylemesi birazcıkta almama sebeb oldu aynı zamanda fiyatıda tabiki.

ncb48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Riken mystorm 2 lastiklerini 2.000 km dir kullanıyorum. Yol tutuşu fren mesafesi güzel. Ama daha yaz gelmediği için benim deneyimim kış koşullarında

8. Teşekkür cnksrp41 Mesaja Teşekkür Etti.
    Cenk GİRAY
    Teşekkür / Beğen
    Lastikler bugün geldi görünüş olarak hoşuma gitti dişlerş falan güzel yumuşak bir lastik bide kullanımdan sonra tekrar izlenimlerimi paylaşırım

Teşekkür / Beğen
    hayırlı olsun hocam

11. Teşekkür cnksrp41 Mesaja Teşekkür Etti.
    Carisma70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Hayırlı olsun. ben de merakla bekliyorum sonucu

13. Teşekkür cnksrp41 Mesaja Teşekkür Etti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)