Eco mod tuşu olmayan araçlarda eco mod açmak

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eco mod bulunmayan clio 4 lere eco tuşu satın alıp takıp çalıştıranlar vardı.Ama tuşun fiyatının yüksek olması ve zor bulunması nedeniyle çok daha ucuza linkteki belgede resimleri bulunan minik pushbuton ve 2 li fişli kabloyla bu işi çok ucuza çözebilirsiniz.malzemeler elektronik malzeme satan yerlerde mevcut ve pushbuton 25 kuruş kablo 40 tanesi 4 tl civarı yani toplamda 5 TL. bile tutmuyor.Her araçta eco mod çaılşmıyabilir ayrıca bu işlemden dolayı her türlü sorumluluk kendinize aittir.Sonra;yok senden duyduk yaptık sonra aracımın boyası soldu, tekerinin havası indi gibi alakasız şeyleri buna bağlayıp bana serzenişte bulunmayın lütfen.

Tarif dosyası linki:
https://mega.nz/#!vKJklQbZ!Fu09d3XK7rIobGOsn3mCmf9EOH3iMZYHELIMNg7a52k

(üyelik gerekebilir belki mega hesabı)

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 1,2 icon aracımda denedim 1 depo kullandım 50 km daha az yaptı. Çünkü aracı sağırlaştırdı gitsin diye tapa gaz yapıp aynı dizellerdeki gibi eco modda tapa gaz yapınca turbo giriyo onun gibi tapa gazda normal haline dönüyo sürekli tapa gaz 50 km daha az yol yaptı. Soketteki maviyle beyaz kabloyu bi parça kabloyla kısa devre yapıp çekin devreye giriyo ben öyle yapmıştım. Ama artık normal kullanıyorum.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hep yazıyorum yine yazayım eco mod olmayan araçlara oldurmaya çalışmayın lütfen gereksiz hatta zarar. ben olduğu halde kullanmıyorum. düşük performans istesem düşük beygirli araç alırdım. e düşük almışım neden dahada düşüreyim böyle uzar gider

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hep yazıyorum yine yazayım eco mod olmayan araçlara oldurmaya çalışmayın lütfen gereksiz hatta zarar. ben olduğu halde kullanmıyorum. düşük performans istesem düşük beygirli araç alırdım. e düşük almışım neden dahada düşüreyim böyle uzar gider

Ben kendi adıma söyliyim deneyip görmek istedim. Hiç bi faydası yok daha fazla yaktı araç

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de 2013 icon kulllanıyorum. Eco modunu ilk başlarda meraktan kullanıyordum. Şimdiyse şirket araçlarında bile eco modu kapatıp kullanıyorum. 3 kuruş kar edecek diye sürüş keyfinden gereğinden fazla ödün veriyor eco modu...

mavistar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 Clio 4 touch paket dizel aracımızda siyah-beyaz kabloları temas ettirince kadranda ECO yazısı çıkıyor. Ama performansta hiç bir düşüş olmadı.

Araç eskisi gibi panter gibi zıplıyor.

Yani merak ediyorum, gerçekten ECO yazılım olarak devreye girdi mi yoksa sadece yeşil ECO lambasını mı yakmış olduk ?

mavistar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ECO modunu aşağılayan, kullananları hor gören zihniyete yazıyorum.
Biz parayı kolay kazanmıyoruz. Petrol fiyatlarının yüksek olmasından dolayı tasarruf etmek istemek gayet insani bir ihtiyaç.
Ayrıca ECO mod tuşu var diye sürekli kullanmak zorunda da değiliz. Tasarruf isteyen açar, performans isteyen kapatır.
Üçüncü bir seçenek olarak tasarruf etmek istediği zaman açarsın, performans istediğin zaman kapatırsın.
Anladık sen zenginsin, belli ki yakıta verecek paran çok. Bunun için buralara gelip hava atamaz, ECO kullanıcılarını hor göremezsin.
Sen sürüş keyfinden ödün vermek istemiyorsan verme kardeşim, bana ne.
Ben tasarruf yapacam, sana ne.

PAŞA27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eco mod tuşu

eco mod bulunmayan clio 4 lere eco tuşu satın alıp takıp çalıştıranlar vardı.ama tuşun fiyatının yüksek olması ve zor bulunması nedeniyle çok daha ucuza linkteki belgede resimleri bulunan minik pushbuton ve 2 li fişli kabloyla bu işi çok ucuza çözebilirsiniz.malzemeler elektronik malzeme satan yerlerde mevcut ve pushbuton 25 kuruş kablo 40 tanesi 4 tl civarı yani toplamda 5 tl. Bile tutmuyor.her araçta eco mod çaılşmıyabilir ayrıca bu işlemden dolayı her türlü sorumluluk kendinize aittir.sonra;yok senden duyduk yaptık sonra aracımın boyası soldu, tekerinin havası indi gibi alakasız şeyleri buna bağlayıp bana serzenişte bulunmayın lütfen.

Tarif dosyası linki:
https://mega.nz/#!vkjklqbz!fu09d3xk7riobgosn3mcmf9eoh3imzyhelimng7a52k

(üyelik gerekebilir belki mega hesabı)
yapmiş olduğunuz eco mod tuşu hakkinda bilgi ve fiyat almak istiyorum. Almak istediğimizde nasil bir yol izleyecegiz.