Cok acil scenic 2 2005 model manuel uğultu sesi

tanbur78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba benim renault megane scenic 2 2005 benzin lpgli manuel arabamdanyaklaşik 2 3 aydir sebebini anlayamadigim motor veya sanzumandan bölümündenuğultu geliyor ugultu şöyle oluyor araç boştayken devamli debriyaja basili tuttuğumda gaza fazla basıp belli bir yerde tutunca ses başlıyor debriyajdan çektikten sonra ses kesiliyor yada 1 ve 2.viteslerde giderken gaza biraz fazla yüklenince vuv vuv vuv diye ses geliyor aracimin klima sarj dinamosu v kayişi bilyasi diğer bilyalar orjinalleriyle değişti hatta ustam v kayişini cikarip arabayi öyle sürdüm gene vuv vuv vuv diye ses geldi triger seti ve su devridayim orjinaliyle değişti 15000 km sonra tekrar değişecek triger seti baski balata ve debriyaj bilyasi orjinaliyle yeni değişti ayrica sanzumanin içi acildi içindeki tüm bilyalar değişti serviste bütün bu yapılan işlemler hepside Renault servisinde yapıldı ama hala daha ayni ses geliyor lütfen acil bana yârdim edermisiniz tesekkür ederim

Son düzenleme:

tivriz71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaja basınca ses gelip, çekince kesiliyorsa baskı bilyası bozulmuştur

tanbur78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba debriyaj baskı bilyası ve balatası set olarak yeni değişti Renault servisinde ilginiz için teşekkür ederim iyi günler

tanbur78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar tekrar merhaba sorun çözüldü aklınızda bulunsun sorun akis rulman yatağındaymış boşluk yapmış akis bilyasını bozmuş yardımlarınız için teşekkür ederim

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba sorun çözüldü aklınızda bulunsun sorun akis rulman yatağı ve akis bilyasındaymış yardımlarınız için teşekkür ederim
Geri dönüş için teşekkürler. Bununla geçmiş olsun [emoji106]

tanbur78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben teşekkür ederim yardımlarınız için iyi günler