spring kontak sorunu. lütfen yardım.......

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hemen bakıp bilgi vericem.

şimdi baktım. bende wd 40 da vardı. dediğiniz soketi buldum. üstünde + - işareti var. söktüm temizledim. yine aynı. birde sol tarafta marş rölesi var. onu zaten yeni değiştirmiştim, onada baktım herhangi bir kir pas yok. pırıl pırıl. yinede aynı. düzelme yok malesef. 1 defa normal basmada çalışıyorsa 3 defa çalışmıyor yani bırakınca çalışıyor.

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hemen bakıp bilgi vericem.
malesef yine olmadı. dediğiniz soketleri buldum. üzerinde + - işaretleri var. wd 40 ile dediğiniz gibi temizledim. birde sol tarafta marş rolesi var. onu zaten yeni değiştirmiştim. yinede kontrol ettim. tertemiz pırıl pırıl. olmadı yaaa...

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin olayı tam çözemedim. Bırakınca çalışıyo dediğiniz marş basıyodamı araba çalışmıyo

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin olayı tam çözemedim. Bırakınca çalışıyo dediğiniz marş basıyodamı araba çalışmıyo
evet bende bunu diyorum. marş basmada sıkıntı yok. marşa gayet güzel basıyor. ama basarken değilde kontağı bırakınca çalışıyor. elektrikçiler işi çözemediler. vallaha şaşırdım kaç aydır...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bi video çekip atabilme şansınız var mı tam olarak ben anlayamadım arızayı.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bende bunu diyorum. marş basmada sıkıntı yok. marşa gayet güzel basıyor. ama basarken değilde kontağı bırakınca çalışıyor. elektrikçiler işi çözemediler. vallaha şaşırdım kaç aydır...

Araca en son elektriksel ne işlem yaptırdınız??

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi video çekip atabilme şansınız var mı tam olarak ben anlayamadım arızayı.
merhaba video göndermesini bilmiyorum malesef, ancak anlaşılmayacak birşey yok gibi geliyor bana. şöyle söyleyeyim aracın çalışmasında bir sıkıntı yok. marşa basıyor araç. ancak basarken değilde kontağı bıraktığımda çalışıyor. böyle oluncada ben hep alışık olduğum üzere çalışsın diye habire marşa basıyorum. çalışmıyor ama kontağım bırakınca çalışmaya başlıyor. 5 defanın 2 defasında normal basarken çalışırken 3 defasındada marşı bırakınca çalışıyor. zaten video atsamda görünürde birşey olmadığından anlaşılmaz yani. bakalım bir çözüm bulunacakmı.

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araca en son elektriksel ne işlem yaptırdınız??
merhaba. aracın marş dinamosu komple yapıldı, marş otomatiği değişti, marş rölesi değişti ama bu arıza bunların öncesinde de aynı şekilde vardı. yapılan işlemler arızayı gidermek amacıyla ve marş dinamosundaki hata için yapılmıştı ancak sonuç değişmedi. herşey yenilendi. hata devam ediyor. buraya belki bir oto elektrikçi çözüm yazabilir. teşekkürler.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba. aracın marş dinamosu komple yapıldı, marş otomatiği değişti, marş rölesi değişti ama bu arıza bunların öncesinde de aynı şekilde vardı. yapılan işlemler arızayı gidermek amacıyla ve marş dinamosundaki hata için yapılmıştı ancak sonuç değişmedi. herşey yenilendi. hata devam ediyor. buraya belki bir oto elektrikçi çözüm yazabilir. teşekkürler.

Marş konumundayken kontak ateşlemede kontak çıkışı ceryan kesiliyomu ona bakmak lazım

Hangi ilde ikamet ediyorsunuz

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marş konumundayken kontak ateşlemede kontak çıkışı ceryan kesiliyomu ona bakmak lazım

Hangi ilde ikamet ediyorsunuz
Antalya dayım. öyle bişey olsa marş basarmı. iki defa kontak değişti. 8 9 tane elektrikçi gezdim. çözüm bulamadılar. herkez kontak termiği dedi ama 2 defa valeo ile değişti yine aynı.