spring kontak sorunu. lütfen yardım.......

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun , değişim yaparken soket mi bağlıyorlar yoksa bağlantıları tek tekmi yapıyorlar sanki 1-2-3 anahtarlamada adım atlıyor gibi görünüyor kablo bağlantıları yanlış yapılmış olabilirmi bence bir kontrol ettirin geri kalan bir çok hamle yapılmış görünüyor.

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun , değişim yaparken soket mi bağlıyorlar yoksa bağlantıları tek tekmi yapıyorlar sanki 1-2-3 anahtarlamada adım atlıyor gibi görünüyor kablo bağlantıları yanlış yapılmış olabilirmi bence bir kontrol ettirin geri kalan bir çok hamle yapılmış görünüyor.
yarın baktırıcam. gelişmeleri yazarım. teşekkürler.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Antalya dayım. öyle bişey olsa marş basarmı. iki defa kontak değişti. 8 9 tane elektrikçi gezdim. çözüm bulamadılar. herkez kontak termiği dedi ama 2 defa valeo ile değişti yine aynı.

Ha Antalya daysan sıkıntı yok üstadım baştan desene:)) 0533 476 43 58 İsmail usta çözer bu sıkıntıyı benim neleri çözmediki garibim:)Yeşil sanayide arzu ederseniz yarın bir görüşün Flashcı Kerem inde selamı var dersiniz....

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ha Antalya daysan sıkıntı yok üstadım baştan desene:)) 0533 476 43 58 İsmail usta çözer bu sıkıntıyı benim neleri çözmediki garibim:)Yeşil sanayide arzu ederseniz yarın bir görüşün Flashcı Kerem inde selamı var dersiniz....
şimdi gördüm pardon. teşekkürler. müsait olunca baktırıcam. burdan bilgi veririm. iyi geceler

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi gördüm pardon. teşekkürler. müsait olunca baktırıcam. burdan bilgi veririm. iyi geceler
SORUN ÇÖZÜLDÜ::: Bugün gittim ve elektrikçi ismail ustaya gösterdim. nihayet düzgün bir elektrikçi bulabildim. hata kontakta değilmiş. ateşleme bobinindeymiş. önce diyot değişti. kablolu doğan diyotu takıldı. olmazsa bobin değişecek dedi. malesef diyotla tam kurtaramadık. mecburen ateşleme bobini değişti. meğerse üzerindeki ateşleme bobininin elektriği zayıfmış. şu anda sorun düzeldi. ilgilenen herkeze teşekkürler. KEREM sanada ismail ustanın selamı var. seni tanıyor. teşekkürler. kendine iyi bak. iyi günler.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
SORUN ÇÖZÜLDÜ::: Bugün gittim ve elektrikçi ismail ustaya gösterdim. nihayet düzgün bir elektrikçi bulabildim. hata kontakta değilmiş. ateşleme bobinindeymiş. önce diyot değişti. kablolu doğan diyotu takıldı. olmazsa bobin değişecek dedi. malesef diyotla tam kurtaramadık. mecburen ateşleme bobini değişti. meğerse üzerindeki ateşleme bobininin elektriği zayıfmış. şu anda sorun düzeldi. ilgilenen herkeze teşekkürler. KEREM sanada ismail ustanın selamı var. seni tanıyor. teşekkürler. kendine iyi bak. iyi günler.

Sorunun bu şekilde çözülmesine sevindim:)İsmail usta candır biraz düşünerek yapar işini ama sağlam yapar
qw

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Sorunun bu şekilde çözülmesine sevindim:)İsmail usta candır biraz düşünerek yapar işini ama sağlam yapar
qw​
çok sağol arkadaşım yaaaa. işini hakkıyla yapan yok malesef. ancak para almayı biliyorlar. bundan sonra elektrikçim ismail usta. benim tamircimde ismail ustanın bir üst sokağında kılıçoğulları ali usta. ikisi birbirine çok yakın. böyle olması ayrıca iyi oldu. tekrar sağol, 4 aydır vallaha acayip ayar olmuştum yaaa.. kimse bilemedi nasıl iş yapıyorlar anlamıyorum. sağlıcakla kal hoşçakal.

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun hala devam ediyor. Ateşleme bobini ve doğan diyotunu takarak yeni bobinin ateşlemesini yükselttik, buna rağmen dün platin meksefe değişti yinede düzelmedi. Hala marşı bırakınca çalışıyor. Yapılmayan yeri kalmadı yinede yok. Ooooofffff.

alovera 1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun hala devam ediyor. anlayan yokmu. tekrar yazıyorum. araba marşa basınca değil, kontağı bırakınca çalışıyor. bunu son yapılan işlemlerden sonra her zaman yapmıyor ama insanda sıkıntı yaratıyor. araba çalışmıyor , öksürme ve boğulma yapıyor. böyle oluncada 3 5 defa basınca çalışıyor. yapılmayan işlem gidilmeyen tamirci ve elektrikçi kalmadı, bilen anlayan çıkmadı. yapılan işlemler::: kontak 2 defa valeo olarak değişti, ateşleme bobini değişti, platin meksefe değişti. marş otomatiği değişti. gaz ayarı yapıldı, tüpün olduğu yere kesici konulmuş, kesicinin oraya bir adet röle kondu düzelir dediler, çalıştığı zaman daha çabuk çalışıyor ama yinede aynı olayı arada yapıyor. yani kontağı bırakıca çalışıyor. buda bir çözüm olmadı. diyot takıldı ateşleme yükseltmek için yine olmadı. yardımcı olacak arkadaşlar varsa yorum yazabilirle. teşekkürler.

opelim2008

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gercekdenn size cok uzuldum bukadar ugrasiyorsunuz genede sorununuz bi turlu hallolmuyor .bizim burdaki ustalara bi sorucam bakalim ne diycekler bide sizden bisi rica etsem kesiciye koydunuz roleyi bana cekseniz tum baglantilariyla bende baglamayi dusunuyorum cok hizli calisiyormus oyle yarim marsda aliyor diyolardi cocuk direk tetikleme yapmisdi bende akuden sak die calismisdi hemen.