Renault 19 alize k7ma

poyraz5252

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARACIMDA YENİ BAŞ GÖSTEREN SORUN BENZİNDE VE GAZDA SEYİR HALİNDE STOP EDİYOR BENZINDE KULLANIYORUM BENZİNDEDE EDİYOR LPGDEDE EDİYOR BENZİN POMPASININ SESİNİ DUYUYORUM ÇALISIYOR VİTESİ BOŞA ALDIGIMDA DİREKT OLARAK STOP EDİYOR FAKAT NEDEN YAPABILIR ARKADAŞLAR ACİL YARDIM LPG USTASINA GÖTÜRDÜM ARACI BASINCI DÜŞMÜŞ DEDİ AYARLADI NORMALDİ SONRASINDA TEKRAR STOP ETMEYE BAŞLADI BİLEN ARKADAŞLAR LUTFEN YARDIMCI OLSUNLAR :sinirli

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rölantideyken dalgalanmada yapıyormu?

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende megane 1 varken aynı motor, benimde çekişte sorun stop etme vardı. Hava filtresi hortumuna yarı bant çekilip düzelmişti. Bi ayrı bu motorların hastalığıda rolanti valfi. Bu motordan sırf bu rölanti yüzünden soğudum.

poyraz5252

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Inanirmisin birader o kadar hassasim ki aracin uzerine ama olmuyor yani şimdi benzinde stop ediyor arada bir ustaya gittim boğaz kelebeği rolanti motoru temizlenicek dedi motor ustasi bazen deli edecek gibi oluyor beni benzinde kullan biraz dedi boğazi temizler dedi bekliyorum benzinde kullaniyorum. temızlersek olursa olur dıyor usta olmazsa dedım bogazı degısıceksın dıyor taşşak geçer gibi :D yalnız ben würth enjektör temizleyicisi attım depoya onunlabır alakası varmıdır bilmiyorum. fark edermi
bende megane 1 varken aynı motor, benimde çekişte sorun stop etme vardı. Hava filtresi hortumuna yarı bant çekilip düzelmişti. Bi ayrı bu motorların hastalığıda rolanti valfi. Bu motordan sırf bu rölanti yüzünden soğudum.

Son düzenleme:

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamamen rölanti valfi. Onu değişirkende kurması programlaması var. Değişirkende kesinlikle orjinal parça kullanın.

poyraz5252

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanırım bunuda burada yapacak adam yoktur kesin nasılki dayı bunun programlaması bilgisayar ile mi yapılıyor.
Tamamen rölanti valfi. Onu değişirkende kurması programlaması var. Değişirkende kesinlikle orjinal parça kullanın.

06kaandar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun aracımda mevcut idi subap ayarı yapıldıktan sonra düzeldi ilk ateşlemeye baktırın düzelmezse dediğim gibi subap ayarı.Ancak aracınızda eski sistem manuel Lpg var ise bu sorunlar kaçınılmaz...