Lastik Tavsiye

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,ön iki lastiğim lassa impetus revo2 plus 195-55r16 arka iki lastik continental .sağ ön lastiğimi maalesef yarmışım yada yarmışlar emin değilim.doğal olarak bir lastik değişimine gideceğim.ön iki lastik sanıorum yaz lastiği arkadakiler 4 mevsim.acaba öndekilerin yerine 4 mevsim mi alayım yoksa sağ tekere yine yaz lastiğimi alayım.?bu lastik konusunda çok kış için kış lastiğne gerek var mıdır?yoksa 4 mevsim lastik götürür mü ?

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben riken marka aldım 600kmdir kullanıyorum çok memnunum. Yumuşak konforlu hemde ucuz lastik.

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam açıkçası benim kavrayamadığım konu şu 4 lastikte 4 mevsim olsa yaz kış beraber götürmezmi?illa yaz için yaz lastiği kış için kış lastiğimi almalıyız? Bu arada açıkcası bende riken düşünüyorum

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben önlere 2 adet kış lastiği almıştım bu kış oyüzden hiç araştırmadım 4 mevsim işini. Şimdi 16inc teneke jant ayarlayıp kışlıkları ona taktırıp kendim değişicem evin önünde

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende clio 4 varken Nokian Weatherproof almıştım. Çok iyiydi. Özellikle ıslak zemin ve yüksek süratle girdiğim virajlarda farkını hissettirdi. Yaz mevsiminde de gayet güzeldi.

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam açıkçası benim kavrayamadığım konu şu 4 lastikte 4 mevsim olsa yaz kış beraber götürmezmi?illa yaz için yaz lastiği kış için kış lastiğimi almalıyız? Bu arada açıkcası bende riken düşünüyorum

il neresi? eğer yaşadığınız ilde kar olmuyor, -2 derecenin altına inmiyor ise yaz lastiği hayli hayli yeterlidir.

bizim bölgede çukurovada (mersin,adana,hatay vs) kış en fazla -2c düşer kar olmaz ve istisnasız herkeste yaz lastiği mevcut.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ömrü ne kadar gider bilmiyorum ama riken mystorm 2 den memnunum. 4 lastiğin aynı özellikte olması gerekiyor bence

S.yildiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde bir sorum olacak arkadaşlar. Renault fabrika çıkışlarda sanırım goodyear kullanıyor 2. El aldığım araçta o var o yüzden diyorum lassa ve goodyear arasında kaldım ikisinin fiyatıda farklı lastikçilerde aynı toplam 800₺ goodyeardan devam mı etmeliyiz sonuçta test yaparak araç için en performanslı lastiği veriyolar fabrika çıkışı olarak biliyorum önerilerinize açığım.

REGAİP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben comtinental 4 mevsim kullanıyorum, ıslak zemin tutuşu çok iyi tavsiye ederim

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
michelin tavsiye ederim