Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: r9 arac buji degisim sorunu?

Teşekkür / Beğen

r9 arac buji degisim sorunu?

arkadaslar gecen gun tanidik bi tamirciye buji degistirdim dedim adam gitti bujiyi degistirirken buji dustu yere altini sente anahtarinla duzeltti 1 sini once takmisdi digerleri sente anahtarinla ayarlandi takdi bide oraya buraya degdirdi motor blogunda
    yagda vardi oldumm sinirden takdi bi sorun yok ama araba 1 devirde 7 bin 2 devirde 7 bin yapiyor 3 devirde 5500 de kaliyor arabayida yeni aldim 2 ay oluyor. 3 de 100 gecmiyor ne yapmam lazim bujidenmi yapar yoksa lpg ayarimi kisik acaba? onceden basmamisdimda hatirlamiyorum okadar gidip gtmedigini ama tahminim 5500 geciyordu .ne onerirsiniz yeni buji alip birdaha komple degistirtsemmiki ? bide motorun orda yag var bujilerin takildi yerde orayi neyle temizleyebilirim.tesekkurler.komple motoru yikim diyorum givenmiyorum tamircilere gene oraya degdirirler falan.

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı opelim2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gecen gun tanidik bi tamirciye buji degistirdim dedim adam gitti bujiyi degistirirken buji dustu yere altini sente anahtarinla duzeltti 1 sini once takmisdi digerleri sente anahtarinla ayarlandi takdi bide oraya buraya degdirdi motor blogunda
    yagda vardi oldumm sinirden takdi bi sorun yok ama araba 1 devirde 7 bin 2 devirde 7 bin yapiyor 3 devirde 5500 de kaliyor arabayida yeni aldim 2 ay oluyor. 3 de 100 gecmiyor ne yapmam lazim bujidenmi yapar yoksa lpg ayarimi kisik acaba? onceden basmamisdimda hatirlamiyorum okadar gidip gtmedigini ama tahminim 5500 geciyordu .ne onerirsiniz yeni buji alip birdaha komple degistirtsemmiki ? bide motorun orda yag var bujilerin takildi yerde orayi neyle temizleyebilirim.tesekkurler.komple motoru yikim diyorum givenmiyorum tamircilere gene oraya degdirirler falan.
    Gaz ayarindan olabilir . Motoru yıkarken ateşleme sistemine elektrik kablolarına dikkat edin .

Teşekkür / Beğen
    Alıntı coskun34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gaz ayarindan olabilir . Motoru yıkarken ateşleme sistemine elektrik kablolarına dikkat edin .
    tesekkur ederim gaz ayari cok kisik oldugundanda yapar dediler elletmedim malum baya az yakiyor 😊yag cozucuyle temizlesem olurmu su bimlerde satilan birde dispiratoru lpg beynini bide beyni kapatmmnlazim degilmi baska biyeri kapatmamma gerek yok sanirim birde akunun kablosunu sokiyim bari

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı opelim2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederim gaz ayari cok kisik oldugundanda yapar dediler elletmedim malum baya az yakiyor yag cozucuyle temizlesem olurmu su bimlerde satilan birde dispiratoru lpg beynini bide beyni kapatmmnlazim degilmi baska biyeri kapatmamma gerek yok sanirim birde akunun kablosunu sokiyim bari
    Aynen yeterli. Ben mazot ve uzun saplı radyatör fırçası deniyor onunla temizliyorum . Fırçalamak önemli yoksa lekeler zor çıkar . Motoru yikayinca hemen çalıştırma mümkünse bir gün yatsın

Teşekkür / Beğen

Alıntı coskun34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen yeterli. Ben mazot ve uzun saplı radyatör fırçası deniyor onunla temizliyorum . Fırçalamak önemli yoksa lekeler zor çıkar . Motoru yikayinca hemen çalıştırma mümkünse bir gün yatsın
    çok tesekkur ederım abı ılgınize yarın denıycem tesekkurler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)