Nokia'nın ünlü navigasyon yazılımı Here, BMW, Audi ve Daimler ortaklığına satıldı.Telefon işini bir süreliğine Microsoft’a devreden Nokia, elindeki diğer ürünleri de satışa çıkarıyor. Firmanın kendi alanında önemli bir ürünü olan Herenavigasyon yazılımı uzun süren görüşmeler sonucunda Mercedes’in üreticisi firması Daimler, BMW ve Audi’nin kurduğu konsorsiyuma satıldı.

Nokia, Here'ı adı geçen konsorsiyumdan yaklaşık 3 milyon dolar alacak. Daimler Başkanı Dieter Zetsche, yaptığı açıklamada ‘Yaptığımız satın alım ile Here’ı güvenli ve tüm araç üreticilerine açık bağımsız bir hizmet haline getirmeyi istiyoruz’ dedi.
Üç firmanın yaptığı ortak basın açıklamasında ise Nokia’nın Here yazılımının özellikle otonom (şöförsüz) sürüşte kullanılabileceğine dikkat çekildi. Here, özellikle otonom sürüşte yol bilgilerinin doğru şekilde gösterilmesinde kullanılacak.Yapılan satışın 2016 yılının ilk çeyreğinde sonuçlanması bekleniyor. Windows Phone, iOS ve Android işletim sistemleri için uygulamaları da olan Here'ın bu uygulamalarının akibeti konusunda bir açıklama yapılmadı.