Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio 4 Güvenlikten 5 Yıldız Aldı.

 1. #1
  Mustafa USTA
  T.C Vatandaşı

  *USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2010
  Yaş
  51
  Mesajlar
  32.936
  Teşekkür / Beğen

  Thumbs up Clio 4 Güvenlikten 5 Yıldız Aldı.

   


  YENİ CLIO BEŞ YILDIZLI EURO NCAP DERECELENDİRME KAZANIRKEN  • Yeni Clio beş yıldızlı EuroNCAP oylaması ödüllendirildi
  • Çocuk koruma, yaya koruması ve güvenlik ekipmanları için sınıf puanları en iyi

  Yeni Clio EuroNCAP tarafından gerçekleştirilen pasif testlerin ardından beş yıldıza layık görüldü. Bu sonuç, Ocak 2012'de bağımsız vücuttan daha sıkı prosedürler rağmen elde Renault'nun pasif güvenlik uzmanlığı bir başka örnek oluşturmaktadır.
  Yüzde 85 Yeni Clio global skor - çocuk koruma, yaya koruması ve güvenlik ekipmanı için en iyi dereceleri dahil - hatta kendi segmentinde en iyileri arasında selefi ve özellikleri üzerinde bir iyileşme gösteriyor.
  Kendi güvenlik kimlik bilgileri bu resmi tanıma ek olarak, Yeni Clio zamanda hassas, duyarlı şasi güven verici dinamikler sayesinde sunar.
  Tüm yolcuların iyi şekilde korunması için bütünsel bir yaklaşım
  Renault dolayısıyla dikkate yolunda kaza çalışmaların bulguları aldı ve gerçek: Clio III Yeni Clio bir adım daha ileriye işaretlemek zorunda anlamına geliyordu bir beş yıldızlı EuroNCAP çarpışma testi degerlendirmesi, iddia kendi sınıfında ilk araç oldu sürücülerin dünya davranışı bir daha bütünsel, daha verimli bir yaklaşım esas yolcu güvenliği çözümleri geliştirmek. Daha etkili bir yolcu koruması sağlamak üzere, Yeni Clio elektronik mimarisi son nesil koruma sistemleri bile erken tetiklenir sağlamak için tasarlanmıştır.


  Yetişkin yolcu koruma
  Bir kafa kafaya çarpma, Yeni Clio ön yolcular iki yüksek verimli hava yastıkları, hem de gergili ve 400daN kalibre yük sınırlayıcılar ile donatılmış emniyet kemerleri ile korunmaktadır.
  Arkada, tüm koltuklarda yük sınırlayıcısı ile kaymayı önleyici tümsek ve üç üç-noktalı emniyet kemerleri ile donatılmıştır.
  Bu arada, 'Fix4sure' teknolojisi (yolcular bir kafa kafaya çarpışma durumunda emniyet kemerinin altından kaydırın sayede) submarınıng mücadele için geliştirilmiş bir Renault yeniliktir. Tüm Yeni Clio yolcuları her koltuk minderi özel bir kambur sayesinde yanı sıra, emniyet kemeri tokaları alçak pozisyonu ile bu olguya karşı korunmaktadır.
  Nispeten daha az koruma bir araba yarar tarafı, yan etkileri ölümcül yaralanmaları sık görülen nedeni, ama muhteşem sonuçlar sekiz puan maksimum puanı elde etmek için üretti belirli işten Yeni Clio faydaları vardır çünkü. Iki kat hızlı kadar yanıt vermek için, Yeni Clio iki darbe sensörleri (ön kapılar ve B-sütunları) bulunmaktadır. Belirli bir algoritma yeni nesil baş-göğüs hava yastıkları etkisi şiddetini eşleşecek şekilde dağıtıldığı şekilde ayarlar.
  Kutup ve arka darbe testleri sonuçları ile birlikte, bu sonuçlar hiç küçük otomobil segmentinde elde edilen en iyi sonuçlarından biridir yetişkin koruması, olası bir 36 ile 32 puan elde etmek için Yeni Clio yardımcı oldu.


  Yeni Clio: çocuk koruma için bir numara
  Yapısı genel tasarımı ve ön yolcu koltuğu ve arka dış koltuklar, 43 puanlık bir skor ile B segmentinde en iyileri arasında Yeni Clio çocuk koruma oylaması rakamlar için üç noktalı Isofix çocuk koltuğu ankraj durumu sayesinde olası bir 49 dışarı.

  Yaya koruma
  Yeni Clio ön uç yayaların yaralanmasını en aza indirmek için tasarlanmıştır. Geleneksel olarak çok sert ön camın alt kısmında, bir etkisi yaralanma riskini azaltmak için tasarlanmıştır iken tampon, hiçbir belirgin kenarları vardır. Bu arada, kaput yüksekliği yapısı ve motor en üst parça arasında burulma alanı dahil etmek için 20 mm ile büyütüldü. 36 üzerinden 24 puanla sayesinde, Yeni Clio de yaya koruma açısından kendi sınıfında en iyi otomobil olarak ortaya çıkmıştır.
  Güvenlik genlerinde ... artı donanımları
  Yeni Clio seyir kontrolü ve standart olarak bir hız sınırlandırıcı, yanı sıra tüm koltuklar, artı ESC için sesli ve görsel emniyet kemeri hatırlatma uyarıları ile donatılmıştır. Bir kez daha, bu alanda kendi segmentinde en iyi skoru, yedi puan maksimum skor iddia etti.


  Pragmatik bir yaklaşım
  Güvenlik Renault yaklaşımı ilk donanım düzeyinden itibaren standart olarak güvenlik ekipmanları dahil olmak üzere yolda gerçekleri, karşılık ürünleri öneren bir görünüm ile gerçek kazaları ve gerçek dünya güvenliği detaylı bir çalışma üzerine kurulmuştur. Öncelikleri dolayısıyla en verimli teknolojilerin geliştirilmesine odaklanacak a) ilk sırada yer olmasını bir kazayı önlemek, b) düzeltici eylem beklenmedik durumlarda alınabilir sağlamak ve bir etki meydana gelmez iken c) yolcuları korumak. Renault bütüncül yaklaşım sadece bir donanım özelliği veya teknoloji indirgenebilir değildir. Yıllar boyunca, Renault otomotiv güvenliği için bir kriter olarak ortaya çıkmıştır ve bu modellerin medya notları garantiledi sonuçları yansıyor.
  Sürüş keyfi için katkıda bulunmaya ek olarak, minimize ağırlığı da aktif güvenlik (kısa durma mesafeleri) ve pasif güvenlik (etkisi daha az atalet) hem de önemli bir katkı yapar. Yeni Clio aralığında 100kg kadar tasarruf bir ağırlık sahiptir ve otomobilin tasarımı bu yönünü ödenen dikkat kabin ve tüm yolcuları korumak için daha etkili bir darbe enerjisini absorbe programlı deformasyon zonu yararlanmıştır.
  Bu aracın dinamikleri oto-adaptif dijitalleşme ile birlikte aktif güvenlik, şasi nitelikleri söz konusu olduğunda, acil durumlar hassasiyetle tespit izin verir. Her iki standart ABS ve ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) fonksiyonları, daha verimli ve sarsıcı önlemek için sadece doğru anda tetiklenir. Acil fren yardımcısı fonksiyonu bir elektronik kontrol ünitesi / hidrolik ünitesi kurulmuştur.
  Son fakat en az değil, ergonomi çalışmaları sürücüleri öncesinde yola konsantre edebiliyoruz demektir.Daha fazla konfor için, araçların okunabilirliğini özellikle berrak ve grafiksel olarak dizayn edilmiştir.Ayrıca Yeni Clio hatta gelişmiş navigasyon gibi modern sürüş yardımı, R-Link multimedya sistemi gibi far ve cam silecekleri gibi görevleri otomasyon, artı arka park sensörleri ile donatılmıştır versiyonlar durumunda bazı işlevler için ses komutları faydaları ve belirli sürümleri için kamera geri. Yeni Clio tüm sürümleri Bluetooth ® telefon ile donatılmıştır.

  Tercümede hata olabilir,kusura bakmayın...

 2. #2
  Aytekin09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2012
  Yaş
  28
  Mesajlar
  408
  Teşekkür / Beğen
  çok güzel yapmışlar bunu ya şimdi satılsa arabam direk bundan alıırıdm
  Her virajda gaz kesersen arkada kalmaya mahkumsun demektir


  !!! MOTOSİKLETLERİ FARKEDELİM !!!

 3. #3
  ApSUVai
  Guest
  Guzel Netice

 4. #4
  Kaan ÖNTAN
  C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Kasım.2011
  Yaş
  25
  Mesajlar
  4.543
  Teşekkür / Beğen
  Araba Dağılmış Ancak Yaşam Kabini Sağlam, Aslında Renault Çamurlukları Plastikten Değil'de Metal'den Yapsa Volvo Gibi Araba Olacak
  Alıntı ROADFOX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Rus ajanımıdır nedir anlamadımki
  Alıntı vahapaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  boşuna rus ajanı denmiyor anlaşılan

 5. #5
  onurdoyuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Eylül.2012
  Mesajlar
  41
  Teşekkür / Beğen
  insallah biztanede bize nasip olur

 6. #6
  cobrasnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ağustos.2012
  Mesajlar
  122
  Teşekkür / Beğen
  Euroncap ta tavandanda test yapılıyor mu ?
  ASTRA 1.6 16V CD HB GÜMÜŞ GRİ


 7. #7
  Ali Yavuz Bengüoğulları
  YAVUZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2010
  Yaş
  44
  Mesajlar
  399
  Teşekkür / Beğen

  Thumbs up

  güzel sonuç..

  bu arada yeni clio nun reklamı nejat işler in adana daki işleri nedeniyle benim stüdyoda kaydedildi ...kaydı yüklemiyeceğim ama son cümle'' yeni renault clio ..tadını çıkar.....''
  TURBO NUN GÖZÜNÜ SEVEYİM

 8. #8
  Ersin ŞENTÜRK
  Solenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ocak.2011
  Yaş
  37
  Mesajlar
  6.114
  Teşekkür / Beğen
  Beklenen sonuç

 9. #9
  DEMİRTAS
  Guest
  Güzel sonuç...

 10. #10
  Halil YEŞİLYAPRAK
  Efsane R9 Kaptanı
  *Renault9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2010
  Yaş
  30
  Mesajlar
  8.211
  Teşekkür / Beğen
   
  Alıntı C.Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Araba Dağılmış Ancak Yaşam Kabini Sağlam, Aslında Renault Çamurlukları Plastikten Değil'de Metal'den Yapsa Volvo Gibi Araba Olacak
  Çok doğru kardeşim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •