Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 27.10.2013 Haberler

 1. #1
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  27.10.2013 Haberler

   
  Erdoğan: Karanlığı özleyen lobi var

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açılışlar ve progmralar için geldiği Van'da vatandaşlara hitap etti. 2014'te yapılacak yerel seçimler için vatandaşlara uyarılarda bulundu.
  Beşyol Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, sözlerine Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif'e özellikle Van depreminde gösterdikleri ilgi ve alaka nedeniyle şükranlarını ifade ederek başladı. Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'e de selamlarını iletti.Van'ın tüm ilçelerini de selamlayan Erdoğan, Van depreminin ikinci yılında hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ve tüm Türkiye'ye başsağlığı diledi. Erdoğan, "Rabbim bizlere bir daha böyle büyük afet yaşatmasın" diye dua etti.

  Geçen yıl depremin yıl dönümünde Van'a geldiklerini, yeniden imar sürecinde inşa ettikleri hizmetleri, yatırımları, konutları teslim ettiklerini anımsatan Erdoğan, bugün de toplu açılış töreniyle Van'a kazandırdıkları hizmetlerin açılışını gerçekleştireceklerini belirtti.Erdoğan, İlkokul, ilköğretim okulu, imamhatip liseleri, ticaret meslek liseleri ve endüstri meslek lisesi, yüzme havuzları, yurtlar, sağlık ocakları, 112 istasyonları, aile sağlığı merkezleri, bölünmüş yollar ile çeşitli altyapı yatırımların yanında TOKİ'nin 267 milyon liralık yatırımla 6 ayrı bölgede tamamladığı 2 bin 644 konutu bugün hizmete alacaklarını söyledi.Yarın Erciş'te yapacakları açılışla depremin ardından TOKİ marifetiyle Van'da inşa ettikleri toplu konutların sayısının 18 bin 628'e ulaştığını belirten Erdoğan, "Biz ne söz vermiştik, 17 bin 489. Bu rakamı aşmış bulunuyoruz" dedi.Diğer yatırımlar hakkında da bilgi veren Erdoğan, bunların arasında pek çok fabrikanın yanında 100 milyon liralık yatırım bedeli olan 2 otel ve 127 milyon liralık yatırım olan Edremit Aşkale Çimento Fabrikası yeni üretim hattının da yer aldığını söyledi.

  Erdoğan, yarın Özalp'te yatırım bedeli 15 milyon lira olan 22 ayrı eserin, ardından Ecriş'te yatırım bedeli 72 milyon lira olan 15 ayrı eserin toplu açılış törenini gerçekleştireceklerini belirterek, "Böylece 2 günde Van'a küsüratını söylemiyorum, 1,5 milyar liralık, eski parayla 1,5 katrilyon liralık yatırımı kazandırmış olacağız" diye konuştu.Eserlerin Van'a ve ilçelerine hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, bu eserlerin Van'a kazandırılmasında emeği geçen bakanları, bakanlıkları, kuruluşları, özel sektörü, hayırseverleri tebrik etti.

  "Sizlerin dediği gibi Van Denizi diyoruz"

  "Van, denizi olan, ekmeğini bir ölçüde denizden kazanan illerimizden biri" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:
  "Varsın haritalarda adı Van Gölü diye geçsin, biz ona sizlerin dediği gibi Van Denizi diyoruz. Ülkemizin bu bölgedeki demiryolu taşımacılığı Van Denizi üzerinden yapılıyor. Trenle yük dolu vagolar buraya geliyor, gemiye yükleniyor sonra diğer tarafta gemiden inip tekrar tren bağlanıyor. Orta Asya'dan, Yakın ve Uzak Asya'dan gelen yükler atıya, Avrupa ve Anadolu'dan gelen yükler doğuya bu şekilde Van Denizi üzerinden taşınıyor. Ancak burada da yılların getirdiği bir ihmal, zorluk vardı. Fi tarihinden kalan 2 feribot ancak 16 vagon taşıyabiliyordu. Yükler her iki kıyıda bekliyordu. Sadece Van değil ülkemiz zamandan ve rekabetten kaybediyordu. Dedik ki bu Van'a da Van Denizi'ne de yakışmaz. Kim dedi bunu biz dedik, AK Parti iktidarı. Onun için Van Denizi kenarına bir gemi üretim tesisi yaptık, yani tersane yaptık. Her biri 50 vagon taşıma kapasitesine sahip toplam yatırım bedeli 221 trilyon olan 2 büyük feribotu burada inşa ediyoruz. Ayrıca, gemi taşıma güzergahlarında tarama yaptık, iskeleleri yeniledik. Tüm bu çalışmalar sonunda mevcut durumda gemi başına 400 ton olan taşıma kapasitesi 5 kat artarak 2 bin tona çıktı. İnşallah önümüzdeki yıl yeni gemileri Van Denizi'nde hizmete alıyoruz."Erdoğan, Beşyol Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de milletin, kendileriyle iktidara geldiğini, milli iradenin egemen oduğunu söyledi.Bu yeni süreci halkla birlikte inşa ettiklerini ve birlikte çok daha güçlü hale getireceklerini belirten Erdoğan, "En başta biz sizi seviyoruz. Ama biz sizi Allah için seviyoruz. Biz sizi Kürt olduğunuz için, Türk olduğunuz için, Zaza olduğunuz için değil sadece Yaradan'dan ötürü seviyoruz. Farkımız bu ve onun için de hizmetkar olduk. Bizim muhabbetimizin, bizim gönül dostluğumuzun, bizim kardeşliğimizin arasına girmek gayreti içinde olanlar var. Silaha sarılanlar var, teröre sarılanlar var ama bizim kitabımızda ne terör ne silah olamaz. Silah, şiddet ve terör bugüne kadar hiçbir soruna çözüm getirmedi. Çok kan kaybettik. Artık diyoruz ki kan kaybetmeyelim" diye konuştuSilahların bugüne kadar sadece kan, ölüm, acı ve gözyaşı getirdiğini vurgulayan Erdoğan, "Son bir yıldır Allah'a hamd olsun terör nedeniyle insanımızı, gençlerimizi kaybetmiyor, terör nedeniyle yeni acılar yaşamıyoruz. 30 yıldır hasretini çektiğimiz bahara kavuşmanın heyecanını, sevincini, coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz"Köylerin, mezraların, dağların, ilçelerin, şehirlerin, esnafın dükkanının, çiftçinin tarlasının, sokakların, caddelerin, en başta da evlerin, gönüllerin yeniden şenlendiğini belirten Erdoğan, 30 yıldır hasreti çekilen huzur, barış, kardeşlik ikiliminin artık yürekleri ısıttığını söyledi.Bunun sadece bir başlangıç olduğuna işaret eden Erdoğan, "Bu, sürecin sadece bir aşamasıdır. Silahlar sustuğu müddetçe şiddetsiz ve terörsüz bir ortamda siyaset daha da güç kazanacak, sorunlarımız çok daha hızlı şekilde çözüme kavuşacaktır" dedi.

  "Bir savaş, kan lobisi var"


  Bir savaş ve kan lobisi olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Huzurdan, barıştan, bahardan rahatsız olan lobi var, aydınlıktan gözleri kamaşan, karanlığı özleyen bir lobi var, çocuklarımızın, gençlerimizin yaşamasından ve yaşatılmasından rahatsız olan ve onların kanını özleyen bir lobi var. İçeride de böyle bir lobi var, burada da Doğu'da, Batı'da, dışarıda da böyle bir lobi var. Eski günleri özleyen, çatışmayı, gerilimi, şiddeti özleyen bunların yeniden bu bölgeye getirmek isteyen bir lobi var. Terörden beslenen, terörün oluşturduğu puslu havadan beslenen, siyaseti, toplumu dizayn etmeye alışmış bir lobi var. İşte biz, bu lobiye imkan tanımayacak, bu lobiye fırsat vermeyeceğiz" ifadesini kullandı.
  Van'ın arka sokaklarında belediyecilik diye bir şey olmadığını dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:"Bu Van'a yakışıyor mu? Van buna layık mı? Bir belediyenin öncelikli hizmeti nedir? Bir temizliktir, iki yol, üç su, yaya kaldırımları, yeşil... Bunlardır ama ne yazık ki gördüğünüz gibi karayollarının dışında, bakıyorsunuz ki belediyenin yaptığı bir şey yok. İşte diyoruz ki Van'a yakışanı aynen yapalım, bu adımları atalım ve artık bu yanlış gidişe Rabia işaretiyle dur diyelim. Bizim gençlerimizin kanı üzerine hesap yapanlara, en başta hep beraber dur diyelim. Bu huzur ve barış ikilimini dağıtmak isteyenlere hep birlikte dur diyelim. Silahı, şiddeti, terörü yeniden egemen kılmak isteyenlere fırsat tanımayalım, düşmanlarımızı sevindirmeyelim, dostlarımızın yüzünü güldürelim. Suriye'de ben 120 bin dedim. Dün İran'dan gelen bir dost dedi ki 'ne 120'si, 150 bin'... 150 bin insan öldü Suriye'de. Kim kimi öldürüyor? Müslüman Müslüman'ı öldürüyor? Peki niçin öldürüyor? Bir koltuğu, makamı korumak için. Adeta bir mezhep savaşı başlattılar. Benim ülkemde de aynı şeyler yapılmadı mı? Aynı şeyler yapıldı.Hepimizin er veya geç gideceği yer neresi? Toprak. Ne kadar yere gömüleceğiz? İki metreküp. Hocaefendi musalla taşına geldiğinde ne diyecek merhuma veya merhumeye? Er kişi niyetine diyecek. Cumhurbaşkanı da olsa er kişi niyetine, meclis başkanı da, başbakan da, bakan da ne olursa olsun, milyarder, trilyarder ne olursa olsun ne diyecek? Er kişi niyetine, hatun kişi niyetine. Gömecekler, gidecekler. Bir daha oraya uğrayan bile olmayacak. Orada hepimiz kendimizle baş başa kalacağız. Öyle mi? Öyleyse bu kavga, kan niye. İşte Mısır. Halkının oylarıyla iktidar olmuş bir Mursi'yi, kendi savunma bakanı, asker olduğu için, darbeyle makamından indirdi. Oradan indirebilirsin ama gönül makamlarından indiremezsin. Aslolan burayı kazanabilmetktir. Şu anda oradaki Sisi'ye birileri 'evet' diyebilir, ama Rabia 'evet' demiyor, 'hayır' diyor. 17 yaşındaki Esma yavrumuzu orada şehit edebilirsin ama onun ruhu er veya geç galip gelecektir. Esma'nın babasını da içeri alırsın..."

  "Bütün bunlar bize ibret olmalı"


  Erdoğan
  , 3 gün önce gerçekleştirdiği Kosova ziyaretinde, Türk firması tarafından yapılan havalimanına Kosova'nın milli kahramanı Adem Yaşari'nin adının verildiğini, Yaşari'nin Sırplar tarafından 40 kişilik ailesiyle ramazan günü öldürüldüğünü anımsatarak, "Bunlar, güzel şeyler değildi. Biz, diyoruz ki bütün bunlar bize ibret olmalı, tarihte biz de bunları yaşadık, bize de yaşattılar. Ama Rabia Meydanı artık farklı duruyor, inşallah milli irade, halkın iradesi er veya geç galip gelecektir" dedi.
  Vatandaşlardan çözüm sürecine sahip çıkmalarını isteyen Başbakan Erdoğan, "Biz, bu çözüm sürecine elimizi, gövdemizi, bütün bedenimizi koyduk. Biz, bu ülkede baharın kalıcı olmasını istiyoruz. Barış için, kardeşliğimizin kalıcı olması için bu sürece devam edeceğiz, bundan geri adım atmayacağız. Barış için, kardeşlik için, birliğimiz ve dirliğimiz için sonuna kadar mücadele edeceğiz" diye konuştu.Niyetlerinin hayr olduğunu, akıbetin de hayr olacağını ifade eden Erdoğan, "Sizlerden rica ediyorum; sizin çocuklarınızın canı üzerine hesap yapanlara fırsat tanımayın, bu güzel bahar iklimini sabote etmek isteyenlere kulak asmayın. İçeride ve dışarıda Türkiye'nin geleceği üzerine karanlık senaryolar üretenlere prim vermeyin. Sizlerden rica ediyorum; kalbinizi dinleyin, gönlünüzü dinleyin, vicdanınızın sesine kulak verin ve bu sürece sahip çıkın" ifadesini kullandı.Bir yıldır silahların sustuğu, terörün son bulduğu, şiddetin sokaklardan çekildiği bir ortamda siyaseti devreye aldıklarını ve çok önemli adımlar attıklarını, çok önemli reformlar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Erdoğan, 30 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı reform paketlerinden birini açıkladıklarını hatırlattı. Paket kapsamında yasal düzenleme gerektirenleri süratle Meclis'e getirdiklerini ve kısa zamanda çıkaracaklarını anlatan Erdoğan, ülkeyi, milleti rahatlatmak, Türkiye'nin önünü açmak için gerekli tali adımları attıklarını, çok daha fazlasını da yapacaklarını söyledi. Erdoğan, dün sorun olanları, bugün çözüme kavuşturduklarını, bugünün sorunlarını da inşallah tek tek çözüm yoluna koyacaklarını dile getirdi.

  Kaynak: Haber7, AA
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 2. #2
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen
  BTK'dan Ak Parti yalanlaması  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bugün bir gazetede yayımlanan "AKP, twitter ve facebook için takip merkezi kurdu" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
  BTK'dan yapılan yazılı açıklamada, kurumun, ilgili mevzuatla kendisine verilen görevler kapsamında internetin güvenli, bilinçli ve etkin kullanımına yönelik çalışmalar yürüttüğü belirtildi. Açıklamada, bugüne kadar Türkiye'de 100'ün üzerinde il ve ilçede 30 bine yakın katılımcıya ulaşılarak, eğitim seminerleri verildiğine değinilerek, şunlar kaydedildi:"Bilinçlendirme amaçlı çok sayıda kitapçık, broşür, afiş ve benzeri dokümanlar basılarak okullardan, kurum ve kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda dağıtılmaktadır. Bunun dışında internet ve medya aracılığıyla bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri de yürütülmektedir.Ayrıca TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu tarafından 2012 yılında hazırlanan raporda; çocukların, gençlerin ve ailelerin interneti güvenli, etkin ve bilinçli kullanmaları amacıyla Türkiye genelini kapsayacak eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yapılması önerilmiştir. Raporun 79 numaralı önerisinde, kurumumuzun da aralarında bulunduğu paydaş kurumlar tarafından 'kamu bilinçlendirme merkezleri' kurulması gerektiği belirtilmiştir.TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu raporunda yer alan bu önerinin gereğinin yerine getirilmesi amacıyla kurumumuz tarafından Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) bünyesinde Bilinçli İnternet Merkezi kurulması kararlaştırılmıştır. Henüz kurulma çalışmaları yürütülen bu merkezin temel amacı TBMM raporunda önerildiği şekilde internetin güvenli, bilinçli ve etkin kullanımı konusunda gerekli çalışmaları daha etkin bir şekilde yürütmektir.Haberde öne sürülen 'bu merkezin twitter ve facebook gibi sosyal medya sitelerini denetleyeceği ve takip edeceği iddiası' hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca haberde öne sürülen binanın kiralandığı, 23 milyon ödenek ayrıldığı iddiaları ile diğer iddia ve yorumlar da doğru değildir."


  Kaynak : Haber 7
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 3. #3
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen
  Bahçeli'den Başbakan'a çok ağır sözler

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' mitingleri kapsamında Samsun'da düzenlediği 'Kurtuluş' temalı mitingde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.
  Karayoluyla Samsun'a gelen Devlet Bahçeli, Samsun girişinde konvoyla karşılandı. Kent merkezinde miting öncesi ziyaretlerde bulunan Bahçeli, daha sonra kendisini bekleyen kalabalığa hitap etmek üzere Cumhuriyet Meydanı'na geldi.Burada ilk olarak 19 Mayıs 1919'da yaşananları anlatan Bahçeli daha sonra gündeme ilişkin konuşma yaptı. Başbakan'a yüklenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'de şuan için bilinen 36 etnik grup var" sözünü hatırlatan MHPGenel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan'a seslenerek, "Sayın Başbakan 36 etnik grup ya da daha fazlası varsa sana diyorum ki, 'biliyor da açıklamıyorsan namert kere namertsin' bu 36 etnik grup kimlerden ibarettir. Sen kendini bu 36 bin içinde mi yoksa ihtiyatta beklettiğin etnik gruplardan birisinde mi görüyorsun. Sana bu 36 etnik kimliği kim öğretti. Akıl hocaların, akıl danelerin Washinton'da mıdır? Brüksel'de midir?, Erbil'de midir? Yoksa PKK referansı ile yanında çalıştırdıklarında mıdır? Türk milletini 36'ya ayırmaktan özel bir zevk mi alıyorsun? Bu kapsamda tek millet olmaktan nasıl ve hangi zeka seviyesiyle bahsediyorsun. Sayın Erdoğan sana Samsun'dan sesleniyorum gel bu 36'yı açıkla Gel bu kez namertlikten kurtul, daha da fazla uzatma, sündürme ve tahribat verme. Bu büyük Türk milleti herkese kucak açıyor. Gel sende tek millet olarak sana da kucak açalım." dedi.Başkan Erdoğan'ın PKK'nın emrinde olduğunu iddia eden Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:"Başbakan ve ekibi PKK'ya geniş imtiyazlar tanımaktadır. Hain terör örgütü silahla alamadığını pazarlıkla elde etmektedir. Başbakan Erdoğan dağa göz kırpmakta, mesaj alıp vermektedir. BDP heyetlerini peş peşe İmralı'ya Başbakan sevk etmektedir. Daha doğrusu buna mecburiyet duymaktadır. MİT'i Oslo'dan İmralı'ya kadar teröristlerin hizmetine sokan ve masasına oturtan başbakandan başkası değildir. Zannedersiniz ki, Türkiye Cumhuriyeti'ni kandilde eğitilmiş terörün ideolojik eğitiminden geçmiş bir militan yönetmektedir. Başbakan ve ekibi öylesine zıvanadan çıkmıştır ki PKK'ya demokratikleşme paketleri yağmur gibi yağmaktadır. Yerleşim yerlerinin isimlerinin değişmesinin, anadilde eğitimin, siyasi parti ve adaylarının farklı dil ve lehçelerde propaganda yapmasının önü açılmıştır."Konser sonrası vatandaşlara karanfil atan Bahçeli, bazı ziyaretlerde bulunduktan sonra karayoluyla kentten ayrılacak.


  Kaynak : Haber 7
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 4. #4
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen
  Emniyette bürokrasi reformu müjdesi

  İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı emniyette bürokrasi reformunun ayrıntıları ortaya çıktı. Düzenleme ile yaklaşık 12 milyon kişi emniyet binalarına gitmek zorunda kalmazken, 64 milyon 396 bin lira da vatandaşın cebinde kalacak.
  Emniyet birimleri, trafik tescilde 12, güvenlikte 16, silah-patlayıcıda 28, özel güvenlikte 22, pasaportta 4 olmak üzere toplam 82 işlemi başka birimlere devredip bazı belgeleri da ayıklayarak kamuda 814 milyon liralık tasarruf sağlayacak. 2012 verileriyle 6 kalem hizmette 364 milyon 396 bin lira da vatandaşın cebinde kalacak.Emniyet yetkilileri, yasa ve yönetmelik değişikliğiyle uygulamaya konacak paketle ilgili Meclis İçişleri Komisyonu üyelerine bilgi verdiler. Buna göre, 2012 verilerine göre yılda 11 milyon 837 bin 695 vatandaş emniyet binalarına gitmeyecek. Yaklaşık 5 bin polis güvenlik hizmetlerine dönecek. 3 bin 560 polis pasaporttan, 782 polis özel güvenlikten, 175 polis izleme birimlerinden alınacak. Pasaportu Nüfus Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü verecek. Sürücü belgesinin de bu kuruma devredilmesi düşünülüyor.

  UZUN SÜRELİ PASAPORT


  Pasaportta 2 milyon 680 bin adet, tescil belgesinde 4 milyon 119 bin 458 adet, özel güvenlik sertifikasında 125 bin 379 adet belge emniyetten çıkacak. 6 ay süreli pasaport yerine en az 1 yıl süreli pasaport verilecek. 2012'de bu statüde 73 bin 697 pasaport verilmişti. Kamu görevlilerinin birkaç gün veya haftayla sınırlı olan hizmet pasaportları ise daha uzun süreli düzenlenecek. Geçen yıl kısa süreli 64 bin 474 hizmet pasaportu düzenlendi.


  TRAFİKTE E-TESCİL


  Sürücü belgesi ve diğer trafik işlemlerinde istenen EK-1 belgesi artık daktiloyla doldurulmayacak. Böylece 6 milyon 214 bin belgede 62 milyon 147 bin liralık yük kalkacak. Araç trafik tescil başvuruları ve işlem formu vergi dairelerine elektronik ortamda gönderilecek. Buradan yıllık 6 milyon 214 bin 750 işlem internete kayacak. Parmak izi elektronik ortamda sorgulanabilecek. Böylece yıllık 156 bin 451 işlemde kağıt kalkacak. Adli sicil belgesi elektronik otamda temin edilecek.


  TEK ADIMDA HİZMET


  Trafik belgesi yerine araç muayene raporu verilecek. TÜVTÜRK'ün muayene raporu elektronik ortamda alınacak. Bu işlemle 2 milyon 591 bin 430 belge kalkacak ve yaklaşık 70 milyon lira tasarruf edilecek. Sahiplik değişikliği halinde araç tescil belgesi noterlerce verilecek. Tescil plakalarının dağıtımı tek adımda olacak. 1 milyon 831 bin 33 plakada 41 milyon 204 bin 993 liralık idari yük kalkacak. Hukuki dayanağı olmayan belgeler ayıklanacak. Sendika kuruluş evrakı 10'dan 3'e matbaa kuruluş bildirimi 6'dan bire düşürülecek.


  İZİN GEREKMİYORSA BİLDİRİM YOK


  İstenilen belge adedi azaltılacak, siyasi parti kuruluşunda 3 yerine 2 belge alınacak. İçeriği aynı olan belgeler kaldırılacak. Silah istek formu alınınca dilekçeye, basın kartı fotokopisi alınınca Basın Yayın Enformasyon Müdürlüğü yazısına gerek olmayacak. Sendikalar, siyasi partiler, toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile bildirimler valiliklere yapılacak. Sendika genel kurul toplantıları önceden bildirilmeyecek. Sendikaların gayrimenkul alım ve satışlarında izin alınmayacak. Partiler, dernek ve vakıfların kapalı yer toplantıları, kanun ve geleneklere göre yapılan toplantı, tören ve şenliklerde bildirim gerekmeyecek.  ORANTILI YAPTIRIM


  Gemi adamı, uçak mürettebatı belgesi ilgili kurumlarca verilecek. 19 basılı standart forma vatandaş ücretsiz erişecek. 13 milyon 174 bin 436 adet formda 6 milyon 992 bin 974 lira vatandaşın cebinden çıkmayacak. Mevzuattaki ölçüsüz yaptırımlar orantılı hale getirilecek. Durumundaki değişikliği 6 ay içerisinde bildirmeyenlerin silah ruhsatı iptal edilmeyecek. Geçen yıl bu kapsamda 2 bin 200 silah ruhsatı iptal edildi.


  SONUÇ DOĞURMAYAN İŞLEMLER


  Sonuç doğurmayan işlemler kaldırılacak. Silahlı özel güvenlik görevlileri için kurucu ve yöneticiler hariç güvenlik soruşturması yerine arşiv araştırması yapılacak. 2004-2012 arasında 600 bin 432 adet güvenlik soruşturması yapıldı. İstanbul'da soruşturulan 71 bin 612 kişiden olumsuz sonuç çıkmadı. Aynı veya benzer işlemler toplanacak. Özel güvenlik silah ruhsatları, özel güvenlik şubeleri yerine silah ve patlayıcı madde şube müdürlüklerince verilecek.


  KAPANACAK ŞUBELER


  Radyo TV
  , Foto Film Şube, Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Şube, RTÜK, Medya Takip Merkezi kapatılacak. Buradaki 175 polis güvenlik hizmetlerine dönecek. Mevzuatın aşırı yorumlanması kaldırılacak. Sağlık raporlarında ilgili branş mevcutsa kamu özel hastane ayrımı olmayacak. Bir dönem görev yapan belediye başkanı ve muhtarlarda il-ilçe seçim kurulu yazısı, valilik, kaymakamlıktan görev belgesi istenmeyecek.


  RUHSATA E-TEBLİGAT


  Silah ruhsatı alırken yenileme tebligat aynı anda yapılacak veya elektronik tebligata geçilecek. Ankara'daki 24 bin 738 evrakın 9 bin 820'si yani yüzde 40'ı tebligat evrakından oluştu. Ankara'da son 3 yılda 100 bin 788 evrak üretildi. Silah ruhsatlarının her 5 yılda bir yenilenmesi için tebligat yapılıyor.

  Kaynak: Hürriyet
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 5. #5
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen
  Paketin en çok konuşulanlarına halk ne dedi?

  Varyans Araştırma Danışmanlık şirketi, Türkiye genelinde yaptığı 'Demokratikleşme Paketi Algı Araştırması' sonuçlarını açıkladı. Yaş, cinsiyet, eğitim ve siyasi eğilim kotaları dikkate alınarak yapılan araştırmada Demokratikleşme paketine destek var.  Demokratikleşme paketi algı araştırması Kamuoyunun pakete ilişkin algılarının belirlenmesi amacıyla Araştırma CATI (Bilgisayarlı Destekli Telefon) yöntemiyle TÜİK NUTS2 Coğrafi Bölgeleme oranları doğrultusunda Türkiye genelinde yapıldı. Bölgesel dağılımda TÜİK seçmen istatistikleri dikkate alınan araştırmada ayrıca yaş, cinsiyet, eğitim ve siyasi eğilim kotaları dikkate alınarak tasarlandı. 15-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen ankette çarpıcı sonuçlar var. Toplam 1350 denekle gerçekleştirilen görüşmeler sonucu elde edilen veriler değerlendirmeye tabi tutuldu. Demokratikleşme Paketi'nde açıklanan ve en çok konuşulan konulara halkın nasıl baktığını haber7 okuyucularıyla paylaşıyoruz...İşte çok konuşulan 3 kritik konu ve halkın partilere yaklaşımları...

  KAMUDA BAŞÖRTÜSÜ


  Kılık kıyafet yönetmeliğinin değiştirilerek (resmi elbise giymek zorunda olan askeriye mensupları, yargıç, hakim ve savcıların haricinde) kamu kurumlarında baş örtüsü yasağının kaldırılması konusu halkımız tarafından büyük oranda olumlu karşılandı. Yapılan değişikliği olumsuz bulanların oranı sadece yüzde 23,2 iken olumlu ve kısmen olumlu bulanların oranıyüzde 75'tir
  .


  KURBAN DERİSİ


  Vatandaşın kurban derisi, fitre ve zekat gibi yardımlarını istediği yere verebilmesiyle ilgili yapılan düzenlemeyi nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna katılımcıların yüzde 80'i "Olumlu Buluyorum" yanıtını verdi.


  ANDIMIZ'IN KALDIRILMASI


  "İlkokullardaki öğrenci andı uygulamasının kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna katılımcıların yüzde 45,7'sinden "Yanlış Buluyorum" yanıtı geldi. Uygulamanın kaldırılmasını doğru bulanların oranı yüzde 40,2'dir. Bu konuda "Fikrim Yok/Kararsız" yanıtını verenlerin oranı ise yüzde 14,1'dir.


  TÜRKİYE KENDİSİNİ HANGİ PARTİYE YAKIN HİSSEDİYOR?


  Katılımcıların kendilerini en yakın hissetlikleri siyasi partiler oranlarıyla birlikte sırasıyla;yüzde 39,6 AK PARTİ, yüzde 18,6 CHP,yüzde 7,6 MHP, yüzde 3,9 BDP'dir. Katılımcılarınyüzde 20,2'si ise bu soruyu yanıtsız bırakarak herhangi bir
  görüş beyan etmedi.


  EN REFORMCU PARTİ


  Ankette, "Demokrasi, hukuk ve özgürlükler konusunda sizce siyasi partilerimzden hangisi diğerlerine göre daha reformcu ve yenilikçidir?" sorusuna vatandaşlar demokrasi, hukuk ve özgürlükler konusunda yüzde 44,1 oranıyla en reformcu ve yenilikçi bulduğu siyasi parti AK Parti cevabını verdi.


  Kaynak: Haber7

  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 6. #6
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen
  Başbakan Erdoğan: Van çöpten geçilmiyor

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin düzenlediği yemekte konuştu. BDP'li Van Belediyesi'ne sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Van çöpten geçilmiyor. Belediyecilik görmek istiyorsanız AK Partili belediyelerin şehirlerine bakın" diye konuştu.
  Deprem sonrası Van'a yapılan hizmetlerle ilgili bilgi veren Erdoğan, "17 bin 489 konutun inşaatını tamamladık. 15 bin tanesini toplu açılış töreni ile teslim etmiştik. Bugün ise 2644 konutu hak sahiplerine teslim ettik. Depremin ardından Van'ı tekrar ayağa kaldırabilmek için 5 katrilyon harcaba yaptık. Yaraları sardık. Hız kesmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bazıları çıkıp bizim Van için yaptıklarımızı unutturmaya çalışıyor. Biz sizin için ne yaptıysak sizlere hizmet için yaptık. Bunların takdiri Vanlı kardeşlerimize aittir. bir takım çevrelerin karalama kampanyaları karşısında bunlara karşı aklıyla ve vicdanıyla karar verecektir. Van mahalli seçimde büyükşehir başkanını seçecek. Van'dan köylere kadar hizmet taşıyacak. Belediyeye yapacağımız ödenek ile Van'a hizmetlerimiz daha da arttıracağız" diye konuştu.

  VAN'A YÜKSEK BİNA UYARISI


  Van'da hala yüksek katlı binaların yapılmasına eleştirede bulunan Erdoğan, "
  Bugün baktım. Benim Vanlı kardeşlerim yüksek konutlu binalar yapıyor. Bakanıma da söyledim. Biz 8 katlı binalar yapıyorsak depreme adeta davetiye çıkarıyoruz. Azemi 5 kat yapmalıyız. Korku ve endişeyi yaşamayalım. Efendim diyolar ki: 'Vatandaşlar baskı yapıyor. Benim çok çocuğum var diyorlar.' Herşey deprem gelene kadardır. Deprem olursa bu sefer belediye başkanına bela okumaya, bizi siz bu hale getirdiniz derler. Biz niye getirelim. Siz kendiniz ettiniz kendiniz bulsun. Biz sizden bunu bekliyoruz. Yapılacak binalar ile ilgili duyarlı olalım. Sizin yardımınızı bekliyoruz. İstanbul, İzmir ve Ankara'da plansız projesiz yapılanmalar var. Yatay mimariyle alçak binalar yapalım" dedi.
  CUMHURİYET HEPİMİZİN CUMHURİYETİ


  Ötekileştirici mantığı sona erdirdiklerini belirten Erdoğan, inkar, red, asimilasyon politikalarını ayaklarının altına aldıklarını söyledi. Erdoğan, "
  Cumhuriyet hepimizin cumhuriyetidir. Cumhur haktır, Cumhuriyet milletin kurumsallaşmış halidir. Cumhuriyet batıdakinin ne kadar hakkıysa doğudakinin de o kadar hakkıdır. Geçmişte sadece Doğu ve Güneydoğu'ya değil Türkiye'nin genelinde farklı kesimlere farklı muamaleler yapıldı. Kendilerini Cumhuriyetin tek yegane sahibi olarak görenler kendileri dışındaki herkesi farklı gördü. Herkese farklı baskılar yaptılar. Çıkarları zedelendiği zaman bu elitler cumhuriyeti korumak ve kollamak adına darbeler yaptılar. Zulümler yaptılar. Faili meçhullere göz yumdular. Üzerlerini örttüler. Başkalarının inanç ve değerlerini yok saydılar. Etnik kökenler, kültürler yok sayıldı. Ama biz sorunları çözdük. Siyaset sorun çözme işidir" ifadelerini kullandı.


  İŞSİZLİĞİN EN TEMEL SEBEBİ TERÖR


  Başbakan Erdoğan, "Biz artık bu bölgede silahın değil diyaloğun devreye girmesini arzu ediyoruz. 11 yıl önce konuşulmayan talepler bir bir hayata geçiriliyor. Doğudaki işsizliğin en temel sebebi terördür. Terörün olduğunu yere yatırımcı girmez başarımızın altında güven ve istikrar vardır" dedi.


  VAN ÇÖPTEN GEÇİLMİYOR


  Van Belediyesi'ni sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Van'a indim. Van'ı gördüm. İlk olarak yollar caddeler dikkatimi çekti. Siz burada yaşıyorsunuz, yatıyorsunuz kalkıyorsunuz. Allah aşkına bir belediyecilik açısından şu ara sokakların halini beğeniyor musunuz? Beğeniyorsanız 'Ya gayet güzeler buralar ya, gayet modern, nasıl beğenmeyelim' diyorsanız başka. Eğer beğeniyorsanız söyleyin bize. Sesiniz çıkmadığına göre demek beğeniyorsunuz. Ben herhalde alıştınız diye düşünüyorum. Siz bu görüntülere alıştınız. Ama kusura bakmayın. Ben size bu yapıyı yakıştıramıyorum. Çünkü benim Vanlı kardeşime bu yollar layık değil diyorum. Her tarafın pırıl pırıl olması lazım. Tertemiz olması lazım. Temizlik imandandır ilkesi gayrimüslimlerin değil müslümanlarındır. Kusura bakmayın ama Van çöpten geçilmiyor. Belediyenin birinci görevi temizliktir. Bakıyorsunuz her taraf pislik ve çöp içinde" diye konuştu.


  BELEDİYECİLİK GÖRMEK İSTİYORSANIZ AK PARTİLİ BELEDİYELERE BAKIN

  Erdoğan sözlerini, Belediyecilik mi görmek istiyorsunuz İstanbul'a, Kocaeli'ye, Gaziantep'e Sakarya'ya bakın. Nerede AK Partili Büyükşehir Belediye varsa onlara bakın ve Van böyle olmalı demek içinde elimizden gelen gayreti ortaya koyalım " diyerek tamamladı.


  Kaynak: Haber7
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 7. #7
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen
   
  ABD'nin dinleyemeyeceği tek devlet başkanı!

  Dünyayı sarsan telekulak skandalı Hindistan'ı teğet geçti. Nedeni Hindistan Başbakanı'nın son teknoloji iletişim araçlarını tercih etmemesi.
  Amerika Birleşik Devletleri 'nin 35 dünya liderinin telefonunu dinlediği iddiası, uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmek bilmiyor.
  İddianın kaynağı, Rusya'ya sığınan eski CIA çalışanı Edward Snowden'ın İngiliz The Guardian gazetesine sızdırdığı belgeler. Belgelere göre, Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) 35 dünya liderinin telefon konuşmalarını dinledi.
  En çok merak edilen Amerikan istihbaratının hangi liderleri dinlendiği. Ancak bu sorunun cevabı belgelerde yer almıyor. İddia karşısında Hindistan ise rahat. Hindistan Başbakanı Manmohan Singh'in sözcüsü, Singh'in dinlenmiş olmasına ihtimal vermiyor. Çünkü Hint Sözcü, 81 yaşındaki Başbakan'ın ne cep telefonu ne de elektronik posta adresi olduğunu açıkladı. Bu nedenle herhangi bir endişe taşımadıklarını belirtti.

  Kaynak : Haber 7
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •