Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 24.03.2014 Haberler

 1. #1
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  24.03.2014 Haberler

   
  Kaybolan Malezya uçağında yeni gelişme

  Fransız yetkililerin gönderdiği uydu görüntülerindeki bir parçanın kaybolan uçağa ait enkaz parçası olabileceği ifade edildi.  Malezya’dan Çin’e giderken kaybolan Malezya Havayolları uçağını arama çalışmaları Hint Okyanusu’nun güneyinde sürerken, Fransa’nın sağladığı yeni uydu görüntülerinde yeni cisimler tespit edildi.
  Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan Çin’e giderken 8 Mart’ta kaybolan Malezya Havayolları uçağını arama çalışmaları Hint Okyanusu’nun güneyinde sürerken, Fransa’nın sağladığı yeni uydu görüntüleriyle tespit edilen cisimlerin kayıp uçağa ait olabileceği bildirildi.Malezya Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Fransız yetkililerin sağladığı görüntülerde, arama yapılan bölgenin yakınlarında uçağa ait olabilecek cisimlerin tespit edildiği belirtildi.Çin’e ait uydu görüntülerinde, okyanusun güneyinde dün yaklaşık 22 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğinde bir cismin tespit edildiğinin duyurulmasının ardından, bir araştırma uçağının bölgede başka cisimler de saptadığı belirtilmişti.Avustralya’nın daha önce sağladığı uydu görüntülerinde de benzer cisimlere rastlanmış ancak aramalar sonuç vermemişti.

  Mynet


  http://www.theworldline.com/kaybolan...-yeni-gelisme/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 2. #2
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Kazlıçeşme’de olaylar çıktı!

  Nevruz kutlamalarının ardından Kazlıçeşme’de sahil yolunu kapatarak reklam panoları ile trafik ışıklarını kıran gruba polis TOMA’dan tazyikli su sıkarak müdahale etti.  Kazlıçeşme’deki nevruz kutlamalarının ardından kalabalıktaki bir grup sahil yolunu trafiğe kapattı.
  Grup reklam panoları ve trafik ışıklarını taş yağmuruna tuttu. Yedikule mevkiinde görev alan çevik kuvvet polisi ve TOMA’lara da taş atan gruba polis uzun süre müdahale etmedi. Nevruz kutlamalarının yapıldığı alanın boşalmasının ardından polis yolu kapatan gruba TOMA’lardan su sıkarak müdahale etti. Polisin müdahalesinin ardından grup ara sokaklara kaçarak dağıldı. Nevruz alanında görevli olanların taş atan grubu engellemeye çalıştıkları görüldü. Grup ve görevliler arasında zaman, zaman arbede yaşandı. Göstericilerin polis araçlarını taşladığı sırada küçük bir kızın olayların ortasında kalması üzerine yardımına yine görevli bir kişi koştu. Taşlardan korumak için küçük kıza sarılan görevli, çocuğu olayların yaşandığı alandan güçlükle uzaklaştırdı.


  MİTİNG ÖNCESİNDE DE GERGİNLİK  Öte yandan mitinge giden bir grup ile bazı vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı. Çevik kuvvet polisleri araya girerek gerginliği sona erdirdi. Uzaklaşan grubun bıraktığı flamaları vatandaşlar alarak yaktı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülendi.


  http://www.theworldline.com/kazlicesmede-olaylar-cikti/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 3. #3
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Rusya: ‘Kırım’ın “yeniden birleşmesi” planlanmamıştı’

  Rusya’nın AB büyükelçisi Vladimir Çijov, Kırım’ın Rusya ile yeniden birleşmesinden memnun olduğunu belirtti, ancak bu girişimin “önceden planlanmış olduğu” görüşlerini reddetti.


  Büyükelçi Çijov, BBC’ye verdiği mülakatta, Kırım’ın Rusya’ya katılmasının 60 yıldır süren bir “anormalliğin” sonu olduğunu kaydetti.
  Vladimir Çijov Kırım’daki Ukrayna askerlerinin ya istifa edip Rusya ordusuna katılacaklarını, ya da üniformalarıyla Kırım’ı terkedeceklerini söyledi.Rusya büyülelçisi, ABD’yi, Ukrayna’ya asker veya askeri yardım gönderilmemesi konusunda uyardı ve bunun “büyük bir hata olacağını” söyledi.Çijov,Rusya’nın Kiev’deki yeni hükümeti tanımamasına rağmen, “Kiev’de yetki kimdeyse, Doğu Ukrayna’da yaşayan Rus asıllıların, Rusça konuşan halkın, tüm Doğu Ukrayna nüfusunun haklarını korumalarını, çıkarlarını gözetmelerini bekliyoruz” dedi.Rusya’nın AB büyükelçisi Ukayna’nın başka bölgelerine veya Avrupa’daki topraklara asker göndermeyi planlamadıklarını vurguladı.Rusya, yapılan halkoylamasından sonra Cuma günü Ukrayna’ya bağlı olan Kırım’ı resmen ilhak etmişti.

  Üslere baskınlar


  Dün Rus askerleri ve Rusya yanlısı protestocular Kırım’da Ukrayna’ya ait iki hava üssünü basarak üsleri Rusya’nın kontrolü altına geçirdi.Muhabirler, Rus güçlerinin Kırım’ın tamamında tam askeri kontrol sağlamak üzere çabalarını yoğunlaştırdığını bildiriyor.Belbek’teki BBC muhabiri Ian Pannell, Kırım’da geriye kalan az sayıdaki Ukrayna askerinin kendilerini kuşatma altında ve komutanlarınca terkedilmiş hissettiklerini aktarıyor. BBC muhabiri, dün Belbek hava üssüne düzenlenen baskında Rus askerlerinin otomatik silahlar ve ses bombaları kullandığını belirtiyor.Bölgedeki diğer BBC muhabiri Mark Lowen da, Rus askerlerin Kırım’ın doğusundaki Novofedorivka üssünün kontrolünü de ele geçirdiğini bildirdi.

  BBCTürkçe


  http://www.theworldline.com/rusya-ki...lanlanmamisti/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 4. #4
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Venezuela lideri: ”Twitter’ı yasaklatmam çünkü…”

  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro Twitter’in yasaklanmasını anti-demokratik bulduğunu söyledi. Venezuela’da aylardır muhaliflerin düzenlediği gösterilerle uğraşan ve iktidarda zor günler geçiren Devlet Başkanı Maduro, gazetecilerin “Twitter yasaklanacak mı?” sorusuna ilginç bir cevap verdi.

  Maduro “Twitter bir sosyal silahtır. Halkla binlerce şeyi paylaşmama yarıyor. Fikirlerin tartışıldığı bir iletişim aracı. Bana yapılan haksızlıklarda seçmenlerime doğruyu söylemem için bulunmaz bir fırsat” sözlerini etti. Maduro, “Bana darbe yapılırsa halkımı en çabuk Twitter aracılığı ile harekete geçiririm, neden bu silahı susturayım ki” diye de ekledi.
  “@NicolasMaduro” adlı bir Twitter hesabı olan Maduro’nun takipçi sayısı 1 milyon 900 bine yaklaşmış durumda. Venezuela basını, eski bir belediye otobüsü şoförü olan Maduro’nun Twitter’ı en aktif kullanan devlet başkanlarının başında geldiğini belirtti.


  http://www.theworldline.com/venezuel...klatmam-cunku/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 5. #5
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Milyonlarca memura müjde!

   
  KPDK sonucunda disiplin affıyla ilgili alınan karar milyonlarca memuru sevindirdi. Yasa çıktığında yüz kızartıcı ve devlete karşı işlenmiş suçlar dışındaki disiplin cezaları, bütün sonuçlarıyla yok sayılacak…


  Perşembe günü toplanan Kamu Personel Danışma Kurulu’ndan (KPDK) milyonlarca kamu çalışanına müjdeli haberler çıktı. İş ve meslek danışmanlarının ek ödenekleri artırılırken, nöbetçi memur uygulaması da kaldırıldı. Başbakanlığa taslak olarak gönderilecek konular arasında yaklaşık 50 bin adliye çalışanına mesai ücreti verilmesi de yer aldı. Taslaktaki konulardan birisi de disiplin affı oldu. Milyonlarca memurun beklediği düzenleme ile disiplin cezası almış çalışanlar afdan yararlanacak. Ayrıca adaylık sırasında uyarma ve kınama cezası alanların da memuriyetten çıkarılması engellenecek.


  KİMLER YARARLANACAK


  Daha önce teknik çalışması yapılan düzenleme ile görev yapanlar ile birlikte memurluktan çıkartılmış olanlar da görevlerine geri dönebilecek. TAKVİM’in ulaştığı bilgilere göre kamu görevlileri hakkında, 14 Şubat 2005′ten itibaren işlenmiş fiillerden dolayı verilen bazı disiplin cezaları affedilecek. Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik gibi suçlardan doğan cezalar af kapsamı dışında bırakılacak. Bunların dışında verilen disiplin cezaları bütün sonuçlarıyla affedilecek. Disiplin affına ilişkin hükümler, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, Uzman Jandarma Kanunu, Uzman Erbaş Kanunu ile Askeri Hakimler Kanunu’na tabi personel için geçerli olmayacak. Yetkililer yasalaşma aşamasında düzenlemede değişiklikler olabileceğini belirtti.


  TALEPLER YASADA OLSUN


  KPDK’da gündemde olmalarına rağmen, ilk hazırlanan taslakta yer almayan kesimler de yasa çalışması sırasında taleplerinin yerine getirilmesini bekliyor. Bu konuda gazetemizi arayan binlerce kamu çalışanı okurumuz, taleplerini şöyle aktardı:


  ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER BEKLİYOR


  Kamu kurumlarında memur işi yapmalarına rağmen, işçi kadrosunda yer alan üniversite mezunu çalışanlar, “Memur ve sözleşmeli arkadaşlarımız gibi asli ve sürekli görevlerde çalıştığımız halde statümüz farklı. Çalıştığımız kurumlarda birçoğumuz 657 işi yapmakla birlikte, ünvansız (vasıfsız) işçi statüsünde değerlendirilen biz üniversite mezunları, nakil, tayin gibi memur özlük haklarından, faydalanamıyoruz. Bizler diploma meslek unvanlarımızı kullanamıyoruz. Statü değişikliği ile memur olmak istiyoruz” dediler.


  ‘İŞ DANIŞMANLARI ATANSIN’


  Sayıları 7 bine ulaşan iş ve meslek danışmanları (İMD) ise atama bekliyor. Sınavı kazanmalarına rağmen atamalarının yapılmadığını söyleyen, İMD’ler, “2014 KPSS ile 2012′de aldığımız puanlar geçersiz olacak ve bir kez daha mağdur edileceğiz. İşsizlikle mücadele için sertifikası hazır İMD’lerin sahada görev yapması gerekiyor” dediler.


  AKADEMİSYENLERİN SORUNU ÜCRET ÜNİVERSİTELERDE


  görev yapan akademisyenler ise ücret dengesizliğinin giderilmesini istiyor. Yetkililerin ‘çalışma yapıyoruz’ açıklamalarına rağmen sonuç alınmamasına tepki gösteren akademisyenler, “Artık mağduriyetimiz giderilsin” diyor. Akademisyenler Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) çatısı altında sorunlarını dile getiriyor.


  4C’Lİ KADRO İSTİYOR ÖZELLEŞTİRME


  sonrasında kamu kurumlarında görevlendirilen 4C statüsündeki çalışanlar ise kendilerinin de artık kadroya alınması gerektiğini belirterek, “Yıllardır mağdur oluyoruz. Her toplantıda kadro taleplerimiz gündeme geliyor ama sonuç çıkmıyor. Artık bizler de 4A ya da 4B olarak kadroya geçerek, normal kamu çalışanı gibi haklarımıza kavuşmak istiyoruz” dediler.


  http://www.theworldline.com/milyonlarca-memura-mujde/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •