Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 30.03.2014 Haberler

 1. #1
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  30.03.2014 Haberler

   
  Dikkat! Nasıl oy kullanılacak  YSK, seçimle ilgili bilgileri ve dikkat edilmesi gereken unsurları internet sitesinden paylaştı.
  Yüksek Seçim Kurulu, 30 Mart Mahalli İdareler Genel seçimleri öncesinde yaptığı açıklamada, seçimle ilgili bilgileri ve dikkat edilmesi gereken unsurları internet sitesinden paylaştı.  OY KULLANMA SAATLERİ


  YSK’dan yapılan açıklamada, saat 07.00 – 16.00 saatleri arasında; Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüshane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis 08.00 – 17.00 saatleri arasında ise; Yukarıda adları yazılı illerin dışında kalan diğer illerde oy kullanılabileceği belirtildi.İnternet sitesinden yapılan açıklamada, kimin hangi seçim türleri için oy kullanacağı şöyle açıklandı;


  KÖYDE;


  -İl genel meclisi üyeliği seçimi,
  -Köy muhtarlığı ve köy ihtiyar meclisi üyeliği seçimi,


  BÜYÜKŞEHİR OLMAYAN İLLERDE;


  -İl genel meclisi üyeliği seçimi,
  -Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimi,
  -Mahalle muhtarlığı ve mahalle ihtiyar heyeti üyeliği seçimi,


  BÜYÜKŞEHİRLERDE;


  -Büyükşehir belediye başkanlığı seçimi,
  -Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimi,
  -Mahalle muhtarlığı ve mahalle ihtiyar heyeti üyeliği seçimi, için oy kullanılacak.


  3 ZARFA 4 OY PUSULASI


  30 Mart seçimlerinde, 3 farklı renkte zarf seçmen tarafından kullanılacak. YSK’dan yapılan açıklamada,


  TURUNCU ZARF:
  İl genel meclisi üyeliklerine ilişkin turuncu renkli birleşik oy pusulası turuncu renkli zarfa;


  MAVİ ZARF:
  Belediye başkanlığına ilişkin mavi renkli birleşik oy pusulası ile belediye meclis üyeliğine ilişkin sarı renkli birleşik oy pusulası ile Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin beyaz renkli birleşik oy pusulası mavi renkli zarfa


  MOR ZARF:
  Köy seçimlerinde köy muhtarı ile köy ihtiyar meclisi üyelerinin birlikte yazılı oldugu oy pusulası, mahalle seçimlerinde mahalle muhtarı ile mahalle ihtiyar heyeti üyelerinin birlikte yazılı oldugu oy pusulası mor renkli zarfa konulacağı belirtildi.
  Yapılan açıklamada ayrıca, oy kullanma işleminde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Nüfus cüzdanı, Resmî daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, Pasaport, Evlenme cüzdanı, Askerlik belgesi, Sürücü belgesi, Avukatlık kimlik belgesi gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birinin ibrazının gerektiği belirtildi.

  OY KULLANMAK İÇİN YURTDIŞINDAN GELDİLER


  Yarın yapılacak yerel seçimler öncesi yurtdışında bulunan vatandaşlar oy kullanmak için Türkiye’ye geliyor. 30 Mart seçimleri öncesi tatilini, işini yarıda bırakan ve sadece oy kullanabilmek için Türkiye’de bulunmak isteyen vatandaşlar bugün Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye’ye giriş yapmaya başladı.


  http://www.theworldline.com/dikkat-n...-kullanilacak/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 2. #2
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  BM: ”G.Sudan’da bir milyon kişi evinden oldu”

  BM Güney Sudan’da süren çatışmalar nedeniyle bir milyondan fazla kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığını açıkladı .BM 803 bin kişinin ülke içinde mülteci durumuna düştüğünü söylerken, 254 bin kişinin de ülke dışına çıktığını belirtti.
  Birleşmiş Milletler Güney Sudan’da süren çatışmalar nedeniyle bir milyondan fazla kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığını açıkladı.BM 803 bin kişinin ülke içinde mülteci durumuna düştüğünü söylerken, 254 bin kişinin de ülke dışına çıktığını belirtti.Örgüt ülkedeki çatışmaların sürmesi nedeniyle durumun büyük ihtimalle daha da kötüleşeceği uyarısında bulundu.Cumhurbaşkanı Salva Kiir’e bağlı güçler ve eski yardımcısı Riek Machar’a bağlı birlikler arasındaki çatışmalar geçen Aralık ayında başlamıştı.Taraflar Ocak’ta bir ateşkes anlaşması imzaladı, ancak çatışmalar yer yer devam etti.Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyonu Ofisi’nin yayımladığı raporda çatışmaların gıda güvenliğini ciddi bir şekilde olumsuz etkilediği ve 3,7 milyon kişinin yüksek risk altında olduğu vurgulandı.BM ülkedeki 4,9 milyon kişinin insani yardıma ihtiyacı olduğunu tahmin ediyor.Kuruluş ayrıca, büyüyen krize çözüm bulmak için gereken paranın sadece dörtte birini aldığını belirtti.Ülkedeki şiddet olayları 15 Aralıkta Cumhurbaşkanı Silva Kiir yanlısı hükümet güçleri ve eski yardımcısı Riek Machar’a bağlı birlikler arasında başlamıştı.Cumhurbaşkanı Kiir Güney Sudan’ın en büyük etnik topluluğu Dinka mensubu, Machar ise ikinci büyük etnik grup olan Nuer kökenli.

  BBCTürkçe


  http://www.theworldline.com/bm-g-sud...-evinden-oldu/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 3. #3
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  NSA 122 lideri dinlemiş

  ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) 122 devlet ve hükümet başkanı hakkında bilgi topladığına ilişkin yeni bir belge ortaya çıktığı iddia edildi.  ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) 122 devlet ve hükümet başkanı hakkında bilgi topladığına ilişkin yeni bir belge ortaya çıktığı iddia edildi.
  Alman Spiegel dergisinin NSA eski sistem analisti Edward Snowden’ın sızdırdığı belgelere dayandırdığı haberde, 2009 yılının mayıs ayına ait olan listede NSA tarafından bilgi toplanılan dönemin 122 devlet ve hükümet başkanlarının isimleri yer aldığı belirtildi.

  ESAD DA VAR


  Haberde, devlet ve hükümet başkanlarının isimlerin listede alfabetik şekilde sıralandığı ve ilk
  sırada Malezya eski Başbakanı Abdullah Bedevi’nin bulunduğu belirtildi. Örnek olarak 11 ismin açıklandığı listede, söz konusu dönemde ülkelerinde devlet veya hükümet başkanlığı yapan eski Somali Devlet Başkanı Abdullahi Yusuf, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Peru eski Devlet Başkan Alan Garcia, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Guatemala eski Devlet Başkanı Alvaro Colom, Kolombiya eski Devlet Başkanı Alvaro Uribe, Mali eski Devlet Başkanı Amadou Toumani Toure, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve son sırada Ukrayna eski Başbakanı Yulia Timoşenko yer alıyor.
  Özel olarak oluşturulan bilgi bankasında söz konusu devlet ve hükümet başkanlarıyla ilgili verilerin kaydedildiği, Almanya Başbakanı Merkel hakkında da 300′den fazla verinin yer aldığı belirtilen haberde, Snowden’in belgelerinde bilgilerin “Marina” adlı bilgi bankasında gösterildiği ifade edildi.

  SAVCILIK İNCELEME BAŞLATTI


  NSA’in Almanya’daki casusluk faaliyetlerinden dolayı inceleme başlatan ve bu konuda soruşturma açılıp açılmayacağını gelecek günlerde karar verecek olan Federal Savcılık için de bu belgelerin önemli olabileceği vurgulandı.ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden’ın geçen yılın ortalarında basına sızdırdığı belgelerle NSA’in dünya genelindeki dinleme faaliyetleri ortaya çıkmıştı. Snowden’ın ifşa ettiği belgelerde NSA’in Alman vatandaşlarını ve siyasetçilerini dinlediği iddia edilmişti.NSA’in Almanya Başbakanı Angela Merkel’i de dinlediği ortaya çıkmıştı. Almanya, bunun üzerine müttefiki olan ABD’ye “karşılıklı casusluğu yasaklayan” bir anlaşma imzalamayı önerdi ancak ABD şimdiye kadar bu konuda olumlu cevap vermedi. Alman Meclisi de NSA’nındinleme faaliyetlerine ilişkin bir araştırma komisyonu kurma kararı aldı. Nisan ayı ortalarında çalışmalara başlayacak olan araştırma komisyonunun ABD ve İngiltere istihbaratlarının Almanya’da yürüttüğü casusluk faaliyetlerini araştıracak.


  http://www.theworldline.com/nsa-122-lideri-dinlemis/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 4. #4
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  YGS sonuçları açıklandı

  Yükseöğretime Geçiş Sınavı sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında açıklandı.
  ÖSYM’nin internet sitesinden şu şekilde açıklama yapıldı:“İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. 2014-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.Sınava giren adayların cevap kâğıtları daha sonra erişimlerine açılacaktır. Adaylar, kendi cevap kâğıtlarının görüntüsüne, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.Sonuçların milletimize, adaylara ve ailelerine hayırlı olmasını diliyoruz. Sınava giren adaylarımızın her birisine geçmiş olsun diyor ve 2014-LYS’ye katılacak tüm adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.Adaylara ve kamuoyuna duyurulur”

  ÖSYM Başkanlığı


  http://www.theworldline.com/ygs-sonuclari-aciklandi/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 5. #5
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Mahkemeden “Suriye toplantısı” haberlerine yayın yasağı

  Suriye ile ilgili ortaya çıkan ses kaydı konusunda mahkemeden geniş kapsamlı bir yayın yasağı kararı geldi.

  Radyo Televizyon Üst Kurulu, yayın yasağını bir basın bildirisiyle duyurdu.
  Bildiride, Dışişleri Bakanlığı’nda yapıldığı iddia edilen Suriye konulu gizli toplantının yasa dışı yollarla dinlenmesi konusunda, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmayla ilgili olarak, Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi’nin 28 Mart’ta karar aldığı belirtiliyor.Mahkeme kararında “milli güvenliğin, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması, devlet sırlarının ifasının önlenmesi amacıyla soruşturma tamamlanıncaya kadar, soruşturma dosyası kapsamı hakkında, yazılı, görsel ve internet medyasında her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayın yapılmasının 5187 sayılı kanunun 3/2. Maddesi gereğince yasaklandığı” belirtiliyor.5187 sayılı basın yasasının 3. maddesi “basın özgürlüğü” başlığını taşıyor.
  “Basın özgürdür” diye başlayan maddenin devamında, “Basın özgürlüğünün kullanılması. Milli güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği ve toprak bütünlüğünün korunması, devlet sırlarının açıklanmasının veya suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla sınırlanabilir” deniliyor.


  http://www.theworldline.com/mahkemed...-yayin-yasagi/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 6. #6
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Önder Aytaç serbest bırakıldı

  Dün gözaltına alınan Önder Aytaç ifade vermesinin ardından serbest bırakıldı.
  CNN Türk’ün son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı’ndaki dinleme skandalıyla ilgili önceden tahmin yürüten ve daha sonra gözaltına alınan gazeteci ve akademisyen Önder Aytaç serbest bırakıldı.


  OPERASYON İDDİASINDA BULUNMUŞTU


  Önder Aytaç, Samanyolu TV’de 26 Mart 2014 tarihinde yayınlanan “Yakın Gelecek” programında Türkiye’nin Suriye’ye askeri bir operasyon yapmaya hazırlandığını öne sürmüş, “Seçim öncesi Süleyman Şah Türbesi üzerinden algı operasyonu yapılacağı” iddiasında bulunmuştu


  http://www.theworldline.com/onder-ay...est-birakildi/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 7. #7
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Dinlemelerle ilgili şok iddia!

  Uzmanlar yasadışı dinleme işlemine başlayana kadar cihazın ‘uyku modunda’ tutulabildiğini söyledi

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun makam odasında yapılan Suriye toplantısına ilişkin ses kayıtlarının kamuoyuna yansımasının ardından güvenlik birimleri alarma geçti. Ankara’daki güvenlik bürokrasisinde yapılan ilk değerlendirmelerde, konuşmaların bina dışında konuşlanan bir araçtan kaydedildiği görüşü ağırlık kazandı. Milliyet’e konuşan üst düzey bir yetkili, “Emniyet İstihbaratı’ndan kaybolan harici dinleme sistemlerini içeren dinleme cihazları hesaba katılmalı” değerlendirmesini yaptı. Kuşkular, odaya konulan böceğin aldığı seslerin, dışarıdan bir araçla dinlendiği yönünde.
  Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun, “makam odasının sinyal karıştırıcı ortamda olduğunu” açıklamasına karşın, uzmanlar, ileri teknolojik aletler ve doğru frekansın bulunmasıyla dinlemenin yapılabileceği görüşünü taşıyor. Uzmanlara göre, kayıt büyük olasılıkla bina dışından gerçekleştirilen dinleme ile elde edildi.20 saatten 20 güne kadar Milliyet’e değerlendirme yapan kaynaklar, bina dışından dinlemenin iki türlü yapılabileceğine dikkati çekti. İlk sistemde, odaya yerleştirilmiş olan ve “böcek” olarak tanımlanan gizli dinleme cihazı kullanılarak dinleme yapılabileceğini belirten kaynaklar, söz konusu uygulamada, gizli dinleme cihazının üzerindeki güç kaynağı ile en az 20 saat boyunca dışarıdaki bir kaynağa ses verisi aktarılabildiğine dikkati çekti. Kaynaklar, cihazdaki güç kaynağının yükseltilmesi halinde böcek adı verilen cihazların 20 güne kadar dinleme yapabildiğini vurguladı. Uzmanlar, cihazlar yerleştirildikten sonra yasadışı dinleme işlemine başlanıncaya kadar kullanılmaması halinde “uyur” pozisyonda kalarak böcek arama cihazlarına takılmayabileceğinin de altını çizdi. Kaynaklar, böylelikle cihazın takılı olduğu ortamda böcek taraması yapılması halinde bile bulunamayan gizli dinleme cihazlarının dışarıdaki ana kaynaktan gönderilen özel frekansla çalışmaya başlayıp veri tranferine başladığına dikkati çekti. Bu sistemin yaklaşık 500-600 metreden kontrol edilebildiği öğrenildi.Kaynaklar ortam dinlenmesindeki diğer uygulamanın ise gizli dinleme cihazı kullanılmaksızın özel dinleme sistemiyle doğrudan odanın dinlemeye alınması olduğunu ifade etti. Kaynaklar, 200-300 metrelik mesafeden hedef olarak alınan oda ya da mekana yönelik özel frekenslar üzerinden dinleme yapılabildiğini kaydetti. Kaynaklar, her iki uygulamada da “kestirme” adı verilen cihazların kullanıldığını, söz konusu cihazların işlem yapılacak olan mekana özel frekansla bağlandığını ve sadece bu frekanstan gelen bilgileri kayıt altına aldığını vurguladı.

  Kayıp cihazlar vardı


  Kaynaklar, yaşanan son olayla birlikte özellikle Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi’ne alınan bazı özel dinleme cihazlarının kaybolması olayının birlikte düşünülmesine gerektiğine dikkati çekiyor. Üst düzey bir yetkili, “kaybolan cihazlar, ‘kestirme’ adı verilen özel frekans tespiti yapılarak dinleme ve takip yapmayı sağlayan cihazlardı. Ancak bu cihazlar Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde bulunamadı. Dışişleri Bakanlığı’nda yaşanan olayla birlikte kayıp cihazların bulunamaması hali daha da önem kazandı” değerlendirmesini yaptı.  http://www.theworldline.com/dinlemel...ili-sok-iddia/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 8. #8
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Tunceli Emniyeti’nde deprem!

   
  TUNCELİ Emniyet Müdürlüğü’nde 7 Şube Müdürü görevlerinden alınarak başka görevlere atandı.  Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz’ın 20 Mart’ta görevinden istifa etmesinin ardından Özel Harekat Şube Müdürü Serdar Yaşar’ın ile yardımcısı ve 9 polis memurunun görevinden alınmasının ardından Tunceli Emniyet Müdürlüğü’ne vekaleten Fahrettin Şen atandı.Şen’in atanmasının ardından bugün Tunceli Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Cemal Arıbaş, Terörle Mücadele Şube Müdürü Gökmen Tekin ile birlikte, Bilgi İşlem Şube Müdürü, Personel Şube Müdürü, Çocuk Şube Müdürü, Lojistik Şube Müdürü, Koruma Şube Müdürü görevlerin alınarak, başka şubelerde görevlendirildi.Tunceli Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü’ne Ergün Güngör atanırken, diğer şubelere de atamaların yapılacağı öğrenildi.  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •