Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 08.06.2014 Haberler

 1. #1
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  08.06.2014 Haberler

   
  Hükümet düğmeye bastı! Af geliyor..
  Hükümet, hem çalışma hayatıyla hem de devlete olan borçlarla ilgili önemli düzenlemeler için düğmeye bastı.

  Milyonların yüzünü güldürecek düzenlemeler, Meclis’e sevk edildi. Bunlardan biri de Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçlarıyla ilgili. Meclis’te görüşmeleri başlayan torba yasa tasarısına göre, GSS borçlarında biriken faizler silinecek, ana paraya taksit yapılacak.


  GSS PRİM ALACAKLARINDAN TAMAMEN VAZGEÇEBİLİR


  GSS prim borcu bulunanlar, belirlenen sürede başvurmaları durumunda faizsiz olarak hesaplanacak borç tutarını taksitle ödeyecek. Ancak kulislerde, hükümetin faizlerin silinmesini yeterli bulmadığı, GSS prim alacaklarından ana para dahil olmak üzere tamamen vazgeçilebileceği konuşuluyor. Tasarının Meclis’teki görüşmeleri sırasında önerge verilerek, GSS’de anapara dahil tüm borçların üstünün çizilmesi bekleniyor.

  SAĞLIK HİZMETİ İÇİN


  18 yaşını dolduran; çalışmayan ve öğrenci olmayanların sağlık hizmetlerinden yararlanması için gelir testine girerek belirlenen gelir düzeyi üzerinden prim ödemesi gerekiyor. Sigortalının bakmakla yükümlü olduğu kişiler için gelir testi istenmiyor. Teste girenlerden aile içinde kişi başına geliri brüt asgari ücretin 3′te 1′inden az olanların primini devlet ödüyor.

  160 MİLYARLIK BARIŞ


  Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin teklifin Mali tablosu ortaya çıktı. 75 milyar lirası Maliye Bakanlığı’nın, 85 milyar lirası Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) olmak üzere toplam 160 milyar liralık borç yeniden yapılandırılacak. Yapılandırma tablosu şöyle:

  HERKESE AF


  Vergi ve idari para cezalarında bin liranın altında kalan dosya sayısı 8 milyon 672 bin. Bunun toplam borç içindeki oranı yüzde 65. Bin-5 bin lira arasındaki dosya sayısı 2 milyon 972 bin, oranı ise yüzde 22. 5 bin ila 7 bin lira arasında borcu olanlar ile ilgili dosya sayısı 1 milyon 201 bin, toplam borca oranı % 9. 20 bin-50 bin lira arasında borcu olan mükellefler ile ilgili dosya sayısı 283 bin. 50 bin-100 bin lirada 92 bin dosya var. 100 bin-500 bin lira arası dosya sayısı 66 bin. 500 bin-1 milyon lira arası borcu olanların sayısı 6 bin 691. 1 milyon lira üstü dosya sayısı 5 bin 504.  http://www.theworldline.com/hukumet-...ti-af-geliyor/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 2. #2
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Putin’den sınır talimatı  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna sınırında sınır kontrollerinin sıkılaştırılması talimatı verdi. #linsk#Rus haber ajansı İnterfax’ın haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna sınırında görev yapan birliklere kontrollerin sıkılaştırılması ve yasadışı geçişlerin engellenmesi talimatı verdi.


  G7 ülkeleri Rusya’nın katılımı olmadan yapılan toplantıda, perşembe günü Rusya’ya ‘sınırdan silah ve eylemci geçişini engelleme’ çağrısında bulunmuştu. Ukrayna’nın doğusunda Ukrayna ordusuna karşı haftalardır silahlı mücadele yürüten Rusya yanlısı ayrılıkçılar, bölgenin kontrolünü ele geçirmeye çalışıyor. Kiev, Rus yönetimini ayrılıkçıların geçişine ve silah sevkiyatına göz yummakla suçluyordu. Ukrayna yönetimi, perşembe günü üç sınır noktasında kontrolü kaybettiğini duyurmuştu.Ukrayna’ya uyarı


  Öte yandan Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Ukrayna yönetimini ülkenin doğusunda ‘ölçüsüz’ askeri operasyonlar yürütülmesine karşı uyardı. Bakan, ‘Tagesspiegel am Sonntag’ gazetesine verdiği demeçte, “Askeri operasyonların amacı, ayrılıkçıların daha fazla destekçi toplaması olmamalı” dedi. Steinmeier, Rusya’yı da Ukrayna’nın istikrara kavuşmasına katkı sağlamaya çağırdı. Bakan, sınır güvenliğinden her iki ülkenin de sorumlu olduğunu söyledi.Rusya-Ukrayna sınırı geçişin kolay olduğu ve iyi gözetlenmeyen bir sınır olarak biliniyor. Sınır güvenliğinden sorumlu Rus iç istihbarat servisi FSB de Ukrayna yönetiminin ağır eleştirilerine hedef oluyordu.


  http://www.theworldline.com/putinden-sinir-talimati/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 3. #3
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Rüşveti ‘yenilebilir’ kağıda yazmışlar  İtalya’nın Venedik kentinde geçen hafta patlak veren yolsuzluk skandalında, işadamlarının politikacılara verdikleri rüşveti kolay imha edebilmek için yenilebilir kağıtlara yazdıkları ortaya çıktı.


  Venedik’in gittikçe yükselen su seviyesi yüzünden sular altında kalmasını engellemek için tasarlanan “Musa” projesinde yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle yüzlerce kişi hakkında soruşturma açılmış, geçen çarşamba günü de aralarında Venedik Belediye Başkanı Giorgio Orsoni’nin de bulunduğu 35 kişi tutuklanmıştı.Soruşturmayla ilgili İtalyan basınında çıkan detaylara göre tutuklamalar, telefon dinlemeleri sonucunda gerçekleşti.Musa projesinden sorumlu konsorsiyumun bir üyesi ile bir danışman arasında geçen telefon görüşmesine göre, politikacılara verilen rüşvetlerin yenilebilir kağıtlara yazılarak olası bir polis baskınında yenmesi planlanıyordu.Telefon görüşmesinde konsorsiyum üyesinin “(Rüşvetleri) Farklı bir kağıda yaz, yenilebilir kağıda. Böylece bir gün birileri gelirse yutabilirsin. Şaka yapmıyorum” dediği ortaya çıktı.Savcıların yaklaşık 3 yıldır yaptığı incelemeler sonunda ortaya çıkan dev yolsuzluk skandalında, Belediye Başkanı Orsini’nin 560 bin Euro yasadışı ödeme aldığı, Venedik’in de içinde bulunduğu Veneto bölgesinin eski başkanı Giancarlo Galan’ın da 1 milyon Euro civarında rüşvet aldığı iddia ediliyor.

  ‘Vatana ihanet’


  Savcılık, Musa projesinde toplamda 25 milyon Euro’luk bir rüşvet çarkının döndüğünü tespit etti.Ancak, projede çalışırken geçen yıl yolsuzluk iddiasıyla tutuklanan işadamı Piergiorgio Baita, aslında toplam rüşvet ve “boşa harcama” miktarının 1 milyar Euro’ya ulaşacağını iddia etti.Baita, 5.6 milyar Euro’luk projenin gerçek değerinden 1 milyar Euro fazlaya mal olduğunu belirterek, “Bu 1 milyar Euro, konsorsiyumu güçlendirmek için harcandı. Savcılar 22.5 milyon Euro rüşvet tespit etse de buna, yenilenen villalar, lüks otellerde konaklamalar, özel seyahatler, tatiller, tanıdıklara verilen ihaleler de eklenmeli” dedi.Venedik’teki rüşvet skandalından kısa süre önce de, gelecek sene Milano’da yapılacak Expo 2015 projesinde geniş çaplı yolsuzluk yapıldığı ortaya çıkmıştı.İtalya’nın uluslararası sahnedeki temsili olarak görülen Expo ile Venedik’teki skandallar Başbakan Matteo Renzi’yi kızdırdı. Renzi, “Siyasetçilerin yolsuzluk yapması vatana ihanettir” dedi.Hükümet, yolsuzluğa karşı yeni yasal tedbirler almayı planlıyor.


  http://www.theworldline.com/rusveti-...ida-yazmislar/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 4. #4
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Müslüman Kardeşler üyelerine ölüm cezası  Mısır’da, Müslüman Kardeşler üyesi 10 kişinin daha ölüm cezasına çarptırıldığı bildirildi. Sanıklardan birinin örgütün yönetim kademelerinde olduğu öne sürüldü.


  Mısır’da yargı çevrelerinden alınan bilgilere göre, Müslüman Kardeşler örgütünün yönetim kademelerinde görevli Abdülrahman El Bar’ın da aralarında bulunduğu on kişi hakkında idam kararı verildi. Sanıklar, eski devlet Başkanı Muhammed Mursi’nin devrilmesinden sonra düzenlenen Mursi yanlısı gösterilerde şiddet kullanmak ve sokakları kapatmakla suçlanıyor. Ancak söz konusu on kişinin kaçak olduğu ve kararın sanıkların gıyabında verildiği bildiriliyor. Kararın henüz hukuki açıdan geçerli olmadığı, onaylanmak üzere Mısır Müftüsü’ne gönderildiği, mahkemenin 5 Temmuz’daki duruşmada kesin hükmünü açıklayacağı belirtiliyor.Mahkeme, Müslüman Kardeşler lideri Muhammed Badi ve diğer tutuklu yöneticiler hakkındaki kesin hükmü de 5 Temmuz tarihine erteledi. Badi, nisan ayında 682 Müslüman Kardeşler örgütü üyesi ile birlikte ölüm cezasına çarptırılmıştı. Mart ayında da 529 Müslüman Kardeşler üyesi hakkında ölüm cezası verilmiş, fakat 37 kişi haricindeki cezaların tümü müebbet hapse çevrilmişti.Mısır’da geçen yıl dev protesto gösterileri sonrası Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yönetimden el çektirilmiş ve ordu yönetime el koymuştu. Müslüman Kardeşler örgütü de ‘terör örgütü’ ilan edilmiş ve yasaklanmıştı.


  http://www.theworldline.com/musluman...e-olum-cezasi/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 5. #5
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  CIA’den sosyal medya açılımı  ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA, sosyal medya siteleri Twitter ve Facebook’ta hesap açtığını duyurdu.CIA, birkaç saat içinde Twitter’de yüz binlerce takipçiye ulaştı.

  ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA, sosyal medya siteleri Twitter ve Facebook’ta hesap açtığını duyurdu.

  CIA, sosyal medyada görünür olmasının nedeni olarak gizli olmayan bilgilerin daha kolay ulaşılır olabilmesi olarak açıkladı.

  CIA’nın ilk tweeti ise CIA’ya özgü klasik bir cümle oldu: “Bunun ilk tweetimiz olduğunu ne inkar, ne de teyit edebiliriz.”

  Bu mesajla CIA bir kaç saat içinde Twitter’de yüz binlerce takipçiye ulaştı.

  24 saatten kısa bir sürede CIA takipçi sayısı 300 bini geçti.

  CIA Başkanı John Brennan “Bu yeni platformlara açılarak CIA’in halk ile daha yakın bir ilişi içine girme ve onlara teşkilatın görevi, tarihi ve diğer gelişmeler ile ilgili bilgi verme imkanını elde edecek” dedi.

  Wikileaks’ten yanıt

  CIA’in ikinci mesajında ise “”Twitter’a hoşgeldin dilekleriniz için teşekkürler, sizinle gizli olmayan güzel bilgileri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” denildi.

  CIA’in bu ‘tweeti’ne, uluslararası diplomatik yazışmaları sızdırması ile ünlenen Wikileaks’ten yanıt geldi.

  Wikileaks, CIA’yi etiketleyerek, “Hakkınızda gizli belgeleri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” mesajını gönderdi.

  CIA’in, Youtube ve Flickr’da da hesabı bulunuyor.  http://www.theworldline.com/ciaden-s...medya-acilimi/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 6. #6
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Irak’ta üniversiteye saldırı: Öğretim üyeleri ve öğrenciler rehin!


  F5- Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının Enbar Üniversitesi’ne saldırarak, güvenlik görevlilerini öldürdüğü ve aralarında öğretim üyeleriyle öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda kişiyi rehin aldığı bildirildi.

  Enbar Emniyet Müdürü İsmail el-Mihlavi, Enbar Üniversitesi yakınlarında bulunan köprüyü havaya uçuran IŞİD militanlarının güvenlik görevlilerini öldürerek üniversiteyi işgal ettiğini belirtti. Mihlavi, militanların, aralarında öğretim görevlileri ve öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda kişiyi rehin aldığını söyledi.

  Üniversiteden patlama seslerinin geldiğini ifade eden Mihlavi, ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe edildiğini dile getirdi.

  Mihlavi, üniversiteyi ablukaya alan güvenlik güçlerinin operasyon başlattığını kaydetti.


  http://www.theworldline.com/irakta-u...enciler-rehin/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 7. #7
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Erdoğan: “Bulurlarsa çekimlere başlayacaklar…”  17 – 25 Aralık darbe girişimleriyle ilgili ilk kez yeni bir bilgiyi paylaşacağını söyleyen Başbakan Erdoğan, darbe sonrası yargılanacak isimlerin malum gazetenin aboneliği üzerinden belirlendiğini söyledi.

  Başbakan Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Haliç Kongre Merkezi’ndeki 21. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.

  Eski Türkiye’de, hiçbir kriz ve darbe döneminde zarar etmeyen bir çarkın olduğunu, bu çark nedeniyle çoğunluğun kaybetmeye mahkum kaldığını söyledi.

  İçeride ve dışarıda belli kar çevrelerinin bu çarkın içinde olduğunu söyleyen, sermaye çevrelerinin emirleriyle hareket eden medya kuruluşlarının da bu çarkta yer aldığını ve bu nedenle hiçbir zaman zaman gerçeklerin yansıtılmadığını söyledi.

  Ülkede güzel bir tezgah kuran bu çarkın her durumda kazandığını söyleyen Erdoğan, “Ülke yoksullaşmış, bunlar hep zengin kalmıştır. Biz son 12 yıldaki reformalarla bu kısır döngüyü ortadan kaldırdık ve bu bu çarkı kırdık. Bir başka ifadeyle Anadolu Sermayesi denilen yeni bir oluşumun çıkışını sağladık. Sermayenin belli ellerde toplanması yerine dağılmasını sağladık” dedi.

  “MESELE AĞAÇ DEĞİL”

  Erdoğan, “Son bir yıl içindeki eylem ve girişimler, bu çarkın, bu çıkar lobisininin yendien ayağa kalkma yönetime el koyma hevesidir. Mesele ağaç, park, çevre, yolsuzluk değil. Mesele, 3 Kasım 2002 öncesindeki çarkı, hortum düzenini yendien diriltebilmek, kendileri için o güzel günlere yeniden dönebilmektir. Hep krizden, kaostan kazandılar ve yeniden kazanmanın mücadelesi içindeler.

  “AKTÖRLER AYNI”

  Bugünün aktörleriyle, 12 yıl öncesinin aktörleri aynı. Her dönemde kazanan sermaye çevreleri, medya kuruluşları, terör ve marjinal örgütler yine sokaktalar. Milletin iradesiyle iktidara gelemeyen; kriz döneminde iktidara gelen statükocular yine devredeler.

  “YENİ BİR ÇETE ORTAYA ÇIKTI”

  Çeteleri tasviye ettik ve bu denklemden dışlandılar ama bu sefer hiç tahmin etmediğimiz bir başka çete ortaya çıktı ve bu çarkın içinde girdi. Bunların bilmedikleri, anlamak istemedikleri şey, artık eski Türkiye geride kaldı. Milletin her zaman kaybettiği, kriz ve kaos lobisinin hep kazandığı Türkiye artık yok.

  “BEDEL DAHA DA AĞIR OLURDU”

  1 yıl önce ağaç, park, çevre bahane edilerek sokağa çıktılar. Yaktılar, yıktılar sonra evlerine döndüler. Geride ne kaldı. Kaosta hayatını kaybeden gençler kaldı ve şimdi onların istismarı var. Yaralanan polislerimiz kaldı. Ekonomi yara aldı. Gençler güya yeşil uğruna eylem yaptıklarını iddia ediyorlar ama o gençlerin çirkin görüntülerini dünyaya servis ettiler…

  Millet aylar boyunca yaşananların bedelini ödedi. Ve biz dik durmasaydık, beden daha da ağır olacaktı. Mısır, Suriye, Ukrayna ortada. Özgürlük için sokağa çıkan gençler evlerine döndü ama arkalarında tamamen enkaza dönüşmüş bir ülke ve onbinlerce ölü bıraktılar.

  Allah’a hamdolsun bize bu faturayı ödetemediler. Acziyet gösterseydik, tuzaklara düşseydik, şu anda eski Türkiye’de yaşıyor olacaktık. Aynı senaryoyu 17-25 Aralık’ta yine denediler. Başka hesap peşindeydiler…” ifadelerini kullandı.

  “KRİTER MALUM GAZETENİN ABONELİĞİ”

  İlk kez bir şeyi açıklamak istediğini söyleyen Erdoğan, “25 Aralık için hazırlanan, darbe sonrası hükümeti yargılamak için kullanılacak fezlekedeki kriter, malum gazetenin aboneliği. Eğer üzerinde durdukları şahıs gazeteye abone ise fezlekeye almıyorlar, değilse zanlı olarak alıyorlar. Duydukları kinden dolayı yakın çalışma arkadaşlarımı fezlekeye alıyorlar. Hepsinin belgeleri elimizde. Malum gazete bunu bildiği için panikledi ve sahte ihbar mektuplarıyla senaryolar yazıyor…

  Benim için de senaryo hazırlamışlar. Bana ve aileme benzer artistler arıyorlar. Bulurlarsa çekimlere başlayacaklar ve cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde bunu piyasaya sunmak istiyorlar. Ne diyelim, reklamın iyisi kötüsü olmaz…” şeklinde konuştu.


  http://www.theworldline.com/erdogan-...baslayacaklar/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 8. #8
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Afganistan’ın kuzeyini sel vurdu


  Afganistan’ın kuzeyinde meydana gelen sellerde en az 50 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Selden yoğun bir biçimde etkilenen Afganistan’ın kuzeyindeki Güzergah e-Nur ilçesi yetkililerinin verdiği bilgilere göre, aşırı yağmurlar sonucu meydana gelen su baskınlarında, en az 50 kişinin hayatını kaybetti. Baglan vilayeti sözcüsü, cuma akşamı toplam beş köyde yüzlerce evin sular altına kaldığını ve ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini söyledi.


  Afganistan’da mayıs ayı başında da yine aşırı yağmurlar sonucu meydana gelen toprak kaymalarında 2 binden fazla kişi hayatını kaybetmişti. Bölgede, bahar ayları süresince aşırı derecede yağmur yağdı. Şiddetli yağmurlar sele veya toprak kaymasına yol açıyor.


  http://www.theworldline.com/afganist...ini-sel-vurdu/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 9. #9
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  İşte Esad’ı tebrik eden 3 ülke


  Suriye’deki başkanlık seçimlerinden birinci çıkan Esad’ı, sadece Rusya, Venezuela ve Kuzey Kore devlet başkanları arayarak tebrik etti.

  Suriye iç savaşın üçüncü yılında başkanlık seçimlerine gitti. Beşar Esad oyların yüzde 88.7′sini alarak Başkan seçildi. Rusya, Venezuela ve Kuzey Kore devlet başkanları, meşruiyeti tartışmalı seçimle ilgili Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ı kutladı.

  3 LİDERDEN ESAD’A TEBRİK

  Suriye resmi ajansı SANA’nın haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, VenezuelaDevlet Başkanı Nicolas Maduro ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Esed’i telefonla arayarak tebrik etti.

  NASRALLAH DA KUTLAMIŞTI

  Lübnan’daki Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah da Esed’i kutlamıştı.

  ESAD DEVLET BAŞKANI SEÇİLMİŞTİ

  Suriye’de 3 Haziran’da yapılan ancak başta Birleşmiş Milletler (BM) olmak üzere uluslararası çevrelerce eleştirilen seçimde, yüzde 88,7′lik oyla Beşşar Esad’ın yeniden “Devlet başkanı” seçildiği açıklanmıştı.


  http://www.theworldline.com/iste-esa...k-eden-3-ulke/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


 10. #10
  Tayfun SÖYLEMEZ
  ByTyFn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şubat.2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  8.052
  Teşekkür / Beğen

  Poroşenko’nun hedefi AB

   

  Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, mecliste anayasa üzerine yemin ederek, görevine resmi olarak başladı.


  Poroşenko, hedefinin ülkesini AB’ye taşımak olduğunu söyledi.Ukrayna’nın Avrupa yanlısı yeni Devlet Başkanı Petro Poroşenko, yemin töreni sırasında yaptığı konuşmada, amacının ülkesini olabildiğince kısa bir süre içinde AB’ye taşımak olduğunu söyledi. Poroşenko, “Yeni ve modern bir Ukrayna inşa etmenin vakti geldi” dedi. Poroşenko’nun anma töreninde, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ve Avrupa Konseyi Başkanı Herman Van Rompoy da katıldı. Rusya Devlet Başkanı Putin’in davetli olmadığı törende Rusya, diplomatik düzeyde temsil edildi. Petro Poroşenko, 25 Mayıs’ta yapılan seçimlerde oyların yüzde 54,7′sini alarak devlet başkanı seçilmişti.‘Çikolata Kralı’ olarak bilinen eski işadamı Petro Poroşenko, konuşmasında hiç kimsenin Ukrayna’nın AB yolunu engellemeye hakkı olmadığını dile getirdi. Yeni Devlet Başkanı aynı zamanda, ülkesinin birliğini için çalışacağını, Rusya tarafından ilhak edilen Kırım’ı ise hala Ukrayna’nın bir parçası olarak gördüğünü belirtti. Kanlı çatışmaların devam ettiği ülkenin doğusuna gideceğini ve Donesk bölgesinde bir barış planı sunacağını belirten Poroşenko, ayrılıkçıların federasyon teklifini ise kesinlikle kabul etmediğinin altını çizdi. Poroşenko, yakın bir tarihte genel seçim yapılacağının sözünü de verdi.Eski Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in yoğun protestolar sonucu devrilmesinin ardından göreve gelen yeni Ukrayna yönetimi, 2004 yılındaki anayasayı yeniden yürürlüğe koymuştu. Söz konusu anayasa, devlet başkanının yetkilerini belirgin bir biçimde kısıtlıyor.


  http://www.theworldline.com/porosenkonun-hedefi-ab/
  http://www.renaultfanclub.com/image....ine=1416790926

  ***** RENUALT MEGANE 2 SEDAN RS *****


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •