NOS’un kullanım süresi ne kadardır? Nos Nerelerde Kullanılır? NOS Nasıl Kullanılır? NOS sistemi nasıl çalıştırılır? NOS Tüpü ne kadar dayanır? NOS tüpünün dayanma süresi ne kadardır? NOS tüplerinin atış sayıları nedir? NOS tüpleri ne kadar güç artışı sağlarlar? Hangi boydaki NOS tüpü ne kadar güç beygir artışı sağlar? NOS tüpü biterse ne olur? NOS tüpü nerelerde doldurulur?
NOS’un kullanım süresi ne kadardır? Nos nerelerde kullanılır?

NOS, motor gücünü önemli ölçüde arttıran bir modifiye olmasına rağmen, NOS sınırlı sürelerde kullanılmaya uygundur. Nos sistemi en fazla 30 saniye aralıksız olarak açık tutulabilir. Bu yüzden NOS drag yarışları veya benzeri ani kalkışlarda ve ani hızlanmalarda kullanılmaktadır.
NOS nasıl kullanılır? NOS sistemi nasıl çalıştırılır?
NOS tüpü, sürücü kokpitindeki switchlerle sürücü tarafından kontrol edilir. NOS kiti araca takıldıktan sonra, NOS sistemini kontrol etmek için 3 emniyet şalterini açmak gereklidir. Bunlardan ilki tüp vanası, ikincisi selenoidlere elektrik sağlayan hazır şalteri ve üçüncüsü ise atış şalteridir. Atış şalteri, NOS sisteminde gaz pedalının altında ya da kolayca ulaşılabileceğiniz bir yerde olmalıdır. Atış şalteri vites topuzunda ya da direksiyonda olabilir.
Önce tüp açılır, NOS’u kullanmak için. Sonra hazır şalteri açılır. Evet, arkanıza yaslanın. Atış şalterine basılı tuttuğunuz sürece NOS sistemi devrede olacaktır ve siz motordaki ekstra gücün keyfine varacaksınız demektir. Atış şalterine tüp bitene kadar basabilirsiniz ama 15-20 saniye basmak yeterlidir.
NOS Tüpü ne kadar dayanır? NOS tüpünün dayanma süresi ne kadardır? NOS tüplerinin atış sayıları nedir?

NOS tüpü 15-20 saniyelik atışlarla kullanıldığı zaman 10 OZ’luk minik tüp ile 4-5 atış yapabilirsiniz. 2 LBS’ LİK TÜP İLE 10-15 atış yapmanız mümkündür. 10 LBS’ LİK büyük tüp ile 20-30 atış yapılabilir. Kullanılan NOS kiti ve motor hacine göre bu sayılar değişebilir.
NOS tüpleri ne kadar güç artışı sağlarlar? Hangi boydaki NOS tüpü ne kadar güç beygir artışı sağlar?
10 OZ’luk minik tüp 50 beygir kadar güç artışı sağlayabilir.2 LBS’ LİK tüpün bize 60-75 HP, 10 LBS’ LİK NOS tüpünün 100-150 HP kadar artı güç verebileceğini söylemeliyiz.
NOS tüpü biterse ne olur? NOS tüpü nerelerde doldurulur?
NOS tüpü bittiği zaman sanayi gazı dolum tesislerinde kolayca doldurulabilir.