Şimdiye kadar elektrikli motosikletlere sınırları zorlamaya yetecek yeterli güce sahip olmamalarından dolayı genelde sadece gündelik hayatta yer veriliyordu ancak 160 beygir gücü ve 157 nm torkuyla Mission R nefesini benzinli 1000 cc'lik yarışçıların ensesinde hissettirmeye hazır.

0'dan 100 km/s hıza 3 saniyede çıkarken rahatça 240 km/s hıza erişebiliyor. Sürücüsüne sunduğu 3 farklı enerji kullanım moduyla menzili 160 ile 225 km arasında değişiyor. Mission R'ın yüksek teknolojisi yalnızca motorundan ibaret de değil. Tamamı dijital gösterge paneli daha çok bir akıllı telefonu andırıyor. Geleneksel bütün göstergelerin yanı sıra anlık enerji tüketimini gösteren yol bilgisayarı, hava durumu, bluetooth, GPS, Navigasyon, 3G gibi birçok teknolojik özelliğe sahip.

Motosikletin mekanik tarafında ise yine üst düzey bir kalite söz konusu. Tamamı ayarlanabilir Öhlins süspansiyon ve amortisörler, önde 320 mm'lik diskleri ısıran Brembo M430 Monoblock Radial kaliperler ve arkada yine 245 mm'lik diskle Brembo kaliper, 10 kollu güçlendirilmiş alüminyum Marchesini jantlar ve Dunlop lastikler ile donatılmış Mission R yalnızca elektrikli motosikletler arasında değil, bütün motosikletler arasında en üst basamaklarda yer almayı hakediyor.

kaynak : Motoron Motosiklet Kültürü Dergisi