Clio 5 klima sorunu

netweb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 5 klima

Merhaba geçen ay satın aldığımız 1.0 otomatik joy clio 5 aracımızın manuel kliması verimli çalışmıyor. 2 kademede çalışırken yolda klima ılık üflemeye başlıyor soğuk üfleme tekrardan yapması için iç hava sirkülasyonuna basınca 10 saniye sonra tekrar soğuk üflüyor ve iç sirkülasyonu kapatıyorum yine dur kalklarda felan çok soğuk üfleme kesintisi yapıyor. kompresör devreye giriyor çıt sesi diğer renaultlar gibi aralıklı çalışmakta fabrika klima gazını eksik basmış olabilir mi ya da sorunu yaşayan var mı 1-2 aylık süreçte. hatta bir kere akşamüzeri denemek için aracı ilk çalıştırdım motor normal sıcaklığına geldi ardından klimayı açtım rolantide iyi soğuttu 2-3 dk sonra klimayı kapatım 40-50 saniye sonra tekrar açtım kompresör devreye giriyor ama soğutmuyor klima borusuda dokunduğumda soğuk değil normal sıcaklıktaydı

Son düzenleme:

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klimanın soğutma performansından bende pek memnun değilim ama klimayı açtığımda sürekli aynı seviyede soğuk üfliyor hatta servise de sordum, ölçmüşlerdi sorun yok denildi.

Cliofun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 1.3 kullanıyorum klimayı sürekli kullanıyorum bahsettiğiniz gibi bir durumla karşılaşmadım

eaglemania

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba geçen ay satın aldığımız 1.0 otomatik joy clio 5 aracımızın manuel kliması verimli çalışmıyor. 2 kademede çalışırken yolda klima ılık üflemeye başlıyor soğuk üfleme tekrardan yapması için iç hava sirkülasyonuna basınca 10 saniye sonra tekrar soğuk üflüyor ve iç sirkülasyonu kapatıyorum yine dur kalklarda felan çok soğuk üfleme kesintisi yapıyor. kompresör devreye giriyor çıt sesi diğer renaultlar gibi aralıklı çalışmakta fabrika klima gazını eksik basmış olabilir mi ya da sorunu yaşayan var mı 1-2 aylık süreçte. hatta bir kere akşamüzeri denemek için aracı ilk çalıştırdım motor normal sıcaklığına geldi ardından klimayı açtım rolantide iyi soğuttu 2-3 dk sonra klimayı kapatım 40-50 saniye sonra tekrar açtım kompresör devreye giriyor ama soğutmuyor klima borusuda dokunduğumda soğuk değil normal sıcaklıktaydı
Aynı aracı kullanıyorum ama sizin gibi bir sorun yaşamadım hemde izmirde klimam hep açık sadece uzun süre çalıştıktan sonra hafif bir koku geliyor değişik bir koku sonra kesiyor

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

slit

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynısorun bendede varve malesef halen çözüm bulunamadi

Cacaron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2020 model touch clio var bende de aynı sorun var klima 5 10 dk çalışıyor sonra ılık üflemeye başlıyor sonra kapatıp acıyorum bir şeyler yapıyorum tekrar soğuğa dönüyor ama kısa süreli. Gezmedgim usta kalmadı yetkili servis kompresör çalışıyor diyor gazda var bunlarda evaporatör sondası var dediler onu değiştirelim dedim çözüm olmaz diyen var çalışan kompresöre çalışmıyor diyen de var çözüm bulamadım değişsende aynı olur diyorlar Çözüm bulan varsa bizi de aydınlatsın