Renault Espace ile 1984 yılında ise bu terimin hala ortak bir MPV ile geldi ilk markalardan biri değildi. Geçerli Espace, sırayla, cross-over özellikleri verilmiştir ilk tam boy MPV.

1. Espace I (1984)
Birçok kişi zaten varlığı oturup Vans, ama yerden bir yolcu olarak tasarlanmış bir yedi koltuklu, devrimci oldu. Başka bir özellik oldu Renault fiberglas bir vücudu vardı. Hafif taşıyıcı orijinal fikir Espace için tasarlanmış ve aynı zamanda uzay aracının üretiminden sorumlu olduğunu, Matra bir miras oldu. Kısa bir ayar döneminden sonra, Espace çılgınca popüler oldu. Model şu anda 1991 yılında piyasada 182.000 kopya sattı ve "uzay aracı" tanıdık bir manzara idi kaybolan zaman.
2. Espace II (1991)
Renault Espace ikinci nesil ile Matra izini silmek için fırsat verildi. koç biraz daha yuvarlak var, ama temel şekli muhafaza: Yine de, evrim tipik bir örnek oldu. çift A-direği ve taşıma bağlı optik sadece C sütünü yoluyla çatı tipik vaka vardı. Yeni özel bir şekilde ekranlar ile birleştirmek gibiydi aynalar vardı. Tabii ki aynı zamanda sanat ele ve bir V6 kullanılabilir ilk kez bilenler geldi. Tek Espace F1 Formula 1 V10 ile, sarı bir canavar geldi 1994 yılında hiçbir yerde Renault olarak hangi ....
3. Espace III (1997)
Bu aynalar diğer tipik görünümü gibi üçüncü nesil Espace tarafından korundu. Oysa orada çok değişti ve onun araba sayesinde izledim Laguna zorlu benzeri burun dünya.İlk onun ebedi rakibi Chrysler Voyager izinden Fransız uzay devi girdi 'normal' Espace uzun Büyük Espace, ek oldu. uzun versiyonu arka koltukların mantıksal fazla bagaj alanı arkasında sunulan ve zarar olamazdı.
4. Espace IV (2003)
Bu zekice: Bir çocuk bu Espace cesur ve zamansız hem de bir dördüncü nesil olduğunu görüyoruz çıkarabilirler. 2015 yılında bu alan onun kalça halefi yol verdi, ama gerçekten yorgun o değil 12 yıl sonra hâlâ. kavram düzenli pano işgalcilere özel bir şey oturmak fikri vardı ki şimdi, gerçekten kanatlar her şeyi geride gizleyerek bir sanat formuna Renault tarafından yükseltilmiş. Espace bir all-çelik gövde vardı ilk nesil, uzun ve kısa 'varyantı başka oldu.
5. Espace V (2015)
Daha önce yazdım: Espace ne için köklerini gösterir ve kendi yolunu kaydeder. Hala çok büyük bir araba, ama bu artık onun çekirdek bussiness olduğunu. Büyük jantlar ve buna karşılık gelen bir zemin yüksekliği ile, araba doğru hafifçe eğilir SUV ve oldukça benzersiz gövde var. Büyük MPVs yavaş yavaş Avrupa'da ölüyor, çünkü aynı zamanda gerekliydi. Yine büyük bir aile var bu yüzden hala kullanılabilir koltuk üçüncü sıra, hala büyük Renault gidebilirsiniz.