Yakıt Tüketimi %300 arttı😳

Cavusoglu25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
2011 model megane 3 dizel aracım son bir aydır yakıt tüketimi 3 Katı arttı😳😳 5.7 lt yakıt tüketen araç gitti yerine 13 lt yakıt tüketen araç geldi. Servise baktırdım yazılım güncellemesi yaptılar fakat sorun devam ediyor. 3 gündür serviste aracım. Sizce neden böyle bi sorun yaşıyorum. Aranızda daha önce böyle bi problem yaşayan oldu mu desteğinizi bekliyorum. Teşekkür ederim. 😔😔

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soğuk hava - kısa mesafe - bakım - düşük lastik basıncı - kışlık lastik

Mesela benim 5.9da gezen 3000km ortalama tüketimim son 750kmde 6.4 oldu.

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazın 4,9

Kışın 5,6

1.5 dci

Yetkili serviste yazılımdan başka aracın nerelerını kontrol etmiş

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yazılımla düzelecek gibi görünmüyor, enjektörlere, pompaya, turboya velhasıl yakıtla alakalı her yere bakmaları lazım, tüketim çok fazla...

Cavusoglu25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadım aracımı şimdi servisten aldım hiç bir problem görünmüyor diyorlar. servisin beyanı yakıtla alakalı tüm aksamları kontrol etmişler enjektörden yakıt filtresine kadar ve halen daha benim aracım mükemmel şekilde fazla yakıt tüketimi yapıyor. hadi kış ayarı tüketim artsın 1 lt- 2lt yaklaşık 3 katı daha fazla tüketiyor. Şaştım kaldım vallahi arkadaşlarıma soruyorum adamların araçları 5.5 lerde seyrediyor. Serviste bulamadı sorunu kime ne diyeceğimi nereye baktıracağımı bilmiyorum.

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadım aracımı şimdi servisten aldım hiç bir problem görünmüyor diyorlar. servisin beyanı yakıtla alakalı tüm aksamları kontrol etmişler enjektörden yakıt filtresine kadar ve halen daha benim aracım mükemmel şekilde fazla yakıt tüketimi yapıyor. hadi kış ayarı tüketim artsın 1 lt- 2lt yaklaşık 3 katı daha fazla tüketiyor. Şaştım kaldım vallahi arkadaşlarıma soruyorum adamların araçları 5.5 lerde seyrediyor. Serviste bulamadı sorunu kime ne diyeceğimi nereye baktıracağımı bilmiyorum.

1 depo mazot ile kaç km yol yapıyorsunuz bu şekilde?

emrah kaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 1.5 dci 105bg sport tourer kullanıyorum. Günlük 65 km kullanıyorum. 45 km si dur kalk trafik. Araba bu 45 km de 3. vitesi görmüyor. Yaz aylarında 5,6 - 6,0 lt civarı geziniyordum. Şimdi 8,2 lt gösteriyor. Pompadan ölçtüm 8,3 lt çıktı.

Cavusoglu25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayara bağlattık bütün değerleri normal gösteriyor. Performansta düşüş Yok. Araba aynı araba yakıt çok afaki. Bu şekilde arabama binmeye hiç içim ısınmıyor.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüketim normalden fazla . Baktırmanızı tafsiye ederim