Akü bitiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

casper58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar benim reno 19 da aküyü bir kaç defa değiştirmeme rağmen akü 2 gün çalıştırmadığımda bitiyor 4-5 elektrikçiye baktırdım kaçak yok, akücülere gidiyorum şarjzı iyi diyorlar yani suçu bir birlerine atıp duruyorlar. Not: aracı ya takviye atarak yada vurdurarak çalıştırıyorum

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar benim reno 19 da aküyü bir kaç defa değiştirmeme rağmen akü 2 gün çalıştırmadığımda bitiyor 4-5 elektrikçiye baktırdım kaçak yok, akücülere gidiyorum şarjzı iyi diyorlar yani suçu bir birlerine atıp duruyorlar. Not: aracı ya takviye atarak yada vurdurarak çalıştırıyorum
kaçak yok değil bulamıyor usta bulamayınca öyle diyor . onu şöyle deneyebiliriz. kutub başını söker aracı 2 3 gün yatırırız. sonra deneriz yine çalışmaz ise akü bozuk, büyük ihtimalle çalışır, o zaman kaçak var . benim başıma gelmişti 3 yılda 3 aküden sonra kendim tespit etmiştim teyp emiyordu. teyibin elektriğini tamamen kesen bir anahtar bağlamıştım sorunum çözülmüştü. elektrikçiler kesinlikle ondan olmaz demişlerdi.ancak 2 gün ciddi bir zaman benimki 10 gün falan yatınca sorun oluyordu. sizde alarm varsa kontrol edin bagaj lambası olabilir ama mutlaka bir kaçak var.

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi tanıdıkta benzer durum vardı.Kaçak yüzündenmiş.

avukat1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaçaktan oluyor ben ilk arabamı uzun 2-3 gün yatırsam çalıştıramıyordum. Sonunda kutup başlarını söküp çalıştıracağım zaman tekrar takıyordum anında çalışıyordu. Kaçak yok denmesi işin kolaycılığından başka bir şey değil. Aküyü şarj edemeyip akü bozuk diye yeni aküye suç bulan oto elektirikçisi olan bir memlekette yaşıyoruz maalesef.

casper58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşlar kutup başlıklarını çıkarıp bir kaç gün çalıştırmadım daha sonra takıp denediğimde hemen çalışmıştı bagaj lambasınıda 3-4 aydır iptal ettim kullanmıyorum.
benim anlamadığım aküyü araba 1-2 gün çalışmadığında teyp bitirir mi yani kapıları dahi açmıyor marşa bastığımda tık bile demiyor akü bitmiş oluyor
unutmadan aküyü garantiye götürdüm yerine emanet akü vermişlerdi 2 ay kullandıktan sonra emanet aküde aynısını yaptı tekrar garantiye gittiğimde akümü şarj edip verdiler taktım çalıştı ama daha sonra sonuç yine hüsran :((
NOT: dün 30.12.2016 Cuma günü izinliydim sanayide gittim bir kaç kez aküyü ölçtürdüm akü sağlam elektrikçiden kaçağına baktır,
elektrikçiye gittim kaçak yok büyük ihtimal kalıyor akünün ömrü bitmiş diyorlar

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reis tamircilerin eline kaldiysan vay haline. Bazi seyleri artik gözümüzu açıp bizim yapmamiz sart. Kişi arabasinin doktorudur bence. Oncelikle bagaj lambasi gibi bir lamba al gebelde 5 voltluktur. Arabanin arti veya eksi kutup başını cikar. Cikardigin kutup basina lambanin bir ucunu bagla diger ucunu da akuye sabitle arabanin kapisi kapali kontak kapali hatta bunlari yapmadan once arabanin camini indirip arabayi kilitleyip bu dediklerimi oyle yap. Bundan maksatimiz araba kilitlendikten sonra hangi bolgenin elektrik cektigidir. 2 3 gunde şayet akün bityorsa muhtemel çok kuvvetli bir kacak vardir. Sonra baktin ampul yaniyormu. Ilk teybi arka soketinden cikarmayi dene kesilmedimi gel sigorta kutusunun basina teker teker cikar tak sirasiyla isik hangisinde sönerse sıkıntı o sigortaya bagli birimdir. Mesela cakmaklil okur gosterge kalorifer vs vs. Aku baglantisini anlamadiysan resimli anlatabilirim. Uzun oldu ama yardimci olabilmek için kusura baknayin

GT-I9070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ha yazini tekrar okudum mars otomatiginde bozuk olabilir eger tik yoksa. Basima geldi çünkü. Mars basmadiginda? Gosterge isiklari her zamanki gibi normalmi yaniyor yoksa kısık mi

casper58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yorumlarınız için çok teşekkür ederim hepinizin bilgilerini toplayarak şöyle yaptım 22.12.2016 perşembe gününde arabayı zor bela çalıştırdım sonra teybe giden sigortayi çıkardım 4 gün arabayı hiç calistirmadim bu sabah marşa bastım bu soğuk ve ayazda çalıştı arabam Allah razı olsun sizden renaultfanclub ailesi :) :)

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kaçak yok diyen ustalarimiza hayir dualarimizi gönderiyoruz o zaman gecmis olsun :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...