2008 Megane 2 Otomatik vites kutusu arızası

erkaNeles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamin aleykum aranizda yeniyim
Megan 2 2008 model otomatik arac 1.5 dci aldim ama bir konuda yardiminiza ihtiyacim var
Sorunum arac vites kutusu arizasi demekde ve gaz yememekte yakit olarak cok yakmakda 100km de /9.7 lt 10 lt 11.5 lt degerlerini aliyorum sorusturmam sonucunda cogu kisi selenoid valf + yag degisimi ile sorun gidecegini gitmese sanzumanda sorun olacagini soylemekde bende bostanci otomatik sanzumanci avni ustaya goturdum elektro vana degisimi yapilacak dedi 400 tl

Moderatörün son düzenlenenleri:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamin aleykum aranizda yeniyim
Megan 2 2008 model otomatik arac 1.5 dci aldim ama bir konuda yardiminiza ihtiyacim var
Sorunum arac vites kutusu arizasi demekde ve gaz yememekte yakit olarak cok yakmakda 100km de /9.7 lt 10 lt 11.5 lt degerlerini aliyorum sorusturmam sonucunda cogu kisi selenoid valf + yag degisimi ile sorun gidecegini gitmese sanzumanda sorun olacagini soylemekde bende bostanci otomatik sanzumanci avni ustaya goturdum bunlari dedi

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yetkili servis muhtemelen pahalı fiyat çıkartacaktır ama oraya da bir sorun en azından fikir olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erkaNeles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimsenin basina geldimi boyle bir sorun en azindan tecrube vardir

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tan3r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim geçmis olsun Aynı sorun bende de vardı gaza yüklendiğim zaman gitmiyordu ama yavas basınca bir müddet gaz yiyordu sonra gitmiyordu 50 km den yukarı zor çıkıyordu. EGR dediler temizledik.Fakat olmadı..Sonra şanzımanı değiştirdim düzeldi.Arasına Para sıkışmış haberın olsun.inşallah o değildir Dicem ama :( Kısmet..daha önceden revizyon gördümü dedi usta ..yok dedim o zaman iyi gitmiş bu kilometreye (160 binde Değiştim) kadar dedi..1 sene de garanti verdi tanıdık diye.Şu an Gayet iyi kıvamında kullanınca vites geçişlerini hissetmiyorum..

erkaNeles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tan3r kardes peki ariza durumunda yakit nasil gidiyordu birde sanzumani ne kadara degistin

Tan3r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla ben o şekil hiç denemedim açıkcası aklıma gelmedi. Baqtım gitmiyor direk ustaya gittim..Bilmiyorum Normal mi Çokmu ama 3200 lira masraf çıkarttı bana..Hatta beni servisteki usta yönlendirdi.burada pahalı olur diye..başka hiç bi yere de sormadım zaten..Hatta resımlerını çekmiş parçaların tek tek anlattı..

erkaNeles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nerde yaptirdin peki kardes adres versen

Tan3r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maslak atatürk oto Sanayi sitesinde yaptırdım.İlk gidişimdi adresi hatırlamıyorum valla ama ustanın numarası var.Adı:Mustafa Capar Tel:0536-387-10-94 Tarif etmişti öyle gitmiştim.

Tan3r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haritadan baqtım şimdi 28. sok. diye geciyor Petlas bar Otolastik'in yanı

erkaNeles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam kardesim tesekkurler sen hic selenoid valf degistirmeyi dusundun mu