1 Temmuz'dan İtibaren Yeni Hız Kontrol Sistemi Başlıyor

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda araçların seyri sırasında ortalama hızlarının tespit edileceğini ve ihlali bulunanlara cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında; araçların otoyollarda giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat etmiş olduğu mesafe ve süre bilgilerinden araçların ortalama hızlarının tespit edilerek yasada belirtilen hız limitlerini aşan araçların tescil plakalarına Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesi uyarınca trafik idari para cezası tatbik edilmesi mümkün olacak....
(alıntıdır)

Şu demek oluyor; Temmuz sonuna doğru adreslere postayla gelecek makbuzlar...:)

Bence yerinde ve doğru bir uygulama...:eyv

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
120 yi geçmeyen şehirlerarası yolda ben genelde 115

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız ihlalleri ile uğraşacaklarına adam gibi yol yapsınlar da millet sınır olmadan adam gibi bassa. Emniyet şeridi ihlali, kırmızı ışık ihlali gibi hayati öneme sahip konular dururken bunlar sadece daha fazla parayı nasıl toplarız derdindeler. Kurallar olacak tabi ki ama nelerle uğraşıyoruz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neden 1 Temmuz? Çünkü yazın başladığı ,insanların yollara akın ettiği bir dönemin başı.Devlet işini biliyor.Resmen, Türkiye Cumhuriyeti Ceza Vergi ve Harç A.Ş. olduk.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuya güvenlik öngörüsüyle yaklaşıyorum, bu nedenle yerinde ve doğru buluyorum

yüksek hız yapan araç sadece kendini riske etmiyor, çevreyide tehlike alanına dahil ediyor. bu demek değildir kazalar sadece yüksek hızdan kaynaklanıyor birçok etmene bağlı lakin hız sınırları içindeki sürüş, kaza oluşma istatistiğini aşağı düşürme etmenlerinden birisi...

umarım bu uygulama hız sınırlarına uyma alışkanlığını arttırır

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen.Güvenlik anlamında bakılınca, geç bile alınmış bir karar.

konuya güvenlik öngörüsüyle yaklaşıyorum, bu nedenle yerinde ve doğru buluyorum

yüksek hız yapan araç sadece kendini riske etmiyor, çevreyide tehlike alanına dahil ediyor. bu demek değildir kazalar sadece yüksek hızdan kaynaklanıyor birçok etmene bağlı lakin hız sınırları içindeki sürüş, kaza oluşma istatistiğini aşağı düşürme etmenlerinden birisi...

umarım bu uygulama hız sınırlarına uyma alışkanlığını arttırır

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Otobana çoğu zaman çıkıyorum 90 la gitmek imkansız. En sağ şeritten bile gitsen 2 dakika sonra tır otobüs yada kamyon kıçında beliriyor. Hız manyağı değilim soldan 200 le gidenlerede ayar oluyorum bi köpek çıksa yada yola düşen bir eşyaya parçaya çarpsan taklaya gelirsin..

Bu arada bu cezadan kurtulmak isterseniz size bir fikir, mola yerine girip 30 60 dakika dinlenmek..

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyi olmus adam olur belki bazilari.hep demisimdir, bu kural tanimazlar kendi geberse acimam da baskasinin canini yakmasa bari.özellikle sirket araclari buyuk sorun.adam sol serit kaptirmis geliyor, plakasina bakiyorsun kiralik filo vs., adamin acele isi oldugundan felan da degil ceza yesede coğu sirket oduyor nasilsa.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geç kalınmış bir uygulama..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgilenme ve geçiş dönemi bazıları için masraflı olacak:)