EDC manuel farkı

mertcan05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence EDC ile manuelin performans yakıt tüketimi yönünden farkları avantaj dezavantajları nedir?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam kağıt üstündeki veriler biraz aldatıcı olabiliyor, eğer aracı daha çok sabit hızlarda kullanan biri iseniz bu gerek şehir içi gerek şehirler arası olsun neredeyse birebir aynı.

ama daha çok şehiriçinde kullanan biriyseniz heleki performanslıda kullanan biriyseniz aralarında epey %10-15 kadar fark olabiliyor.

birebir aynı koşullarda kullandığım halde (seri) 90lık clio4 manuel 5.8lt yakarken 90lık edc li clio 4 6.7lt yakıyor ama efendi kullanımalrda bu manuel için 5.2lt edc için 5.6lt civarıydı yani yine fark var ama şehiriçinde yada seri kullanıda bu fark iyiden iyiye açılıyor diyebilirim.

mertcan05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu edcli olanlarda kalkışlarda ve vites 1 den 2 ye geçişte sıkıntı oluyor diye okudum o yüzden kararsızım

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu edcli olanlarda kalkışlarda ve vites 1 den 2 ye geçişte sıkıntı oluyor diye okudum o yüzden kararsızım

yaşadığınız ilde trafik var ise ve sık sık karşılaşıyorsanız EDC almayın derim, yine almayı düşündüğünüz araç ikinci el olup bu gibi koşullarda sürülmiş ise (trafik) almayınız, araç 50-60bin üstünde ise risk almayınız derim.

ha araç atıyorum adana'dan bir araçtır sizde antepde kullanacak olursunuz arabada 50bindedir çekinmeden alın derim aksi takdirde risk.

mertcan05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgilendirme için teşekkür ederim iyi akşamlar