Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sene ne oldu anlamadım benim de 6.5 altına inmiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ayyıldız

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar foruma yeni katıldım. 2014 fulence dci 110 hp icon otomatik vites 41000 km deki aracımı yeni aldım. Sivasta ikamet ediyorum. Ev ile işyerim arası 6 km şehir içi trafiği.. Ortalama hız 20 gösteriyor ve ortalama yakıt tüketimi ise 8.8 görünüyor. Bana fazla geldi biraz takıldım.. Yorumlarsanız sevinirim. teşekkürler..

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar foruma yeni katıldım. 2014 fluence icon otomatik vites 41000 km deki aracımı yeni aldım. Sivasta ikamet ediyorum. Ev ile işyerim arası 6 km şehir içi trafiği.. Ortalama hız 20 gösteriyor ve ortalama yakıt tüketimi ise 8.8 görünüyor. Bana fazla geldi biraz takıldım.. Yorumlarsanız sevinirim. teşekkürler..
Sivas bu zamanlarda bayağı soğuk dur İstanbul a göre . İstasyon caddesi sabah akşam yoğun zaten eğer bu cadde üzerinde yada bağlantı yollarında gidiyor iseniz tüketim normal denebilir gaz pedalına biraz daha yumuşak basarak kullanır iseniz 7.5 civarına düşer . Kısa mesafe kullanımda motor ısınmadigi için yakıt tüketimi fazla olur.

Ayyıldız

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sivas bu zamanlarda bayağı soğuk dur İstanbul a göre . İstasyon caddesi sabah akşam yoğun zaten eğer bu cadde üzerinde yada bağlantı yollarında gidiyor iseniz tüketim normal denebilir gaz pedalına biraz daha yumuşak basarak kullanır iseniz 7.5 civarına düşer . Kısa mesafe kullanımda motor ısınmadigi için yakıt tüketimi fazla olur.
Evet aynen istasyon caddesi güzergahından geçiyorum.. Sanırım motor ısınmadan stop ettiğimizden sarfiyat böyle. Zaten sıcaklık -2, -3 civarı idi ölçtüğümde.. Bir de şehir içi trafiği sivas için söylüyorum felç. Metre metre ilerliyoruz. 7.5 e inse normal diyeceğiz o zaman öyle mi?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Evet aynen istasyon caddesi güzergahından geçiyorum.. Sanırım motor ısınmadan stop ettiğimizden sarfiyat böyle. Zaten sıcaklık -2, -3 civarı idi ölçtüğümde.. Bir de şehir içi trafiği sivas için söylüyorum felç. Metre metre ilerliyoruz. 7.5 e inse normal diyeceğiz o zaman öyle mi?
Bu kullanım şartları ile normal . Bi sıcak çermik yapın değerler düşer [emoji4]

ayko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7.1 dizel otomatik normalimidir arkadaşlar?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7.1 dizel otomatik normalimidir arkadaşlar?

Trafiksiz sakin kullanim ve genel olarak duz yolda normal degil yuksek hatta. Ama trafik, yolun egimi ve kullanim sekli girince isin icine degerler yukseliyor. Ama yine de ben hic cikamadim bu degerlere ne kadar zorladiysam 8 i gormedim daha benim en yuksek degerim 7.4 onu da bir kere gordum

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cemo81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 fluence 1.5dci 110hp edc.. Yakıt ışığı yanar yanmaz petrole gidiyorum, her defasında 20 lt alıyorum, ankara şehir içi 300 km (+2km -2km olabiliyor) götürüyor. buna göre 1 Lt = 15 km, yani 100km/6,6Lt oluyor fakat yol bilgisinde 7,4 Lt yazıyor. Sanırım yol bilgi ekranı güvenilir değil bu konuda..