Merhabalr 2010 model fluence privilaj paket arac sol arka kapi hoparlor perciminden s

Kenan sevim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sol arka kapi hoarlör perciminden su aliyor slikonladim tutmadi nasil cozebilirim bu sorunu503ead35edc746fcb2fc46447064d541.jpg

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladığım kadarıyla beyaz sünger contalardan su alıyor. Benimde sağ ön kapıda kaportacı işlem yaparken sökmüş ama geri takarken parçalamış iyi takmamış sağ olsun oradan su alıyordu. Bu contalar çok dandik maalesef bir defa sökülünce pek düzen tutmaz. Ya servisten yada interten yenisini alacaksınız 70 80 lira çifti. Yada benim gibi 20 cm lik bitüself benzeri yapışkanlı izole bant ile yapıştırabilirisiniz. Bitüself rulo halinde satılır size 30-40 cm lazım o yüzden pahalı gelebilir. Ses sistemi yapan yerlerde olabilir bir parça oralardan alabilirsiniz. Olmadı inşaat malzemeleri satan yerlerden metre işi çatı izolasyon bandıda aynı işlemi görür ben çatı izolasyon bandı ile yapmıştım.
bu bitüself
oVg3Ym.jpg
bunlarda çatı bandları
7DkgV5.jpg

Kenan sevim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ewet dedignz gibi cok kotu bi conta ama benimki hoparlor percimlerinden su kaciriyor silikonladim olmadi bu izole bantla percimleri izole edebilirimiyim ?

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta sol arka kapı hoparlör patladı orijinal çıkma bulup değiştirdim. Değişim yapılırken perçinlerin başları kesilerek çıkarıldı ve mecburen normal vida ile ya perçine yada biraz yanından saca vidalandı. Sağ ön kapıda da kaporta işleminden dolayı hoparlör sökülüp takıldığından aynı işlem mevcut. Ama perçin hoparlör kısmından su gelmiyor. anladığım kadarıyla eminsiniz perçinden geldiğine sanırsam. Bence o contalardan büyük ihtimalle. Perçinden ise bu bantlar pek işe yaramayabilir. Normal silikon değilde akvaryum camlarında kullanılan özel silikonlar var onlar iş görür büyük ihtimalle. Sista akvaryum silikonu genelde kullanılıyormuş birde Dayson siyah silikon var oda bayağı iyi sanırsam araba kaportası birleşim yerlerinde kullananlar var.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sol arka kapi hoarlör perciminden su aliyor slikonladim tutmadi nasil cozebilirim bu sorunu503ead35edc746fcb2fc46447064d541.jpg

Percin kismindan su girme ihtimali yok baska bir yerden geliyordur. Zira iki senedir ses sistemi ile kullaniyorum aracimi ve orjinal hoparlorler percinli oldugundan arkadasinda soyledigi gibi saca vidalandi ve o kisim bende de acik duruyor. İki kis gordum ve zaman zaman panzotu sokturup kontrol ettirdigimde su ile alakali bir sey yoktu. Ayrica bildigim kadari ile her kapinin altinda ufak bir kac delik var su tahliyesi icin ordan da atmasi gerekir. Bence suyun girevlbilecegi tek yer beyaz kopuk gibi bi malzeme var ince zar gibi kapi icinde bi bolumu kapatmislar acikcasi ne ise yarar bilmiyorum yalitimsa alakasi yok su gevirmezlik olabilir ama ben ona guvenmedigimden kapinin icini komple yalittim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kenan sevim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dedignz dogru arkadaslar bende ilk defa bole biseyle karsi karsiyayim pericn gevsemis altindaki contadan kaciriyor cekomastik surucem conta yerine vida aticam yada kaportacida percin attiricm