2015 cilo km/yakıt sıkıntısı

korkmazmemet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracım 2015 model CLIO HB JOY 1.5 DCI 75 paket. Bir depo yakıt ile 790 km geçmiyor. İnternet ve çevremde clio aracımın 900 km aşağı olmaması yönün de telkinler geliyor. Gösterge panelinde aracım 5.1lt/100km gösteriyor. Ama ilginç olan internette bu veri çok yüksek. Sizce bu verilerim doğru mu? Bir depo ile kaç km yapıyorsunuz

onur4683

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Işık yandığı andaki mi gidilen km.yi söylüyorsun? Klimayı da kullanıyorsan yakıtı da shell den alıyorsan normal gibi geldi bana şehir içi kullanıyorsan birde

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

korkmazmemet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
evet şehir içi kullanıyorum. Her depo fullediğim de sıfırlarım sayacı. Depo da yakıt uyarısı verince depoyu doldururum. ekrana baktığımda ise 791 km görüyorum. Bu normal mi sizce?

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi şehir? sürekli şehir içi için normal bence değerler.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kac litre tuketiyorsunuz o onemli

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehir içi normal benim de bir depo 90 bg şehiriçi 670 750 civarı gidiyor.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu değer şehir içi ise vede henüz lamba yeni yandığındaki değer ise normalden öte oldukça iyi ve açıkcası hiç kurcalamayın derim

şöyle bir örnek vereyim klima kapalı,araçta yük yok, motor ısınmış,yakıt shell v power,bakım henüz yeni yapılmış, trafik yok ve bunca olumlu hadiselere rağmen benim şehir içi tüketimim 5-5.5lt altını hiç ama hiç görmüyor oda 5 gibi değeri ancak yol boş olacakta musait olacak sadece adı şehir içi olacak yani

normalde şehir içi dedikmi dur kalklar,ışıkta beklemeler,motor soğuk durumları gibi bir sürü olumsuzluk olması lazım o durumda benim araç 6.5ltden aşağı yakmıyor inadına ya atma üfürme diyen birkaç arkadaşla inatlaşıp buluştuk onlarıda gördük :) (gram fark olmadı)

şehir içi durumunuz yoğun yada değil gayet sağlıklı bir değer arkadaşım

onur4683

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belirttiğine göre gayet normal dostum

korkmazmemet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi şehir? sürekli şehir içi için normal bence değerler.

Adıyamanda bulunuyorum. Yeni aldım clio yakıt performanları araştırırken internette kafam karışmıştı. Normal ise değerler sıkıntı yok. Teşekkür ederim ilginiz için

Kac litre tuketiyorsunuz o onemli

01/07/2018 tarihinde doldurdum 34,74 lt aldı

Şehir içi normal benim de bir depo 90 bg ÅŸehiriçi 670 750 civarı gidiyor.

bu değer şehir içi ise vede henüz lamba yeni yandığındaki değer ise normalden öte oldukça iyi ve açıkcası hiç kurcalamayın derim

şöyle bir örnek vereyim klima kapalı,araçta yük yok, motor ısınmış,yakıt shell v power,bakım henüz yeni yapılmış, trafik yok ve bunca olumlu hadiselere rağmen benim şehir içi tüketimim 5-5.5lt altını hiç ama hiç görmüyor oda 5 gibi değeri ancak yol boş olacakta musait olacak sadece adı şehir içi olacak yani

normalde şehir içi dedikmi dur kalklar,ışıkta beklemeler,motor soğuk durumları gibi bir sürü olumsuzluk olması lazım o durumda benim araç 6.5ltden aşağı yakmıyor inadına ya atma üfürme diyen birkaç arkadaşla inatlaşıp buluştuk onlarıda gördük :) (gram fark olmadı)

şehir içi durumunuz yoğun yada değil gayet sağlıklı bir değer arkadaşım

evet şehir içi değerler çok sık şehir dışı olmuyor.Normal ise değerler sıkıntı yok.

Belirttiğine göre gayet normal dostum

Normal ise değerler sıkıntı yok. Teşekkür ederim ilginiz için.

adanus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben adanada yasiyorum 2017 makyajli 1,5 var bende de soft yazilim ile 100 105 beygir civarlari yakitim 4,4 o da biraz karma yani 5,5 6,5 lari duyunca biraz garipsedim