Ekranın kendi kendine açılması

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar.2016 model yeni kasa 1.5dci ikon model cilo 4 aracımda 16 aydır ilk defa başıma bir olay geldi..Devamlı aracımı eller serbestte stop ederim. Bu sırada açık olan Media nav cihazım otomatik olarak kapanır. 3 gün önce aracımı evimin otoparkında stop ettim.Ertesi gün kapıcım aracın ekranı açık olduğu ve teybin çaldığını söyleyince eve gidip kapattım.2 gündür şükür bir olay yok.Acaba başına böyle bir olay gelen varmı. Acaba uyudan sistem güncellemesimi yaptı. Yoksa dışarıdan bir müdahale olabilirmi.

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uydudan sistem güncellemesi yapabilme özelliği yok media nav ın normalde kontak kapalı motor çalışmıyorken kendiniz manuel media navı açsanız dahi bir süre sonra kendisi kapanır. Dışarıdan bir müdahale olması da imkansız ( uzaktan kumanda özelliği olmadığından media nav da) ama neden olduğu konusundada emin değilim.
Kendi media navımda yazılım yüklerken bir problem olmuştu ve cihaz kontağı kapattığımda kapanmıyordu sürakli kendim kapatıyordum yeni yazılım yüklediğimde sorun düzelmişti siz yazılım güncelleme falan yapmadınız sanırım kendi kendine oldu

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün servise gittim. Formda bahsedilen farların kendi kendine yanması konusundaki kronik olduğu söylenen yazılımsal arıza benim aracımda olduğu tespit edildi. Ekran açılırken aynı zamanda gündüz ledleri ve stoplarda açılıyormuş, Ben lambaların kendi kendine yandığını farkına varamadım. Tabi araca uzun süre binmediğim den aküyü de zayıflatmış, Servis fabrika tarafından bu konuya çözüm bulunduğunu söyledi.Yeni son güncel yeni yazılımı yüklediler. Tekrar bu konuyu takip edip aracımda ki bu arızanın düzelip düzelmediğini kontrol edip formda konuyu paylaşırım.Bu arada ben 53 yaşındayım. Biz bu formdan arızalarımızı dile getireceğiz ki çözüm bulunsun.Hiç kimse ile dalga geçmememiz gerekir. Benim açtığım konuma dalga geçerek aracında 120 cm lik çanak anten vardır diyen o arkadaşa söz konusu anteni kendi aracına taktırmasını tavsiye eder. büyüklerine saygılı olmaya davet ediyorum. Saygılarımla.

Son düzenleme:

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün servise gittim. Formda bahsedilen farların kendi kendine yanması konusundaki kronik olduğu söylenen yazılımsal arıza benim aracımda olduğu tespit edildi. Ekran açılırken aynı zamanda gündüz ledleri ve stoplarda açılıyormuş, Ben lambaların kendi kendine yandığını farkına varamadım. Tabi araca uzun süre binmediğim den aküyü de zayıflatmış, Servis fabrika tarafından bu konuya çözüm bulunduğunu söyledi.Yeni son güncel yeni yazılımı yüklediler. Tekrar bu konuyu takip edip aracımda ki bu arızanın düzelip düzelmediğini kontrol edip formda konuyu paylaşırım.Bu arada ben 53 yaşındayım. Biz bu formdan arızalarımızı dile getireceğiz ki çözüm bulunsun.Hiç kimse ile dalga geçmememiz gerekir. Benim açtığım konuma dalga geçerek aracında 120 cm lik çanak anten vardır diyen o arkadaşa söz konusu anteni kendi aracına taktırmasını tavsiye eder. büyüklerine saygılı olmaya davet ediyorum. Saygılarımla.

Ukala, kendini beğenmiş şekilde yazanları forumdan kalıcı olarak uzaklaştırmak en doğrusu olurdu. Böyle insanların böyle topluluklarda yeri yok. Bilgilendirme için teşekkürler, faydalı olmuş..

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ukala, kendini beğenmiş şekilde yazanları forumdan kalıcı olarak uzaklaştırmak en doğrusu olurdu. Böyle insanların böyle topluluklarda yeri yok. Bilgilendirme için teşekkürler, faydalı olmuş..

Harita satışları nasıl gidiyor? Aslan hani şu dünyada tek sende olan.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abicim pardon özürdilerim maksadım dalga falan geçmek deildi yinede özürdilerim profilini gördüğümde zaten hemen sildim.

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam. Özrünüzü kabul ediyorum. Benim amacım clio 4 lerde gözüken hata ve eksiklikleri dile getirerek çözüm bulmaktır.1984 yılında ehliyet aldım.Bu güne kadar çok araç kullandım.Son 5 senedir clio 4 kullanıyorum. Bu benim 2. clio 4 aracım. Bu Clio 4 araçların 3-4 civarında hatalarını tespit ettim. hem formda hem servisde ,hemde fabrika bazında dile getirerek çözüm bulduk. Bunların bazıları

1- 1.2 75 bg benzinli araçların tümünde olan sag önden gelen şakırtı sesini hassas Triger kayışı ayarı yapılarak çözüm bulundu.
2- 1.2 7 bg joy aracımda emniyet kemeri tokası kemeri çıkardığında serbest düüşle kapı pandozitini zarar veriyordu.Bunuda dile getirdim. Şu anda yeni araçlarda dikkat ediyormusunuz bilmem ön emniyet kemerleri tokanın altından kıvrım yapılarak dikili gelmekte ve toka düşmemekte.
3-Arka bagaj takozları cliolarda düz ve ayarsızdır. buda kapı tıkırtısına ve geri görüş kamerası devreye girdiğinde bazen meda nav ekranında Bagaj açık yazısı uyarısı vermekte Bunuda 1 yıl önce meganlarda ve talismanlarda bulunan ve çifti sanayide 10 tl olan ayrlı takozla çözdük.
4-Şimdide ekranın ve parkların beraber kendi kendine açılması propleminide yeni yazılım yüklemesi ile çözdük. Şimdilik bir proplem yok.

Bu arada ekranda önce 7.01.02 sürümü yüklüydü. Yeni kontrol ettiğimde ekranda 9.01.03 sürüm yazmakta.

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam. Özrünüzü kabul ediyorum. Benim amacım clio 4 lerde gözüken hata ve eksiklikleri dile getirerek çözüm bulmaktır.1984 yılında ehliyet aldım.Bu güne kadar çok araç kullandım.Son 5 senedir clio 4 kullanıyorum. Bu benim 2. clio 4 aracım. Bu Clio 4 araçların 3-4 civarında hatalarını tespit ettim. hem formda hem servisde ,hemde fabrika bazında dile getirerek çözüm bulduk. Bunların bazıları

1- 1.2 75 bg benzinli araçların tümünde olan sag önden gelen şakırtı sesini hassas Triger kayışı ayarı yapılarak çözüm bulundu.
2- 1.2 7 bg joy aracımda emniyet kemeri tokası kemeri çıkardığında serbest düüşle kapı pandozitini zarar veriyordu.Bunuda dile getirdim. Şu anda yeni araçlarda dikkat ediyormusunuz bilmem ön emniyet kemerleri tokanın altından kıvrım yapılarak dikili gelmekte ve toka düşmemekte.
3-Arka bagaj takozları cliolarda düz ve ayarsızdır. buda kapı tıkırtısına ve geri görüş kamerası devreye girdiğinde bazen meda nav ekranında Bagaj açık yazısı uyarısı vermekte Bunuda 1 yıl önce meganlarda ve talismanlarda bulunan ve çifti sanayide 10 tl olan ayrlı takozla çözdük.
4-Şimdide ekranın ve parkların beraber kendi kendine açılması propleminide yeni yazılım yüklemesi ile çözdük. Şimdilik bir proplem yok.

Bu arada ekranda önce 7.01.02 sürümü yüklüydü. Yeni kontrol ettiğimde ekranda 9.01.03 sürüm yazmakta.

Doğrudur abi bende bu siteye 2013 ten beri üyeyim büyüklerime asla saygısızlık yapmamaya özen gösteririm. Amaç bu sitede bilgi paylaşıp herkezin yararlanmasını sağlamak bazı kişilergibi bilgiyi fırsata çevirmemek deil. Dediğimgibi amacım dalga geçmek deildi aslında galiba öyle yansıdı tekrardan özür.

Alisahn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımdada aynı durum var ledleri kendi kendine yanıyor sönüyor bi zararı olmadı şimdilik ama serviste ne kadarlık bi işlemle halloldu ?

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zarar olmadığı sonradan anlaşılıyor. Benim araca iş yerimin servisi dolayısıyla binmediğim den ve araç hareketli bir bölgede park halinde olduğu için sürekli ledleri ve dolayısıyla teybide açtıgından aküyü zayıflatmış, bunuda araba ilk çalışırken ve stop ederken sarsıntılı bir şekilde işlem yaptığı için ben servise bu şikayetle gittim.Servis bana teybin ve ledlerin açık kalıp kalmadığını sordu. Bende durumu izah ettim. Onlarda fabrikasyon hatası olduğunu söylediler.2 saatlik sürede ecuya program yüklediler. Ayrıca medya nava bir yükleme yaptılar. Bulunduğunuz yerdeki servise gidin .Eger bir sıkıntı olursa Konya Yetkili servisine sorsunlar. Benim aracım 2016 Kasım ayı çıkışlı.Bu makyajlı kasa cliolarda olduğunu duydum.