castrol 10w40 yağ öneriyor?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim yada abim üsluba dikkat et derken ne yazmışım alındığın bir cümle olduysa özür dilerim sadece soru sordum net bir soru sorayim derken kesin cevab ne olur o nu kastettim yoksa terbiyesizlik ne haddimize sizden doğruyu öğrenmek biz araca 35 inden sonra sahib olduk öncesinde tecrübe yok bilen bir kişi olduğunuz için yağı net cevab almak istediğim için sormak istedim cümle düşük olmuş ve anlamı eksik olmuş kendi adıma tekrar özür dilerim sizlik bir durum yok

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben kendi şahsıma almadım ne demek istediğinizi anladım fakat forum kuralları gereği argo kullanmamak gerekiyor kastım bu yönde :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu yağı almıştım diğer ağır bakımlarını yaparken hepsini birlikte değiştiririm demiştim beklemeden gidip yağı değişeyim değilmi alışmasın 10w40 yağa araba 3500km oldu 10w40 kullanalı ama 3a51445fa193ece10a5825e308d2da08.jpg

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu yağı almıştım diğer ağır bakımlarını yaparken hepsini birlikte değiştiririm demiştim beklemeden gidip yağı değişeyim değilmi alışmasın 10w40 yağa araba 3500km oldu 10w40 kullanalı ama 3a51445fa193ece10a5825e308d2da08.jpg

Siz bilirsiniz ama 5/30 olması gerekendir.

sncrty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılan yorumları okudum.Yorumlarınız için teşekkür ederim. Sadece castrolün sayfasında 10/40 yağ önermesi garibime gitmişti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sncrty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5w-30'a devam ediniz. Elf kullanın. Elf kullanmak istemezseniz de; Liqui-Moly, Motul, Mobil1'den spesifikasyonuna uygun yağları tavsiye ederim.

Elfde hangi yağ serisini kullanmak gerekir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marka olarak servis PO kullanıyor diye biliyorum. Yoksa servisten servise değişebiliyor mu?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marka olarak servis PO kullanıyor diye biliyorum. Yoksa servisten servise değişebiliyor mu?

Yetkili servisler Renault onayını karşılayan tüm yağları kullanmakta özgür. Fakat fabrika servisleri Elf kullanmaları konusunda yönlendiriyor. Ama servis ben onayı karşılayan su yağı kullanırım dediğinde de niye benim önerdiğim yağı kullanmıyorsun demez.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
No su farkli yağ kullaninca arabada ne gibi birşey olur zarar verir mi

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
No su farkli yağ kullaninca arabada ne gibi birşey olur zarar verir mi
tabiki bir şey olur. no su demek sadece kalınlık incelik olarak değişmiyor yağın cinsi türü ve özellikleri de değişiyor. sentetik olmayan yarım sentetik tam sentetik gibi farkları var. motor türleri bu yağları ve incelik kalınlığı ayırt eder. fabrika kendi motoruna en uygun yağı önerir. bunun dışında önerme yapan ustalarınki tamamen işgüzarlık. sonrasında oluşabilecek hiç bir zararı da üstlenmezler. sana başka bahaneler ve sebepler üretirler. bizim clio 4 dizelllerde kullanacağımız yağ 5 -30 dur. hatta bazı markaların 5-30 u aynı özelliği vermediğinden marka bile önem arz ederken tutupta numarasını değiştirip başka yağ koymak. aracı bana göre ateşe vermektir. heleki 10-40 gibi bir yağı 2001 model clio 2 aracımda kullanıyordum. daha eski modellerde de kullanılıyor. 10.40 bizim araçlarda intihar. bence direk motorun ömründen yer. direk motor ihtiyacı olacak durumlar bile olabilir.