Laguna 2 Geç Çalışma Sorunu

tkncr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım aynı sorun bendede vardı. ustaya gıttım krank mılı dedı değiştirdi. 3 gün güzel çalıştı daha sonra video daki gibi arac boğularak çalışmaya basladı. hatta gaza bastığımda devır düşüyordu(sabahları sogukken) Map sensorunu temızlerken kırdım ama 3 gün map sensorunu takmadım ve araç 3 gun hıc sıkıntsız tek marş da aldı dene ıstersen MAP sen sorunu sok 2 gun dene. ona gore duzelırse temızlersın yada degıstırırsın. ben sorunu Map sensorunde cozdum.

Son düzenleme:

ESERRR21

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geri dönüş valfi benzin şamandırasının içindeydi. Usta benzin şamandırasını söküp kontorl etti. Şamandıranın değerleri iyi çıktı. Şamandırayı geri taktı. Benzin filtresini söktü. Çok kötü durumdaydı,değiştirdik. Ancak bu da çözüm olmadı. Depodaki benzinin çok kötü olduğunu ( depoda kalan benzinin yanma özelliğini yitirmiş olabileceğini) söyledi. Benzini bitirip depoyu temizlemememiz gerektiğini söyledi. Benzinin bitmesini bekliyorum depo temizliği için. Map sensörünü bugün söktüm. Arabayı çalıştırdım ancak hemen stop etti. Yine taktım. Map sensörü olmadan çalışmıyor yani.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geri dönüş valfi benzin şamandırasının içindeydi. Usta benzin şamandırasını söküp kontorl etti. Şamandıranın değerleri iyi çıktı. Şamandırayı geri taktı. Benzin filtresini söktü. Çok kötü durumdaydı,değiştirdik. Ancak bu da çözüm olmadı. Depodaki benzinin çok kötü olduğunu ( depoda kalan benzinin yanma özelliğini yitirmiş olabileceğini) söyledi. Benzini bitirip depoyu temizlemememiz gerektiğini söyledi. Benzinin bitmesini bekliyorum depo temizliği için. Map sensörünü bugün söktüm. Arabayı çalıştırdım ancak hemen stop etti. Yine taktım. Map sensörü olmadan çalışmıyor yani.
Benzini depodan çekin kötü yakıtı niye bitirmeye çalışıyorsunuz

ESERRR21

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin deposu temizlendi ve bujiler değiştirildi. Sorun kalmadı. Sabah tek marşta çalıştı. Fikir veren herkese teşekkürler.

serdarseyhun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız lpg li reduktör gazı kesmeyip ilk calıstırmada zengin karısım yapıyor olabilir. ilk calıstırma çiğ benzin kokusu geliyorsa zengin karısıp yapıp boguluyor olabilir. aracı benzinde stop edip benzinde calıstırın. hemen parça değişimine yönelmeyin . geri dönüş valfi dizellerde olur . krank sensörünü bakmıssınız zaten kablolarınıda kontrol edin. diğer bi ihtimal genelde meganlarda bu durum mevcut , benzin deposunun üzerindeki sokette oksitlenme varsa bu durum gercekleşir.(bu durumda çiğ benzin kokusu gelmez)