2008 1.4 sembol, rolantide titreme ///YARDIM///

ermindeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam,
Araç 1.4 benzin lpg ,, araçta rolantide titreşim var, vites kolu direksiyon titriyor, gaza çok çok hafif dokununca titreme dahada artıyor.. biraz daha hafif gaz verince titreme yok fakat sanki eskiye göre bağırıyor gibi..

Bujiler değişti, yağ değişti (yağ fazla kondu, birşey olmaz dediler), subap ayarı yapıldı,

Yağ değişimden sonra oldu sanki ,
Kulak dediler ama motorda bariz titreşim kaynağı var, ben onu giderilmesini istiyorum,
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar
Motor kulaklarını kontrol ettiriniz
Selam,
Araç 1.4 benzin lpg ,, araçta rolantide titreşim var, vites kolu direksiyon titriyor, gaza çok çok hafif dokununca titreme dahada artıyor.. biraz daha hafif gaz verince titreme yok fakat sanki eskiye göre bağırıyor gibi..

Bujiler değişti, yağ değişti (yağ fazla kondu, birşey olmaz dediler), subap ayarı yapıldı,

Yağ değişimden sonra oldu sanki ,
Kulak dediler ama motorda bariz titreşim kaynağı var, ben onu giderilmesini istiyorum,
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

TuranOTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle aracın bütün bujileri sorunsuz çalışıyormu çünkü supap yakma olayı olabilir gaz verende teklemelimi gaz yiyor bunalar normal ise gaz kelebeği arızası olabilir rölanti tutamayabilir yağ yapmaz fazla olunca veya eksik olunca

ermindeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufak bi tekleme yok, giderken yağ gibi, çalışmasıda kesintisiz, sorun rolanti civarında titresimli olması