Fluence Akü

fluedc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aküyü degistirdim problem halloldu. yalniz ufak capta sarsintili calisma devam ediyor. ilgilenenlere tesekkur ederim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buna fluence kullanıcıları cevap verse daha uygun olacaktır. Radyo kodu gerekir mi gerekmez mi emin değilim. Ancak öyle bile olsa problem değil. Renault port ile radyo kodunuzu alırsınız. Kendiniz akü değişimi yapabilirsiniz.

Radyo kodunu Port Renault uygulaması şase ile kayıt olursanız veriyor. Ayrıca bir çok akü satıcısı aracın bağlantısını kesmeden takıyor aküyü dolayısı ile sorun olmuyor. Taktıracak arkadaş bu şekilde söylerse yaparlar herhalde. Diğer yandan servisler de radyo kodunu veriyor diye biliyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

makilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aküyü degistirdim problem halloldu. yalniz ufak capta sarsintili calisma devam ediyor. ilgilenenlere tesekkur ederim.

Hangi marka, kaç amper, kaç liraya taktırdınız?

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim aracımda aynısı 2013 touchplus dün 60 km yol yaptıktan sonra akü şarjı zayıf motorunuzu çalıştırın gibisinden bi yazı çıktı bugün tamirciye götürdüm 10,2 çıktı değişmesi gerekirmi gerekirse en iyi kaliteli olup aracın orjinali olan hangisiyse ondan alıyım

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim aracımda aynısı 2013 touchplus dün 60 km yol yaptıktan sonra akü şarjı zayıf motorunuzu çalıştırın gibisinden bi yazı çıktı bugün tamirciye götürdüm 10,2 çıktı değişmesi gerekirmi gerekirse en iyi kaliteli olup aracın orjinali olan hangisiyse ondan alıyım
Aküyü ölçen kişi elektrikçi değildi sanırım zira değişmesi gerektiğini söylemesi lazımdı. 12V akü için 10,2 değer acilen değiştirin demektir.

Aşağıdaki linklerden gerekli bilgileri girip uygun modeli bulabilirsiniz.

https://www.tr.varta-automotive.com/tr-tr/battery-finder

https://www.mutlu.com.tr/akunubul

https://www.inciaku.com/akunu-bul

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
değişmesi gerektiğini söyledi ama emin olamadım bulunduğum yerde esnaflar biraz üçkağıtçı emin olup öyle değiştirmek istedim en en uygun olanı hangisi fluence de

erdemgtr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim de 2012 fluence var orijinal akü değişmemiş hiç. Yıkamacı açık kalınca bindiğimde akü zayıf yazdı gittim ölçtürdüm 9.5 çıktı artması lazım aksine düşüyor değişsek iyi olur dedi usta, 75 lik yiğit akü iyi olur buna dizelmiş dedi iyi tak dedim taktık. Zaten arasıra uyarı veriyor içime sinmiyordu iyi oldu.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim de 2012 fluence var orijinal akü değişmemiş hiç. Yıkamacı açık kalınca bindiğimde akü zayıf yazdı gittim ölçtürdüm 9.5 çıktı artması lazım aksine düşüyor değişsek iyi olur dedi usta, 75 lik yiğit akü iyi olur buna dizelmiş dedi iyi tak dedim taktık. Zaten arasıra uyarı veriyor içime sinmiyordu iyi oldu.

Hayırlı olsun

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

İmessage: tanseler@me.com

Zafer09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü alacak arkadaşlar bir kısa bilgi vereyim. Akü alırken 60 değilde 72 olsun 72 değil 90 olsun bitmez diyoruz asıl bakılması gereken bu değildir 60 72 90 olması itop edikken 60lık akü farımızı 3saat calıştırırsa 72 5saat 90 6saat budur asıl önemli olan aracı çalıştırırken soğuk marş değeri bazı kötü markanın 90lığı 550basma değeri veriyorsa başka markanın 60lığı 650gibi değer verir yani 60lık senin arabanın marşını daha ğüçlü cevirir. 90lık alıp örnek 400tl verceğinize 60lık alıp basma değeri güzel kaliteli marka alın hem daha uzzun gidicek hem daha ekonomik bile olucak bende ses sistemi var stop edik dinlerim diyorsanız ozaman büyük akü iş görür ama calışan araç zaten aküden tüketmez ilk marş önemli basma değerine bakalım