Motor yağı çeşitler

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çeşitli motor yağı kullanlar deneyimlerinizi buraya yazabilir misiniz?

EKE86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuna dikkat edin.

X-Clean Fe : 1 yıl / 15bin km
X-Clean Plus : 2 yıl / 30bin km

yıl içerisinde 15 bin den fazla yapıyorsanız plus modeli daha mantıklı bir seçim olur. Yada benim gibi yılda 5-6bin km yapıyorsanız yine plus alıp 2 yılda bir bakım yapmakta mantıklı :)
Ben FE'yi de 30bin olarak biliyorum. Yanlış da biliyor olabilirim. Bakım aralığının yüksek olması da motul'un avantajlarından. Ben zaten yaklaşık 5 - 6 ayda 15000 km yapıyorum ve 20000 beklemeden 15000 de bakıma sokuyorum. 213000 km'ye geldik artık, özellikle bu km'de 20000 beklemek risk bana göre.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben FE'yi de 30bin olarak biliyorum. Yanlış da biliyor olabilirim. Bakım aralığının yüksek olması da motul'un avantajlarından. Ben zaten yaklaşık 5 - 6 ayda 15000 km yapıyorum ve 20000 beklemeden 15000 de bakıma sokuyorum. 213000 km'ye geldik artık, özellikle bu km'de 20000 beklemek risk bana göre.

Motul sayfasına bakın. Orada fe için değerler verdiğim gibi. 15bin de bir değiştiriyorsanız fe kullan aya devam edebilirsiniz. Yok 30bin de bir isterseniz plus modeli. [emoji106]

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

EKE86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motul sayfasına bakın. Orada fe için değerler verdiğim gibi. 15bin de bir değiştiriyorsanız fe kullan aya devam edebilirsiniz. Yok 30bin de bir isterseniz plus modeli. [emoji106]

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Tekrar bakacağım, teşekkürler [emoji3577] 20000 bile bence fazla, 30000 e hiç dayanamam [emoji23]

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bir video var ;

Motul Specific : https://www.youtube.com/watch?v=aoxLoAkRuAo
Motul X-Clean Plus : https://www.youtube.com/watch?v=UKkZePMtcuU

Aynı mekanizma ve aynı şartlarda 1kg/5dk ile aşınma testi.

specific ile aşınma 0.2 x-clean ile 0.1 mm. %50 fark çok fazla.

Bence hiç riske girip specific koymayın derim. Seçim sizin.

Teşekkür ederim bilgilendirmeden dolayi ama orda kullanilan specific farkli sanirim rn720 olan in testi varmi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim bilgilendirmeden dolayi ama orda kullanilan specific farkli sanirim rn720 olan in testi varmi

RN720 için var mı bilmiyorm ama videodaki 2 yağ vw kodlarına sahip. Aradaki fark ortada.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
RN720 için var mı bilmiyorm ama videodaki 2 yağ vw kodlarına sahip. Aradaki fark ortada.

Motul specific 5-30 rn720 acea C4 standarlarinda. X-clean ise acea c3. Vw nin specific ve diğeri acea c3 ondan farklı olabilir.

orchidologist

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,
Aracım garanti kapsamında olduğu için bakımları serviste yaptırmam gerekiyor. Peki ilk 10bin'lik bakım sırasında araca kendi alacağım marka ve model yağ koydurabilir miyim? ELF yerine Castrol Edge kullanmak istiyorum.
Selamlar

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,
Aracım garanti kapsamında olduğu için bakımları serviste yaptırmam gerekiyor. Peki ilk 10bin'lik bakım sırasında araca kendi alacağım marka ve model yağ koydurabilir miyim? ELF yerine Castrol Edge kullanmak istiyorum.
Selamlar

Yetkili serviste bakim yaptiracaksaniz koyduramazsiniz. Ayrica her yetkili servis elf kullanmiyor. Servisler yag konusunda serbestler yani ayni spectleri karsilayan başka markalari kullanabilirler. Dolayisi ile bakim sirasinda hangi yagin koyulacagini sormanizda fayda var. Bi ara bakim yaptirdigim servis mobil ile anlasmaliydi bir sure mobil koyuldu aracima daha sonra anlasma bitince elf e donduler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi