Kalkışta titreme

BurakEao

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2013 model 1.5 dci 75 bg icon aracım var. Aracın debriyajı yukarda kalkıtor ustam buna normal dedi hidrolik olduğu için yukarda kalkıyormuş otomatik ayarlıyormuş. Bir de araçla bazen kalkarken titreme oluyor ben baskı balata bitti diye ustama gittim ustam hiç bir sorun yok dedi debrajın normal kalkışı normal dedi ama o test ederken titreme olmadı ara sıra oluyor çünkü. Yani baskı balatayı değiştirmedi sorun yok diye. Böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba ? Kalkışta her zaman olmasa da neden titreme yapsr ? Debriyajın ayarı yapılır mı daha aşağıda kavraması için ? Teşekkürler

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kalkıştaki titremeden dolayı 74.000kmde baskı balata rulman ve şanzıman yağını değiştirttim düzeldi. 1.5 dci 90 beygir aracım. Baskı balata testlerde sağlamdı ama ısınınca şehiriçinde kalkışlar sorundu.

BurakEao

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet test ediyor 3. Viteste 5. Viteste kalkışlarda araç stop ediyor normal kalkışta sıkıntı yok diyor ama ısınınca titretiyor arabayı. Bir de debriyaj çok yukarda mıydı değişince düzeldi mi aşağıda mı kavradı ?

Zafer09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Titremenin kesin cözümu baskı balata bilya degistir. Baskı uzerindeki yaylar deforme veya kırılma yapınca titreme başlar. Yukarıda kavrama genelde reno araclarında var ama debraj balatası degisirken alt merkezi degistir bu cözer sorunu debrajdaki cözmezse üst merkez de debsorun olabilir pedalın arkasinda oluyor o sistem ama sokerken motorun ordan sol kısımda pedalın yine arkasında kalıyor

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet test ediyor 3. Viteste 5. Viteste kalkışlarda araç stop ediyor normal kalkışta sıkıntı yok diyor ama ısınınca titretiyor arabayı. Bir de debriyaj çok yukarda mıydı değişince düzeldi mi aşağıda mı kavradı ?

Değiştiği gün debriyaj çok hafifti ama sonra biraz ağırlaştı. En dipte kavrıyor kavramada sorun yok. Aynı sorunu yaşıyoruz sorun debriyaj seti ve rulmanı değişmesiyle geçiyor. Birde şanzıman yağını da değiştirin. Ben fren hidroliğini de değiştirttim. Hidrolik debriyaj olduğu için sistem fren hidroliğini kullanıyor. Ben hiç değiştirmediğim için 4 yaşı geçtiğinden fren hidroliğini de değiştirdim. Parçaları akbay renaultun sitesinden almıştım en uygun orasıydı hala da öyle mi bilmiyorum.

gkcn1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2013 model 1.5 dci 75 bg icon aracım var. Aracın debriyajı yukarda kalkıtor ustam buna normal dedi hidrolik olduğu için yukarda kalkıyormuş otomatik ayarlıyormuş. Bir de araçla bazen kalkarken titreme oluyor ben baskı balata bitti diye ustama gittim ustam hiç bir sorun yok dedi debrajın normal kalkışı normal dedi ama o test ederken titreme olmadı ara sıra oluyor çünkü. Yani baskı balatayı değiştirmedi sorun yok diye. Böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba ? Kalkışta her zaman olmasa da neden titreme yapsr ? Debriyajın ayarı yapılır mı daha aşağıda kavraması için ? Teşekkürler

Aynı problem bende de var. clio 4 1.5 joy 2014 model 69000 de şuan arabam. Balata ısınınca kalkışlarda titreme yapıyor. Baskı balata değişimi için erken olduğunu düşünüyorum. Problemi giderebildiniz mi siz