fluence bakım zamanı ve birkaç soru

berk22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhabalar. 2016 model 1.5 90hp lik fluence aracımız var şuan 74bin km.de en son 62 bin km.de bakım yaptırdım sanayide. Ağır bakım zamanı sizce gelmişmidir ? Yoksa 80bine kadar zamanımız varmı ? Birde geri vitese biraz zor geçmekle beraber sanki geri giderken araçta bir vuruntu tak sesi gibi birşey oluyor başına gelen varmı daha önce ?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhabalar. 2016 model 1.5 90hp lik fluence aracımız var şuan 74bin km.de en son 62 bin km.de bakım yaptırdım sanayide. Ağır bakım zamanı sizce gelmişmidir ? Yoksa 80bine kadar zamanımız varmı ? Birde geri vitese biraz zor geçmekle beraber sanki geri giderken araçta bir vuruntu tak sesi gibi birşey oluyor başına gelen varmı daha önce ?

Merhaba,

Bir yıl içinde 20,000 km veya bir yıl içinde 20,000 km yapılamadıysa 10,000 km geçerse yapılmalıdır. 2000 km geçmiş gözüküyor. Bakım gelmiş ve geçmiş. Mazot filtresi 40,000 km veya 4 yıldır. Çıkan sesde eğer otomatikse yükü şanzımana bindirdiğiniz görülüyor park ederken önce N sonra el freni ardından P dir. Hareket ederkende tam tersidir. Şanzıman yağınızı değiştirin.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Agir bakim 4. Yıl veya 80.000 km ( hangisi önce dolarsa ) periyodunda yapılıyor. Aracın standart bakim periyodu 1 yıl veya 20.000 km’dir. Fakat bu kullanılan malzemeye göre farklılık gösterir. Bu aralık yetkili servis bakımı için gecerli olup, servisin onaylamadığı ürünlerle yapılacak bakim süreyi ve km’yi kısaltacaktır. Sanayideki bakımda hangi malzemeler kullanıldığı belli ise buna göre hareket edin. Km ve yıl dolmadığından triger seti gibi ağır bakıma girişmenize gerek yok fakat rutin bakim yapılacaksa bu ağır bakım işlemini de aradan çıkartmanızı tavsiye ederim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

berk22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bir yıl içinde 20,000 km veya bir yıl içinde 20,000 km yapılamadıysa 10,000 km geçerse yapılmalıdır. 2000 km geçmiş gözüküyor. Bakım gelmiş ve geçmiş. Mazot filtresi 40,000 km veya 4 yıldır. Çıkan sesde eğer otomatikse yükü şanzımana bindirdiğiniz görülüyor park ederken önce N sonra el freni ardından P dir. Hareket ederkende tam tersidir. Şanzıman yağınızı değiştirin.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Aracın bakım km.si geçti evet ancak muaynesi ve bandrolü ödeyince bakımı ertelemek zorunda kaldık. Yağ olarak mobil kullanıyorum filtre olarakta piyasa malı filtre kullandık ustada o malzemeler olduğu için. Bu arada manuel vites aracım yazmayı unutmuşum.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Aracın bakım km.si geçti evet ancak muaynesi ve bandrolü ödeyince bakımı ertelemek zorunda kaldık. Yağ olarak mobil kullanıyorum filtre olarakta piyasa malı filtre kullandık ustada o malzemeler olduğu için. Bu arada manuel vites aracım yazmayı unutmuşum.

Manuelden vites dişlisinde geçmesinde sorun varsa bunun tamiri yapılır pahalı bişey değildir.

full fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba değerli arkadaşlar
malum mazot filtresi çok pahalı. arabamın servis geçmişinde naot filtresi iki bakımda bir yani 40.000 km de bir değişmiş. en son 160.000 km değiştirdim. 170binde yıldan dolayı yağ bakımı yaptırmıştım şu an 182000 de yıldan dolayı yine bakım yaptıracağım. sorum şu: servşste 40.000 km de değişmiş bu parçayı sırf yıldan dolayı değiştirmeliyim yoksa bir daha ki bakıma ertelesem sorun olur mu. sonuçta 40.000 km de aracın tükettiği mazotla 22.000 km de tükettiği mazot aynı değil, daha az kullanılmış oluyor yakıt filtresi

isa-67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mazot filtresi 40 binde değişiyor. Yıl önemli değil. burda km önemli. Benim aracın filtresini servis km dolmadığı için değiştirmemişti.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

full fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mazot filtresi 40 binde değişiyor. Yıl önemli değil. burda km önemli. Benim aracın filtresini servis km dolmadığı için değiştirmemişti.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler. hava yağ polen+ yağ ile yola devam.

cemilozer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Bende 2 hafta önce 2012 model Fluence alarak aranıza katıldım, aracım 156.000 km de
ağır bakım zamanı yaklaştı, bayramda uzun yol yapacağım için ağırbakımları yaptırıyım diyorum.

Yetkili servis 2600 TL fiyat verdi, triger değişimi, fren hidroliği değişimi falan filan. Sadece triger değişimi 1350TL
Tanımadığım özel bir servise sordum, triger değişimi için 500 TL dedi.
Bildiğim ettiğim bir usta da yok.

Ne yapmalıyım, ne dersiniz?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Bende 2 hafta önce 2012 model Fluence alarak aranıza katıldım, aracım 156.000 km de
ağır bakım zamanı yaklaştı, bayramda uzun yol yapacağım için ağırbakımları yaptırıyım diyorum.

Yetkili servis 2600 TL fiyat verdi, triger değişimi, fren hidroliği değişimi falan filan. Sadece triger değişimi 1350TL
Tanımadığım özel bir servise sordum, triger değişimi için 500 TL dedi.
Bildiğim ettiğim bir usta da yok.

Ne yapmalıyım, ne dersiniz?

Triger için bildiginiz ustaya gidin derim zira sonuçları çok ciddi oluyor. Servis giyatlari yuksek malesef ben genelde servis tercih ederim ama seçim sizin elbet. İsini hakkiyla uygun fiyata da yapan ustalar var.

Hızlı yanıt alabilmek için “alıntı” yaparak cevaplayınız.
İmessage : tanseler@me.com