Kırmızı Clio'ya pasta cila yapılır mı?

mehmet818

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, 2016 model alev kırmızısı clio aracım var. üzerindeki çiziklerin giderilmesi için pasta cila işlemini yaptırtmayı düşünüyordum.
Bunun için görüştüğüm bir yer kırmızı cliolarda pasta işleminin boyaya zarar verdiğini söyledi.

Bu konu hakkında bilgisi olan, daha önce bu işlemi yaptıran arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Alttaki resimdeki gibi tırnağın çok zor takıldığı ince bi kaç çizgi var. Bunları farklı bir şekilde giderebileceğim bi yöntem varsa onuda yapabilirim.

https://i.resimyukle.xyz/P1M53G.jpg

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
beyaz aracımda üstübü ile pasta aldım sanayiden oval şekilde 1 saat uğraştım ve sağını solunu yedire yedire giderdim çiziğimi belki sizinde öyle düzelebilir.

mehmet818

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyaz aracımda üstübü ile pasta aldım sanayiden oval şekilde 1 saat uğraştım ve sağını solunu yedire yedire giderdim çiziğimi belki sizinde öyle düzelebilir.

kırmızı cliolarda problemli oluyormuş sanırım.

bu videodaki yöntemi denesem zarar verirmiyim bilemedim.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
işlem sırası biraz karışık ve malzemesi bol bir çalışma ama olabilir tabi denemek lazım

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alev kırmızı rengi tutturulması zor benimde tamponda çizikler vardi. Ustam boya yaptırmış alt kat üst kat şeklinde ne kadar hassas yapsanda tutmuyor. Resimdeki çizik lokal giderilebilir sanki.

mehmet818

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alev kırmızı rengi tutturulması zor benimde tamponda çizikler vardi. Ustam boya yaptırmış alt kat üst kat şeklinde ne kadar hassas yapsanda tutmuyor. Resimdeki çizik lokal giderilebilir sanki.
daha önceden hiç pasta yaptırmışmıydınız hocam? herhangi bi problem olmuşmuydu.

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önceden hiç pasta yaptırmışmıydınız hocam? herhangi bi problem olmuşmuydu.

Yok yaptırmadım araç yeni sayılır.

Tommi-Makinen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pasta-Cila her araca yapilir ama size tavsiyem isin ehli bir detailing dukkanina gitmeniz yonunde olur. Kullanilan malzeme en az iscilik kadar onemli ve bu iste envai cesit urun var.

muarigumus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben daha yeni yaptırdım hiç bir sıkıntı yok pasta cila ve üzerine seramik uygulama yaptırdım renk canlılığı aldığım günkü canlılıkta bence tavsiye ederim. Tabi en önemli nokta uygulamayı yaptırdığınız yer kendiniz yapmaya çalışmayın hassas bir renk çünkü.
İzmirde yaptırmak isteyen olursa renaultfanclub üyelerine özel fiyat isteyebilirim.
resimlerdeki çiziklere gelirsek muhtemelen orta kısım yani derinleştiği nokta kalır kenarları toparlanır diye düşünüyorum