Yeni clio 5 sahipleri

expectopatronum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyatı fena değilmiş kaliteli kauçuk havuzlar zaten 100-120 lira arası değişiyor hem bu ses yalıtımına da yardım eder arka taraf sesleri için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kalın değil, ses yalıtımına faydası olur mu bilmem ama çok şık ve orjinal duruyor. Üst tarafı halı, alt tarafı plastik, iki katlı bir yapısı var, su geçirmez. Bagaj döşemesi ile aynı renkte, bilmeyen bagaj havuzu olduğunu pek anlamaz. İşin güzel yanı ürünü önce kendi poşetine, sonra kutuya, en son kutuyu da poşet ile sarıp gönderiyorlar, kargoda ne kirleniyor ne de katlanıp deforme oluyor. Daha önceki aracıma da almıştım, bu ürün favorim, memlekette böyle ürünleri üretenleri görmek çok iyi.
Aracı alırken kauçuk paspas ile verdiler ama hem şaft tünelinin parçası yok hem de kenarları yüksek değil, onun için 4d paspasların çıkmasını bekliyorum. Birde kaliteli bir cam filmi yaptırdıkmı işlem tamamdır.

Son düzenleme:

Blue Clio V

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
106TL. Tam oturuyor bagaja. Havuzun üzerinde, CLIO yazısı kabartması da var. Güzel bir ürün.

can26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
106TL. Tam oturuyor bagaja. Havuzun üzerinde, CLIO yazısı kabartması da var. Güzel bir ürün.

Yetkili servis fiyatlandırması sabit değil sanırım,ben aradığıdma 150-160 gibi rakamlardan bahsettiler bulunduğum ilde

Blue Clio V

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mart sonunda aldım. Serbest piyasa işte. Ürün de farklıdır belki.

Blue Clio V

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.3 Motorlu araca sahip arkadaşlar, aynı motor, farklı bir markada 163HP güce sahip. Aracın garantisi bittikten sonra, yazılımla bu güce yükseltilebilir mi? Yoksa motor iç yapısı biraz farklı mı? İnternette bulamadım. Yetkili yada bilen bir arkadaş varsa diye yazdım.

sipartacus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.3 Motorlu araca sahip arkadaşlar, aynı motor, farklı bir markada 163HP güce sahip. Aracın garantisi bittikten sonra, yazılımla bu güce yükseltilebilir mi? Yoksa motor iç yapısı biraz farklı mı? İnternette bulamadım. Yetkili yada bilen bir arkadaş varsa diye yazdım.

Aradaki tek farkın yazılım olmadığı, iki aracın turbolarının farklı olabileceğini düşünüyorum.

clio5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar, 2009 Clio 3, 2010 Megane 3 coupe ve 2012 Megane 3 coupe'den sonra 4 yıl ara verip 1.3 Tce alarak tekrar Clio'cu oldum :) Yeni kasayı hem iç-dış tasarım olarak beğenmiştim hem de Daimler ile ortaklaşa geliştirilen (A serisinde de kullanılan) bu yeni 1.3 motor çok dikkatimi çekmişti. Ağırlık/güç oranı da ufak bir cazibe yarattı.

Opsiyon olarak Boğaz mavi renk, 17" jant, geri görüş kamera + ön park sensörü var. Stepne de var ama heralde her araçta geliyor. Bir de ekstra olarak showroomdan orijinal spor pedal seti ve orijinal shark anten taktırdım, ikisinin de görüntüsü baya hoşuma gitti. Arabayı teslim alalı 19 gün olmuş, malum sebeplerden ötürü anca 200 km binebildim, 1000-1500 km yapayım da sonra motorun tadını çıkarayım diye içim gidiyor :)

Start-stop ile ilgili bir arıza denk gelmedi bana ama az binebildiğim ve bindiğimde de genelde trafiğe denk gelmediğim için karşılaşmamış olabilirim. Zaten sevdiğim bir özellik değil, en son şirket arabamda da (2016 focus 1.5 dizel otomatik) alışkanlık olmuştu arabayı çalıştırdığım anda tuştan kapatıyordum, bunda da sürekli kapatırım muhtemelen.

İç mekan malzeme kalitesi çok hoşuma gitti (B sınıfına göre tabii). Bolca yumuşak plastik kullanılmış, ön koltuk yan destekleri çok iyi, bir de suni deri kaplama yapmışlar beyaz da fitil geçerek, şık durmuş. Apple carplay zaten kullanıcı deneyimini epey güzelleştiriyor, Google maps, Spotify vb arabanın ekranından kontrol etmek çok keyifli. Ses sistemi tatminkar, yüksek seslerde dağılmıyor. Hayalet gösterge sevmediğim için, gösterge ekranı dünyanın en güzel hayalet göstergesi olsa dahi, keşke analog olsaydı diyeceğim bir şey. Onu da fonksiyonel yapmışlar, beygir/tork göstergesi dahi var.

Muhtemelen 17" jant ve 205/45 yanak ölçüsünden dolayı, beklediğimden bir tık sert bir arabayla karşılaştım, bir yandan da 130hp araba için aslında iyi diye hoşuma gitti ama yumuşak bir araba bekleyeni rahatsız edebilir. Performans konusunda tabii daha 200 km kullanabildiğim için pek bir yorum yapmam doğru olmaz, sıkıştırmadım haliyle. EDC'nin vites geçişleri ve gaz kullanımına göre vites arttırma/düşürme kararları hoşuma gitti. F1 vitesi bir kaç kere denedim, tepki hızını pek hatırlayamadım şimdi, onunla ilgili bir şey yazmam doğru olmaz fakat spor kullanımda F1 vitese pek gerek olacağını da sanmıyorum, şanzıman gaz tepkilerini güzel okuyor gibi.

Cruise control ilk denediğim detaylardan biri ki benim için çok önemliydi, orda üzdü maalesef. Cruise kontrol fren özellikli değil, aşağı eğimlerde maalesef arabayı ayarladığınız süratlerde tutmuyor. Çoğu B ve C segmenti arabada da muhtemelen böyle ama buna ailemizdeki diğer araba 118i'den çok fena alışmıştım, yeni kasa yeni teknolojiler vs kisvesi altında yeni Clio'dan da bekledim :)

Sorularınız olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım, sevgiler